dnes je 08.07.2020 a svátek má Nora

Lilia Khousnoutdinová představuje svůj nový projekt

Přidat na Seznam.cz
Další projekt, jehož iniciátorkou je Lilia Khousnoutdinová, nese název Jsem žena #jsemevropa. Lilia v něm oslavuje celkem třináct inspirativních žen. Z celého projektu vznikl kalendář, jehož výtěžek bude věnován na charitu.

Po projektu Jsem žena #jsembohyne, který kněžka Lilia Khousnoutdinová, vystudovaná historička z Oxfordu, organizovala minulý rok přichází i letos s dalším velkým projektem. Ten nese název Jsem žena #jsemevropa. Jak samotný název napovídá, Lilia tentokrát zapátrala hlavně v evropské historii. Vybrala pro svůj projekt třináct žen, které pro svou dobu byly výjimečné a mohly by tak inspirovat další ženy.


Foto: Jsem žena

"Když jsem studovala historii, a de facto i poté, co už jsem měla po studiích, jsem se setkávala s tím, že v historii existovaly ženy - malířky, vědkyně, bojovnice, spisovatelky a další, které vykonaly neskutečné věci a přesto jejich jména neznáme. Když jsem se pak seznámila s příběhem Matyldy z Canossy, o které jsem do té doby neslyšela a jejíž činy i ona sama mi přišly fenomenální, rozhodla jsem se projekt posunout dál, tedy do roviny skutečných žen - hrdinek Evropy. Právě těmito ženami se můžeme my ženy moderní doby inspirovat a zároveň prohloubit naše dějepisné vědomosti," říká iniciátorka projektu Lilia.

Z tohoto projektu vznikne kalendář, ve kterém se objeví fotografie významných historických žen, které ztvární známé ženské tváře. Můžete se tak těšit na Patricii Pagáčovou, která bude přestavovat Juliannu Géczy, Olgu Lounovou jako Irenu Sendlerowou nebo Annu Polívkovou, která ztvární Věru Čáslavskou či Marianu Prachařovou jako Sv. Anežku Českou a spoustu dalších.


Foto: Jsem žena

Nafocení kalendáře se ujala skvělá fotografka módních časopisů Ivy Morwen o make-up a vlasový styling se nemohl postarat nikdo jiný, než tolik oblíbená makeup artistka Koki. Celý výtěžek z kalendáře bude opět věnován na charitu. Rozdělí si je mezi sebe nadace Be Charity Barbary Nesvadbové, AutTalk  Kateřiny Sokolové a Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté.


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena

foto: Ivy Morwen

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI Lilia Khousnoutdinová CHARITA JSEM BOHYNĚ INSPIRACE VÝZNAMNÉ ŽENY CELEBRITY ANNA POLÍVKOVÁ TAŤÁNA GREGOR BRZOBOHATÁ MARIANA PRACHAŘOVÁ KATEŘINA SOKOLOVÁ LUCIE VAN KOTEN BÁRA NESVADBOVÁ

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

O těchto značkách spodního prádla musíte vědět

Spodní prádlo je velice často spojováno spíše s výjimečnými příležitostmi, ať už je to první rande nebo Valentýn, ale podle nás by měl být pro ženu výjimečný každý den a k tomu právě spodní prádlo rozhodně patří.

Celý článek

Jak docílit přirozeného obočí

Obočí. Jedno velké téma, které rozdělí ženy minimálně na dvě skupiny. Ty, které ho řeší a ty, které se o jeho úpravu vůbec nezajímají. My vám ukážeme několik jednoduchých triků, a hlavně skvělé produkty, se kterými budete chtít vaše obočí upravovat každý den. Dokonalé obočí totiž dokáže divy.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Letní beauty novinky

Léto je tady! A my vám přinášíme několik kosmetických novinek, které rozhodně stojí za vyzkoušení. 

Celý článek