dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Kolonizujete na Mars? Tento nábytek se vám bude hodit

Přidat na Seznam.cz
Zakladatel společnosti MAD Ma Yansong navrhl nábytek inspirovaný vědou, který má sloužit lidem, kteří kolonizují na Mars.

Kolekce nábytku byla určena pro galerii ALL v Pekingu, výstava je však putovní a v současné době je k vidění ve Švýcarsku. Celá sestava nábytku zahrnuje jídelní stůl, lehátko, svícen, lampy a konzolový stůl. Kolekce zachytila výzkumný projekt o potenciálu osídlení Marsu. Hlavní myšlenkou designéra Yansonga byla otázka, zda nábytek, který lidé případně vezmou s sebou na Mars, může být inspirován láskou k novým i starým domovům.

„Na Marsu jsem nikdy nebyl, co ale zjistíme, když se tam dostaneme?“ zamyslel se designér. „Červená krajina, tichý horizont, zmrzlé ledovce? Pravděpodobně je všechno krásné stejně jako Země před tisíci lety,“ dodal zakladatel MAD.

Svými návrhy chce Marsu přinést kousek Země, tak jak si vše představoval jako dítě. Yansong navrhl tekuté tvary nábytku, které jsou vyrobeny z hliníku, bronzu a nerezové oceli. Stříbrné křesílko je čalouněné kůží, závěsy jsou navrženy z polyuretanu a stůl připomíná skalní krajinu. Yansong navrhl avantgardní architektonické dílo, jestli ale spatří světlo Marsu, zůstává ve hvězdách.

i-mad.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN MAD NÁBYTEK MARS

Související články

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

Usnadněte návrat do školy sobě i svým dětem. Víme, jak na to!

“Těšíte se do školy?” a „Máte už nakoupené všechny věci?“ Podobné věty slýchávají děti i rodiče často, hlavně v druhé půlce prázdnin a zejména pak budoucí prvňáčci, pro které je škola něčím novým.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek