dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Lou de Betoley háčkuje své modely pro Couture celé dny

Neobvyklé používání tradičních ručních prací z dílny francouzské návrhářky oslnilo i Jeana Paula Gaultiera.

Konfekce versus Couture

V dnešní hektické době plné spotřebního zboží a konfekční módy, kterou měníme každou sezónu a už se k ní nevracíme, existuje jen hrstka návrhářů, kteří tvoří nadčasové kusy oblečení v duchu vysoké módy Jsou to skvostná díla, která se dají oblékat sezónu za sezónou. Mezi tyto talentované, trpělivé a nápadité návrhářky patří i Lou de Betoley

Talent z dětství

Lou je důkazem, že pokud se něco naučíme v dětství, tak v dospělosti jako když to znovu objevíme. Mladá francouzská designérka dostala od své babičky první jehlu, háček a vlnu ve svých pouhých 5 letech. Uháčkovala svůj první kousek, ale nelíbila se jí barva, tak pokračovala v experimentování. Zájem jí přetrval do dospělosti a svými vyjímečnými technikami zdobila i Haute Couture pro tak významný módní dům jako Jean Paul Gaultier. Celé dva roky zdobila jejich šaty, legíny, boty; prostě vše, co si vzpomenete. 

 

Dlouhé hodiny a ruční práce

Tvorba francouzské návrhářky je atypická tím, že se jedná o ruční práci. Ta pochopitelně zabere čas a nedá se napodobit. Lou nepočítá svou práci na hodiny, ale na dny i týdny. Její náhodné a neplánované kombinace materiálů a vzorů jsou výsledkem spontánní tvořivosti. Precizní, ale přesto velmi neobvyklý, snad i nečekaný výsledek je unikátní svým designem, protože stejný druhý kus se vytvořit nedá. Naprostá znalost ručních prací a svého řemesla je základem úspěšných kreací. Lou čerpá inspiraci ze všeho kolem sebe. Vnímá svůj háčkovaný svět jako 3D hmatový diář, kde zachycuje své pocity, myšlenky a emoce. Háčkování zůstává nadále jejím nejoblíbenějším prostředkem kreativní komunikace. 

Zdroj: pinterest.com, instagram.com/loudebetoly/, vogue.com

NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA LOU DE BOTELEY HÁČKOVÁNÍ JEAN PAUL GAULTIER HAUTE COUTURE

Související články

Michael Kors přivezl do New Yorku vzpomínky na dobré časy módy v čele s modelkou Patti Hansen

Říká se, že módní trendy přicházejí a odcházejí, ale nikdy ne napořád. Značce Michael Kors se v letošní kolekci ready-to-wear podařilo probudit sedmdesátá léta.

Celý článek

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek