dnes je 19.05.2021 a svátek má Ivo

Květinářka, která splní každé vaše přání

Přidat na Seznam.cz
Právě v těchto dnech jsme všichni obklopeni nepřeberným množstvím vánočních dekorací. K jedné z těch nejzákladnějších nezbytností, které musí doma každý mít, je adventní věnec. Právě práci květinářek, které se jim v této sezóně věnují, probereme s krásnou Marynou Hryno.

zdroj: Miriflowers.cz

Miri se po celý rok věnuje vázání květin a květinových dekorací na míru každého zákazníka. Můžete za ní přijít s jakoukoliv představou nebo přáním a ona vám ho splní. Ať jste typ člověka, který má rád luční květiny, nebo člověk, který tíhne spíš k extravagantním kyticím plným exotických květů, umí uspokojit každého. Stejně to platí i s adventními věnci. Protože už dávno není pravda, že se používají jen fialové a růžově svíčky, jak velí církevní tradice nebo že si vystačíte se smrkovými jehličkami a mašličkami. Variací existuje nekonečně mnoho a právě Miri jich vyzkoušela vyrobit už několik.

Když za tebou přijde zákaznice a poprosí tě o adventní věnec, co všechno jí můžeš nabídnout?

Velmi ráda každého člověka poznám osobně (pokud to jde, pokud ne, jsem velmi variabilní a extrémně komunikativní a snažím se co nejdříve odpovědět na zprávy a dotazy). Následně spolu vykouzlíme něco krásného. Prioritou je, aby klient vybral vhodný styl a barvu. Pokud by třeba zákazník nevěděl, co by rád, tak jsem sama schopna pro něj něco vymyslet a nabídnout dvě až tři varianty. Jinak se snažím, aby si každý odnesl z mého tvoření kousek štěstí a radosti. Dovolím si říct, že jsem tak trochu tvůrčí exot, který má pořád nové nápady. Inspiruje mne hlavně asijský styl a také se snažím vymyslet něco, co v Česku třeba vůbec ještě není. Co se týká dekoru, velmi ráda používám suché květiny, kouličky, peříčka nebo cokoliv, co ještě není okoukané.

zdroj: Miriflowers.cz

Existuje mnoho stylů, jak si věnec nazdobit. Jak by vypadal ten tvůj vysněný, kdyby kovářova kobyla nechodila bosa?

Tak bohužel musím říct, že kovářova kobyla opravdu pořád chodí bosa. Stále na svůj věnec nemám čas, jelikož neustále od brzkého rána do pozdě večer dělám dekorace a také mnoho dalších kytiček. Teď se nejvíce věnuji vázání květin na karkase podle mé oblíbené korejské technologie. Jinak já bych si osobně přála věnec v boho stylu, co nejvíce přírodní. A určitě by na něm nechyběl krásný a léčivý eukalyptus.

zdroj: Miriflowers.cz

Mimo období adventu se věnuješ vázání květin, ale tvoje původní profese to není. Jak ses k tomu vlastně dostala?

Mou profesí za posledních 7 let byl modeling, díky kterému jsem hodně cestovala, hlavně do Asie (Indie, Malajsie, Čína, Bali, Thajsko, Dubai a mnoho dalších), ale také jsem lítávala do Milána nebo Španělska. Kytky a tvoření dekorací mě bavilo vždycky, jen na to nebyl čas. Minulý rok v létě jsem pracovně odletěla do Singapuru a Malajsie a mezi tím mě napadlo, copak budu vlastně dělat, až pro mne přestane být modeling hlavní náplní. A vzápětí přišla koronavirová pandemie. Tenkrát v Singapuru a Malajsii jsem vůbec netušila, že Covid zlomí svět, ale i mezi přehlídkami a focením, když jsem měla volno, jsem si udělala kurz v LFCD Akademii. Právě tam jsem se naučila vázat květiny a vyrábět dekorace. V kombinaci s přehlídkami, fittingy a učením se se pro mě tento šestitýdenní pobyt stal jedním z nejnáročnějších, ale teď jsem za něj vděčná. Upřímně z celého srdce děkuji vesmíru, že vše dopadlo tak, jak má.

zdroj: Miriflowers.cz

Je na tvém způsobu vázání něco specifického? Vážeš květiny jinak, než jak se to obvykle dělá v kamenných květinářstvích?

Vážu podle citu, podle znamení květin a jejich energie. Každá kytice je velmi individuální a snažím se, aby byla neopakovatelná. Já se zaměřuji hlavně na asijské, nejčastěji korejské technologie, což mi umožňuje kombinovat luční kvítí s exotickými květy.

 Jak dlouho trvá příprava např. náročné svatební kytice?

Zvlášť u svateb je příprava vždy velmi individuální. Při výběru jednodušší kytice jednu až dvě hodiny, ale většinou spíše tři až pět. A nesmíme zapomenout na květiny pro maminky a menší ozdoby do klopy. Právě přípravu svateb si teď velice užívám a mám připravenou spoustu nových nápadů.

zdroj: Miriflowers.cz

Jaká je tvá oblíbená květina? 

Na to je tak těžké najít odpověď, protože všechny kytičky mají své osobité kouzlo. Ale já jsem unešená z levandulí. Kdybych mohla, tak bych jimi měla vyzdobený celý byt.

zdroj: Miriflowers.cz

Na Maryninu tvorbu pod značkou Miri Flowers se můžete podívat na jejím instragramu Miriflowersart.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ROZHOVOR KVĚTINA DEKORACE ADVENT KVĚTINÁŘSTVÍ

Související články

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária. 

Celý článek

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Marie Bubláková o značce EN TEN TY KY dva špalíky: první objednávka byla obrovitánská euforie. Tady jsem poznala, že by se to mohlo lidem líbit.

EN TEN TY KY dva špalíky, známé dětské rozpočítadlo, které také nese název jednoho velkého nápadu. Nápadu, za kterým stojí Marie Bubláková. 

Celý článek

Inspirace růžovou barvou přišla od posádky letadel Nikiho Laudy, říká ředitelka dopravy RegioJet Ivana Sachsová

Přinášíme vám další inspirativní rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát jsme si povídali s ředitelkou dopravy "žlutých autobusů a vlaků" Ivanou Sachsovou.

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Právo je o konfliktu hodnot a nalézání rovnováhy, říká místopředsedkyně Nejvyššího správního soudu Barbara Pořízková

Přinášíme vám další příspěvek ze série exkluzivních rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s místopředsedkyní Nejvyššího správního soudu JUDr. Barbarou Pořízkovou. Jaké je podle ní české právní prostředí? Kdo je její inspirací? A co pro soudkyni znamená móda a styl? Dozvíte se v článku.

Celý článek