dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Přidat na Seznam.cz
Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

foto: se svolením značky Mattel

Tento týden přinesl v královské rodině obrovskou slávu. A to hned dvakrát. Panovnice Alžběta II. letos slaví 70 let od doby, kdy poprvé usedla na královský trůn a zároveň tento týden oslavila 96. narozeniny. Nemenší slávu přinesly i čtvrté narozeniny prince Louise, syna Kate a Williama. I když oslavy proběhly v tichosti a ve vzdálenosti médií, přece jen královská rodina dovolila malý vhled do radosti všech těchto událostí, a to prostřednictvím instagramových účtů.

Královna Alžběta letos slaví hned dvě velké události

Oficiální instagramový účet královské rodiny tento týden připomíná velkolepé výročí, kterým 70 let panování rozhodně je, stejně jako úctyhodný věk 96 let. Na fotkách mapujících několik posledních desetiletí, můžeme na královně vidět mnoho kostýmků a šatů k různým příležitostem, nespočet elegantních kloboučků, které k Alžbětě II. neodmyslitelně patří, stejně jako spoustu krásných šperků a doplňků. Nejsou to však drahé šaty ani šperky, které na královně lidé oceňují, je to její srdečná povaha a náklonnost i "obyčejným" lidem.

 

 

Panenka Barbie na počest královny

První panenka Barbie se objevila v roce 1959, kdy už Alžběta II. sedm let vládla ze svého trůnu. Nyní se společnost Mattel rozhodla tyto dvě legendy spojit a vyrobila tak limitovanou edici panenky Barbie, která je stylizovaná do Jejího Veličenstva.

„Tým designérů zachytil na této Barbie všechny detaily od korunovačních klenotů až po malé medailony na pásku, aby královská panenka působila co nejrealističtěji,“ stojí v prohlášení značky Mattel. „Diadém je založen na čelence královny Marie, prababičky Alžběty II. a malé medailonky na stuhách jsou řády královské rodiny. Vzhled královny je inspirován stylem a barvou šatů, které má ráda na svých královských portrétech.“

Princ Louise hitem instagramu

Krásné čtvrté narozeniny tento týden oslavil princ Louise. Radost v jeho očích zachytila osobně jeho maminka Kate, která ve volných chvílích ráda fotí. Snímky pořízené na pláži na severu Anglie značí radost a nadšení malého prince. Dovádění v rámci narozeninového focení si evidentně užil do sytosti. Prince Louise v pořadí pátý nástupce královského trůnu. Před ním jsou jeho dědeček Charles, otec William, bratr George a sestra Charlotte.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KRÁLOVNA ALŽBĚTA II PRINC LOUIS KATE A WILLIAM PRINC WILLIAM VÉVODKYNĚ KATE PRINC CHARLES

Související články

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

Orsay končí v Česku

S odkazem na dobře informovaný zdroj oznámil magazín Forbes odchod německé společnosti Orsay z českého trhu. Podle dostupných informací se na odchod chystají i další oděvní společnosti.

Celý článek

Úředníci by tu měli být pro nás, ne naopak, říká marketingová ředitelka Mattel Czech Republic

Lenka Helena Koenigsmark je marketingová ředitelka slavné společnosti, která stojí za slavnou Barbie. Jaké trendy společnost reflektuje s novými trendy a hrají si dnešní děti ještě vůbec? Dozvíte se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek

Věřím v globální úspěchy českých firem, říká ex-šéfka českého EY Magdalena Souček

Magdalena Souček patří k tvářím českého businessu. Se zkušenostmi ze zahraničí vybudovala v Česku pobočku jedné z největších poradenských společností na světě - Ernst & Young. Povídali jsme si s ní o minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Celý článek

Valentino v jarní kampani sází na krásné a dlouhé nohy zpěvačky a herečky Zendaya

Kontrastní modely z jarní kampaně značky Valentino s názvem Rendes-Vous pro jaro 2022 přináší nejenom hvězdu, kterou miluje zejména mladá generace.

Celý článek