dnes je 26.10.2020 a svátek má Erik

Kolekce Max Mara Pre-fall 2020 inspirovaná průkopnicí rocku Debbie Harry

Přidat na Seznam.cz
Debbie Harry, zpěvačka, která změnila americký rock, se stala inspirací pro novou kolekci Max Mara pre-fall. Inspiroval se jí návrhář a kreativní ředitel značky Ian Griffith.

Důvěrná přítelkyně Warhola

Návrhář a hlavní kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffith se inspiroval pro svou novou podzimní kolekci 2020 svou dávnou múzou a snad i platonickou láskou ke zpěvačce a průkopnici feminismu v americkém rocku Debbie Harry. Zpěvačka se stala nezapomenutelnou díky účinkování v kapele Blondies. Ta se stala globálně slavnou, když část jejich skladeb vyšla jako součást alba Rolling Stones. Slavná je však Debbie Harry i díky svému přátelství s ikonickým Andy Warholem. Ten ji zvěčnil několika portréty. 

Memoáry slavné zpěvačky

Impulzem pro vytvoření kolekce bylo kromě lásky návrhářek postavě Debbie Harry i vydání Harryiných memoárů v říjnu roku 2019, které sklidily u veřejnosti velký úspěch. Zpěvačka tyto memoáry nazvala Face it (překl. Čelit tomu) a kromě své kariéry v nich zabrousí i do soukromého života, ve kterém popisuje soužití se svým slavným manželem Jacksonem Pallockem. 

„Ve své knize mluví tom, jak těžké bylo být ženou ve světě rocku. Být uměleckou, asertivní ženou a dámským tahounem, ne mužským. A v tom je ten způsob vzbouření, " řekl pro magazín Vogue návrhář Ian Griffith.

Volán v hlavní roli

V kolekci si návrhář pohrál především s mísením mužských a ženských prvků. Podle slov návrháře totiž Debbie Harry byla ženskou průkopnicí právě v působení v tehdy čistě mužském hudebním žánru. A tak se v kolekci střídají lehké vrstvené šaty, balonové pláště, béžová, zelená, červená i růžová barva a další. Jeden prvek však provází celou kolekci - volány.

„Volány jsme zvolili jako symbol něčeho, co je spíše provokativní a drzé než romantické, " říká o konstrukci kolekce Ian Griffith.

Průkopnice rocku

V této kombinaci pak přesně vzniká předobraz Debbie Harry. To vše za doprovodu slavné fotografie psa umělce Williama Wegmana. Jeden model růžových šatů přes rameno s iluzí velké mašle je dokonce inspirován jedním ze zmiňovaných portrétů Andyho Warhola. Podle slov návrháře je kolekce tvořena jako na míru zpěvačce. Stejně tak extravagantní, drzá a impulzivní. Návrhář Ian Griffith chtěl totiž od začátku přesně tyto vlastnosti v kolekci demonstrovat. Podle něj totiž zatím bereme jako samozřejmost přínos Debbie Harry do světa rocku, časem ale zjistíme, jak moc přinesla z hlediska feminismu do světa hudby.

Foto: Courtesy of Max Mara; Vogue

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ ZNAČKY A NÁVRHÁŘI MÓDNÍ NÁVRHÁŘI MAX MARA kolekce 2020 ANDY WARHOL

Související články

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek
Nová kolekce Max Mara

Max Mara Fall 2020: romantická plavba za dobrodružstvím

Na milánském týdnu módy představil návrhář a kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffith novou podzimní kolekci 2020 v námořnickém stylu. Držte si klobouky, vyplouváme napříč dobrodružstvím z Maroka až na sever Ruska.

Celý článek

Československý ples, kouzelná noc v obecním domě

Vyvrcholení plesové sezóny si nenechaly ujít významné osobnosti z kultury, vědy, sportu ani z podnikatelské sféry. Sedmý ročník Česko-Slovenského plesu v pražském Obecním domě zářil všemi barvami a kypřil přepychem. 

Celý článek

Košice Fashion Week s Jitkou Klett

Už 5. rokem se konala Košice Fashion Week, která tímto potvrzuje status mimořádně úspěšné události. Zúčastnila se jí i nadaná módní návrhářka Jitka Klett. Košice Fashion Week představuje aktuální kolekce špičkových návrhářů i mladých talentů.

Celý článek

Zajímavosti o značce: Gucci

Když míníme vysokou módu, značka Gucci je jednou z neodmyslitelných částí tohoto nablyštěného světa. Jak se taková legendární ikona zrodila? Kdo stojí za jejím úspěchem?

Celý článek

Designerské sponky do vlasů jsou největším must-have doplňkem sezony

Sponky do vlasů nejsou ničím novým. Oblíbený trend devadesátých let se v minulých sezonách vrátil a jeho obliba stále trvá. Nyní se vyplatí zainvestovat do dražších designerských kousků. 

Celý článek

Skvostná kolekce kožených kabelek Alexander McQueen

Kolekce kožených kabelek, které budete chtít nosit každý den. Originální zpracování i klasické prvky. The Myth - mýtus - z módního domu Alexander McQueen.

Celý článek

Progresivní české a slovenské oděvní značky

Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější české značky, které se specializují na street módu. Pojďte se s námi podrobně podívat na oblečení od My Dear Clothing, Wolfgang a Dear Friends.

Celý článek