dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Přidat na Seznam.cz
Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Před pár měsíci se život Lenky Zahradnické převrátil vzhůru nohama. V pozitivním slova smyslu. A i přesto, že dceři Jasmíně věnuje maximum sebe, stále si udělá čas na natáčení pořadů a filmů i na své kamarádky. Co podle Lenky chybí českým ženám v oblékání a jak si užívá volného času?

Leni, jste máma a herečka v jednom. Jak zvládáte obě role? Užíváte si mateřství se vším všudy?

Jak je zvládám nevím. To mi jednou asi poví má dcera. Ale dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou. A co se práce týče, nějak to nepřeháním. Všeho s mírou. Chci si užít Jasmínku dokud je takhle malá a potřebuje mě.

Jak se cítíte, když jste na chvíli „Jen ženou", tedy ne matkou. Když máte chvíli pro sebe, ať už v divadle, před kamerou nebo někde v klidu, například na lekci jógy?

Cítím se skvěle. Možná jsem pro okolí až nesnesitelně nadšená z toho, že jsem prostě sama venku. Nicméně se na to vždy těším, ale už po několika hodinách se mi začne stýskat.


Jste ženou milující vše živé. Jak si užíváte zimu a zimní sporty?

Mám ráda každé roční období, zimu nevyjímaje. Zimní sporty se mně vzhledem k pracovním povinnostem moc netýkají, ale na sáňkách jsem s Jasmínou samozřejmě byla. A můžu říct, že s tím dítětem si všechno člověk tak nějak užívá víc. 

Kabátky, čepice, šály, rukavice... Baví Vás zimní móda? Co ráda nosíte v tomto počasí?

Prioritou pro mě je teplo. A bez čeho tedy nejsem schopná vylézt z bytu, je šála. Těch mám fakt šíleně moc. A jinak si s tím moc hlavu nelámu.

Leni, prozraďte nám, co Vás z profesního hlediska letos čeká? Kde Vás čtenáři můžou vidět?

Tak momentálně točím film pro Českou televizi a v divadle mě diváci můžou vidět v A studiu Rubín, v divadle Palace ve hrách Chvála bláznovství a Penzion pro svobodné pány. S těmito představeními jezdíme i po celé ČR.

Kladný vztah ke psům odráží i Vaše účast v kalendáři Psí život. Jsou i jiné dobročinné projekty, které Vám leží u srdce?

Mě toho leží u srdce... (smích). Ale například jsem ještě fotila kalendář pro předčasně narozené děti či kalendář Se psem mě baví svět, jehož výtěžek jde též na pomoc pejskům. A těch dobročinných projektů, které mě zasahují je opravdu hodně a když je to v mých silách, vždy ráda pomůžu.

Máte oblíbená setkání s kamarádkami Andreou Růžičkovou a Lídou Rašilovovou. Co řeší tři matky, když se potkají?

Myslely jsme, že jediné, co se nám při setkání nemůže stát je, že bychom řešily děti. A ejhle....co řešíme? Děti! Ale je to přirozené. Podporujeme se, že ty kruhy pod očima co máme místo obličeje, nemáme samy na světě, že období vzdoru je jen období a neustále plánujeme společný bezdětný výlet kamkoliv....tak třeba jednou odjedeme. Vždy je to skvělý setkání, během kterého si toho spoustu řekneme, ale ihned to zapomeneme. Scházíme se většinou u jedné z nás doma, protože to je jistota, že když ty mrňata něco zdevastujou, nebude to zas takovej průšvih (smích).

V čem by se podle Vás mohly české ženy posunout kupředu, co se módy týče?

Možná více odvahy. A osobně bych byla nejšťastnější, kdyby se přestalo jet na kvantitu, ale lidé se zaměřili spíš na kvalitu. Nebáli se objevovat mladé nadějné tvůrce. To by mě moc bavilo. Ale mám pocit, že se to pomalými krůčky začíná dít.....

Máte své oblíbené značky a návrháře? Jaké?

Osobně nosím Mikela da Luka, Sophistic by Veronika a Youngprimitive. A stále objevuji nové. A samozřejmě moje oblíbené kousky ze second handu. Mám ráda, když věci mají příběh a posouvají se dál. Často s kamarádkama u vína měníme oblečení. To jsou skvělé večírky.

instagram.com/@lenkazahradnicka

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ROZHOVOR LENKA ZAHRADNICKÁ ČESKÁ HEREČKA

Související články

Modelka Grace Elizabeth je novým andílkem Victoria's Secret

Americká modelka Grace Elizabeth se stala oficiálním andílkem značky spodního prádla Victoria's Secret. Na instagramu to potvrdila nejen ona, ale i americká značka. Připojila se tak ke třem novým andílkům Alexině Graham, Barbaře Palvin a Leomie Anderson. 

Celý článek

Ponožky od babičky hřejí na nohou i na srdcích

Ponožky od babičky – to je název projektu, za kterým stojí organizace Elpida. BroňaHilliová v Elpidě vede kulturní projekty a značku jako takovu založila a Andrea Eržiaková, která je rukama a srdcem celého projektu, nám dnes pověděly více...

Celý článek

Jennifer Lopez obdrží nejprestižnější módní cenu za své ikonické outfity

Americký módní panel odmění Jennifer Lopez oceněním za její osobitý přínos módě a veřejnosti. Přes 450 návrhářů a dalších módních expertů v panelu se shodlo, že Jennifer si zaslouží obdržet významnou cenu v roce 2019.

Celý článek

Francouzské módní giganty přispěly na opravu Notre Dame 300 miliónů euro

Největší módní společnosti ve Francii Kering a LVMH Group přispívají částkou 300 miliónů euro na opravu Notre Dame. Devastující požár způsobil škody v pondělním incidentu, které se budou opravovat až 15 let.

Celý článek

Nesmí se to nikdy vzdát, říká úspěšná vizážistka Michelle Flores Mua

Pokud někdo rozumí líčení, tak je to sympatická Michelle Flores Mua. Patří k vycházejícím talentům mezi českými vizážisty. Její příběh je inspirativní stejně jako ona sama. 

Celý článek

Slavní muži, kteří zrají jako víno

Nejznámější muži světa se časem mění v ještě více atraktivní hvězdy a mají nezapomenutelné tváře i dnes! Na kterých se zub času podepsal pozitivně, si přečtěte v tomto článku. 

Celý článek

Devítiletá cílevědomá Dear Giana dobývá svět módy a designu

Mladá umělkyně a ctižádostivá návrhářka Dear Giana je nyní k vidění v nové kampani značek Nordstrom x Nike. Není však žádným nováčkem na poli módy, a rozhodně byste se o ní měli i vy dozvědět více.

Celý článek

Rozhovor s úspěšným kadeřníkem Michalem Zapomělem

Jeden z nejlepších českých kadeřníků odpovídá na otázky o své kariéře, přístupu ke klientům a v neposlední řadě radí našim čtenářům, jak k vlasům přistupovat a starat se o ně.

Celý článek