dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Květinářka, která splní každé vaše přání

Přidat na Seznam.cz
Právě v těchto dnech jsme všichni obklopeni nepřeberným množstvím vánočních dekorací. K jedné z těch nejzákladnějších nezbytností, které musí doma každý mít, je adventní věnec. Právě práci květinářek, které se jim v této sezóně věnují, probereme s krásnou Marynou Hryno.

zdroj: Miriflowers.cz

Miri se po celý rok věnuje vázání květin a květinových dekorací na míru každého zákazníka. Můžete za ní přijít s jakoukoliv představou nebo přáním a ona vám ho splní. Ať jste typ člověka, který má rád luční květiny, nebo člověk, který tíhne spíš k extravagantním kyticím plným exotických květů, umí uspokojit každého. Stejně to platí i s adventními věnci. Protože už dávno není pravda, že se používají jen fialové a růžově svíčky, jak velí církevní tradice nebo že si vystačíte se smrkovými jehličkami a mašličkami. Variací existuje nekonečně mnoho a právě Miri jich vyzkoušela vyrobit už několik.

Když za tebou přijde zákaznice a poprosí tě o adventní věnec, co všechno jí můžeš nabídnout?

Velmi ráda každého člověka poznám osobně (pokud to jde, pokud ne, jsem velmi variabilní a extrémně komunikativní a snažím se co nejdříve odpovědět na zprávy a dotazy). Následně spolu vykouzlíme něco krásného. Prioritou je, aby klient vybral vhodný styl a barvu. Pokud by třeba zákazník nevěděl, co by rád, tak jsem sama schopna pro něj něco vymyslet a nabídnout dvě až tři varianty. Jinak se snažím, aby si každý odnesl z mého tvoření kousek štěstí a radosti. Dovolím si říct, že jsem tak trochu tvůrčí exot, který má pořád nové nápady. Inspiruje mne hlavně asijský styl a také se snažím vymyslet něco, co v Česku třeba vůbec ještě není. Co se týká dekoru, velmi ráda používám suché květiny, kouličky, peříčka nebo cokoliv, co ještě není okoukané.

zdroj: Miriflowers.cz

Existuje mnoho stylů, jak si věnec nazdobit. Jak by vypadal ten tvůj vysněný, kdyby kovářova kobyla nechodila bosa?

Tak bohužel musím říct, že kovářova kobyla opravdu pořád chodí bosa. Stále na svůj věnec nemám čas, jelikož neustále od brzkého rána do pozdě večer dělám dekorace a také mnoho dalších kytiček. Teď se nejvíce věnuji vázání květin na karkase podle mé oblíbené korejské technologie. Jinak já bych si osobně přála věnec v boho stylu, co nejvíce přírodní. A určitě by na něm nechyběl krásný a léčivý eukalyptus.

zdroj: Miriflowers.cz

Mimo období adventu se věnuješ vázání květin, ale tvoje původní profese to není. Jak ses k tomu vlastně dostala?

Mou profesí za posledních 7 let byl modeling, díky kterému jsem hodně cestovala, hlavně do Asie (Indie, Malajsie, Čína, Bali, Thajsko, Dubai a mnoho dalších), ale také jsem lítávala do Milána nebo Španělska. Kytky a tvoření dekorací mě bavilo vždycky, jen na to nebyl čas. Minulý rok v létě jsem pracovně odletěla do Singapuru a Malajsie a mezi tím mě napadlo, copak budu vlastně dělat, až pro mne přestane být modeling hlavní náplní. A vzápětí přišla koronavirová pandemie. Tenkrát v Singapuru a Malajsii jsem vůbec netušila, že Covid zlomí svět, ale i mezi přehlídkami a focením, když jsem měla volno, jsem si udělala kurz v LFCD Akademii. Právě tam jsem se naučila vázat květiny a vyrábět dekorace. V kombinaci s přehlídkami, fittingy a učením se se pro mě tento šestitýdenní pobyt stal jedním z nejnáročnějších, ale teď jsem za něj vděčná. Upřímně z celého srdce děkuji vesmíru, že vše dopadlo tak, jak má.

zdroj: Miriflowers.cz

Je na tvém způsobu vázání něco specifického? Vážeš květiny jinak, než jak se to obvykle dělá v kamenných květinářstvích?

Vážu podle citu, podle znamení květin a jejich energie. Každá kytice je velmi individuální a snažím se, aby byla neopakovatelná. Já se zaměřuji hlavně na asijské, nejčastěji korejské technologie, což mi umožňuje kombinovat luční kvítí s exotickými květy.

 Jak dlouho trvá příprava např. náročné svatební kytice?

Zvlášť u svateb je příprava vždy velmi individuální. Při výběru jednodušší kytice jednu až dvě hodiny, ale většinou spíše tři až pět. A nesmíme zapomenout na květiny pro maminky a menší ozdoby do klopy. Právě přípravu svateb si teď velice užívám a mám připravenou spoustu nových nápadů.

zdroj: Miriflowers.cz

Jaká je tvá oblíbená květina? 

Na to je tak těžké najít odpověď, protože všechny kytičky mají své osobité kouzlo. Ale já jsem unešená z levandulí. Kdybych mohla, tak bych jimi měla vyzdobený celý byt.

zdroj: Miriflowers.cz

Na Maryninu tvorbu pod značkou Miri Flowers se můžete podívat na jejím instragramu Miriflowersart.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ROZHOVOR KVĚTINA DEKORACE ADVENT KVĚTINÁŘSTVÍ

Související články

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Gabriela Dědičová bilancuje aneb jaký dárek nám TIAMI doporučí na Valentýna?

Společnost TIAMI již nemusíme dlouze představovat. Její šperky vynikají jemnou elegancí i úžasnou brilancí, která je spojená s nižší cenou díky laboratorním diamantům i udržitelnému rozvoji. Ten se stal hlavní strategií mladé české startup společnosti. 

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek