dnes je 23.10.2020 a svátek má Teodor

Lilia Khousnoutdinová představuje svůj nový projekt

Přidat na Seznam.cz
Další projekt, jehož iniciátorkou je Lilia Khousnoutdinová, nese název Jsem žena #jsemevropa. Lilia v něm oslavuje celkem třináct inspirativních žen. Z celého projektu vznikl kalendář, jehož výtěžek bude věnován na charitu.

Po projektu Jsem žena #jsembohyne, který kněžka Lilia Khousnoutdinová, vystudovaná historička z Oxfordu, organizovala minulý rok přichází i letos s dalším velkým projektem. Ten nese název Jsem žena #jsemevropa. Jak samotný název napovídá, Lilia tentokrát zapátrala hlavně v evropské historii. Vybrala pro svůj projekt třináct žen, které pro svou dobu byly výjimečné a mohly by tak inspirovat další ženy.


Foto: Jsem žena

"Když jsem studovala historii, a de facto i poté, co už jsem měla po studiích, jsem se setkávala s tím, že v historii existovaly ženy - malířky, vědkyně, bojovnice, spisovatelky a další, které vykonaly neskutečné věci a přesto jejich jména neznáme. Když jsem se pak seznámila s příběhem Matyldy z Canossy, o které jsem do té doby neslyšela a jejíž činy i ona sama mi přišly fenomenální, rozhodla jsem se projekt posunout dál, tedy do roviny skutečných žen - hrdinek Evropy. Právě těmito ženami se můžeme my ženy moderní doby inspirovat a zároveň prohloubit naše dějepisné vědomosti," říká iniciátorka projektu Lilia.

Z tohoto projektu vznikne kalendář, ve kterém se objeví fotografie významných historických žen, které ztvární známé ženské tváře. Můžete se tak těšit na Patricii Pagáčovou, která bude přestavovat Juliannu Géczy, Olgu Lounovou jako Irenu Sendlerowou nebo Annu Polívkovou, která ztvární Věru Čáslavskou či Marianu Prachařovou jako Sv. Anežku Českou a spoustu dalších.


Foto: Jsem žena

Nafocení kalendáře se ujala skvělá fotografka módních časopisů Ivy Morwen o make-up a vlasový styling se nemohl postarat nikdo jiný, než tolik oblíbená makeup artistka Koki. Celý výtěžek z kalendáře bude opět věnován na charitu. Rozdělí si je mezi sebe nadace Be Charity Barbary Nesvadbové, AutTalk  Kateřiny Sokolové a Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté.


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena

foto: Ivy Morwen

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI Lilia Khousnoutdinová CHARITA JSEM BOHYNĚ INSPIRACE VÝZNAMNÉ ŽENY CELEBRITY ANNA POLÍVKOVÁ TAŤÁNA GREGOR BRZOBOHATÁ MARIANA PRACHAŘOVÁ KATEŘINA SOKOLOVÁ LUCIE VAN KOTEN BÁRA NESVADBOVÁ

Související články

Nejfotogeničtější módní trendy

Instagramové trendy dokážou být velkou vášní, a tak se nám ženám občas stává, že si koupíme nějaký kousek jen proto, že bude vypadat skvěle na fotkách. 

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

10 celebrit, které se na internetu pochlubily s očekáváním miminka

Rok 2020 se nese mimo jiné i ve znamení těhotných celebrit. Nedávno porodila například modelka Gigi Hadid nebo zpěvačka Katy Perry. A kdo je na řadě dál? Přinášíme vám 10 celebrit, které se nedávno pochlubily s těhotenským bříškem.

Celý článek

PUMA PODPORUJE NADĚJNÉ UMĚLCE. JAK VYPADÁ NOVÁ KOLABORACE S JANEM BICANEM?

My děti ze stanice 2020 TJBC X PUMA. Tak se jmenuje nová kolekce mikin sportovní značky PUMA, která vznikla ve spolupráci s českým umělcem a kreativcem Janem Bicanem.

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Líčení v podzimních tónech

Létu vládly pastelové barvy, a to jak v podobě stínů, minimalistických linek nebo manikúry. Nyní je čas na malou změnu. Jak přivítat chladná rána podzimu stylově?

Celý článek

Svetry, které budete chtít nosit pořád

S letními kousky se pomalu ale jistě loučíme. Tedy některé nám poslouží i během podzimních měsíců, třeba právě v kombinaci se svetrem. A že není svetr jako svetr, se můžete přesvědčit v dnešním článku. Vybrali jsme totiž pro vás několik z nich, které budou letošní zimu hrát prim.

Celý článek