dnes je 13.12.2018 a svátek má Lucie

Lou de Betoley háčkuje své modely pro Couture celé dny

Neobvyklé používání tradičních ručních prací z dílny francouzské návrhářky oslnilo i Jeana Paula Gaultiera.

Konfekce versus Couture

V dnešní hektické době plné spotřebního zboží a konfekční módy, kterou měníme každou sezónu a už se k ní nevracíme, existuje jen hrstka návrhářů, kteří tvoří nadčasové kusy oblečení v duchu vysoké módy Jsou to skvostná díla, která se dají oblékat sezónu za sezónou. Mezi tyto talentované, trpělivé a nápadité návrhářky patří i Lou de Betoley

Talent z dětství

Lou je důkazem, že pokud se něco naučíme v dětství, tak v dospělosti jako když to znovu objevíme. Mladá francouzská designérka dostala od své babičky první jehlu, háček a vlnu ve svých pouhých 5 letech. Uháčkovala svůj první kousek, ale nelíbila se jí barva, tak pokračovala v experimentování. Zájem jí přetrval do dospělosti a svými vyjímečnými technikami zdobila i Haute Couture pro tak významný módní dům jako Jean Paul Gaultier. Celé dva roky zdobila jejich šaty, legíny, boty; prostě vše, co si vzpomenete. 

 

Dlouhé hodiny a ruční práce

Tvorba francouzské návrhářky je atypická tím, že se jedná o ruční práci. Ta pochopitelně zabere čas a nedá se napodobit. Lou nepočítá svou práci na hodiny, ale na dny i týdny. Její náhodné a neplánované kombinace materiálů a vzorů jsou výsledkem spontánní tvořivosti. Precizní, ale přesto velmi neobvyklý, snad i nečekaný výsledek je unikátní svým designem, protože stejný druhý kus se vytvořit nedá. Naprostá znalost ručních prací a svého řemesla je základem úspěšných kreací. Lou čerpá inspiraci ze všeho kolem sebe. Vnímá svůj háčkovaný svět jako 3D hmatový diář, kde zachycuje své pocity, myšlenky a emoce. Háčkování zůstává nadále jejím nejoblíbenějším prostředkem kreativní komunikace. 

Zdroj: pinterest.com, instagram.com/loudebetoly/, vogue.com

NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA LOU DE BOTELEY HÁČKOVÁNÍ JEAN PAUL GAULTIER HAUTE COUTURE

Související články

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek

Anglická žena třicátých let v podzimní kolekci 2019 víc než zaujme

Pozadí fotografií kolekce Preen by Thornton Bregazzi skýtá typicky anglickou atmosféru místních zahrad. Z toho vyplývají i jednotlivé módní outfity.

Celý článek

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Celý článek

Valentino: Modelové a modelky poprvé společně na přehlídce v Tokiu

Dokonalá nedokonalost souznila na přehlídce Valentino. Poprvé v historii luxusní značka vyslala obě pohlaví na stejné molo!

 

Celý článek