dnes je 18.07.2019 a svátek má Drahomíra

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Přidat na Seznam.cz
Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Před pár měsíci se život Lenky Zahradnické převrátil vzhůru nohama. V pozitivním slova smyslu. A i přesto, že dceři Jasmíně věnuje maximum sebe, stále si udělá čas na natáčení pořadů a filmů i na své kamarádky. Co podle Lenky chybí českým ženám v oblékání a jak si užívá volného času?

Leni, jste máma a herečka v jednom. Jak zvládáte obě role? Užíváte si mateřství se vším všudy?

Jak je zvládám nevím. To mi jednou asi poví má dcera. Ale dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou. A co se práce týče, nějak to nepřeháním. Všeho s mírou. Chci si užít Jasmínku dokud je takhle malá a potřebuje mě.

Jak se cítíte, když jste na chvíli „Jen ženou", tedy ne matkou. Když máte chvíli pro sebe, ať už v divadle, před kamerou nebo někde v klidu, například na lekci jógy?

Cítím se skvěle. Možná jsem pro okolí až nesnesitelně nadšená z toho, že jsem prostě sama venku. Nicméně se na to vždy těším, ale už po několika hodinách se mi začne stýskat.


Jste ženou milující vše živé. Jak si užíváte zimu a zimní sporty?

Mám ráda každé roční období, zimu nevyjímaje. Zimní sporty se mně vzhledem k pracovním povinnostem moc netýkají, ale na sáňkách jsem s Jasmínou samozřejmě byla. A můžu říct, že s tím dítětem si všechno člověk tak nějak užívá víc. 

Kabátky, čepice, šály, rukavice... Baví Vás zimní móda? Co ráda nosíte v tomto počasí?

Prioritou pro mě je teplo. A bez čeho tedy nejsem schopná vylézt z bytu, je šála. Těch mám fakt šíleně moc. A jinak si s tím moc hlavu nelámu.

Leni, prozraďte nám, co Vás z profesního hlediska letos čeká? Kde Vás čtenáři můžou vidět?

Tak momentálně točím film pro Českou televizi a v divadle mě diváci můžou vidět v A studiu Rubín, v divadle Palace ve hrách Chvála bláznovství a Penzion pro svobodné pány. S těmito představeními jezdíme i po celé ČR.

Kladný vztah ke psům odráží i Vaše účast v kalendáři Psí život. Jsou i jiné dobročinné projekty, které Vám leží u srdce?

Mě toho leží u srdce... (smích). Ale například jsem ještě fotila kalendář pro předčasně narozené děti či kalendář Se psem mě baví svět, jehož výtěžek jde též na pomoc pejskům. A těch dobročinných projektů, které mě zasahují je opravdu hodně a když je to v mých silách, vždy ráda pomůžu.

Máte oblíbená setkání s kamarádkami Andreou Růžičkovou a Lídou Rašilovovou. Co řeší tři matky, když se potkají?

Myslely jsme, že jediné, co se nám při setkání nemůže stát je, že bychom řešily děti. A ejhle....co řešíme? Děti! Ale je to přirozené. Podporujeme se, že ty kruhy pod očima co máme místo obličeje, nemáme samy na světě, že období vzdoru je jen období a neustále plánujeme společný bezdětný výlet kamkoliv....tak třeba jednou odjedeme. Vždy je to skvělý setkání, během kterého si toho spoustu řekneme, ale ihned to zapomeneme. Scházíme se většinou u jedné z nás doma, protože to je jistota, že když ty mrňata něco zdevastujou, nebude to zas takovej průšvih (smích).

V čem by se podle Vás mohly české ženy posunout kupředu, co se módy týče?

Možná více odvahy. A osobně bych byla nejšťastnější, kdyby se přestalo jet na kvantitu, ale lidé se zaměřili spíš na kvalitu. Nebáli se objevovat mladé nadějné tvůrce. To by mě moc bavilo. Ale mám pocit, že se to pomalými krůčky začíná dít.....

Máte své oblíbené značky a návrháře? Jaké?

Osobně nosím Mikela da Luka, Sophistic by Veronika a Youngprimitive. A stále objevuji nové. A samozřejmě moje oblíbené kousky ze second handu. Mám ráda, když věci mají příběh a posouvají se dál. Často s kamarádkama u vína měníme oblečení. To jsou skvělé večírky.

instagram.com/@lenkazahradnicka

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ROZHOVOR LENKA ZAHRADNICKÁ ČESKÁ HEREČKA

Související články

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Celý článek

Topmodelka Heidi Klum se tajně vdala

Topmodelka Heidi Klum se vdala. Nejvíce utajovaný obřad všech dob se konal již před 4 měsíci. Modelka si vzala člena skupiny Tokio Hotel Toma Kaulitze.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Dvojitá přehlídka v Grandhotelu Pupp aneb Poneři ukázali, jak nosit eleganci

V sobotu 29. 6. se na terase Grandhotelu Pupp konala velkolepá módní show Art of love sourozenců Ponerových. Své nejnovější kolekce rozdělili do dvou částí. V první půlce jste mohli zhlédnout koktejlové a všední šaty.

 

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek