dnes je 21.08.2018 a svátek má Johana

Louis Vuitton Pre-fall 2018 se nese ve znamení kontrastů

Ještě než nám propukne fashion weekové šílenství, přichází Louis Vuitton pre-fall 2018 se spoustou sportvních a elegantních prvků. Pestrost jejich kolekce si určitě zamilujete stejně jako my!  

Kreativní ředitel módního domu Louis Vuitton Nicolas Ghesquière vytvořil další povedenou kolekci, tentokrát se jedná o Pre-fall 2018. Spojením sportovních kousků s elegantními ženskými prvky. Kousky jsou navzájem velmi lehce kombinovatelné a spoustu z nich se dá nosit na mnoho způsobů. My tleskáme!! 

Sám návrhář se ke kolekci vyjadřuje: "Jsme neustále v pohybu a na cestách, ať už fyzicky nebo mentálně. Kombinace s kabáty na míru jsou tentokrát trochu jiné, sportovnější. I přesto si však kolekce zachovává pařížského ducha. Tento nový look je také o spojení dne a noci. Hedvábné šaty pod metalickou péřovkou, perforovaný kožený kabát je přepásaný tak, aby vytvořil šaty."

Kolekce je zkrátka plná kontrastů; dlouhá, vzdušná maxi sukně kombinovaná se sportovní šedou mikinou s vyšitými písmeny LV nás zkrátka baví. Stejně tak stříbrný, metalický, prošívaný kabát s elegantními šaty. Líbí se nám ženskost a neskutečná sofistikovanost kolekce. Skvěle vypadá kombinace svetrů a vestiček s bohémskými, vzdušnými hedvábnými rukávy.

Do kolen (a to doslova) jdeme také z kozaček s hvězdicovým dřevěným podpatkem. Ty vypadají skvěle jak s kalhotami, tak s šaty. Ponožkové tenisky/ teniskové ponožky vyvolaly ve světě módy velkou vlnu ohlasů. "Celý kreativní proces při vzniku tenisek byl neskutečně vzrušující. Jsem rád, že jsme obdrželi takovou spoustu reakcí. Tuto sezónu jsme chtěli pracovat na nové verzi, kde by byly všechny stylingové rysy jarního designu. Vždy vyvažují siluetu mohutnými botami a myslím, že díky těmto teniskám vznikají přesně ty linie, které rád tvořím." My si je tentokrát necháme ujít, možná v nich ale najdete zalíbení i vy!

Ghesquière se snažil přilákat zákazníky také tím, že se v některých momentech zaměřil na etickou část kolekce, kdy hodně používal umělou kůži a umělé kožešiny. Některé kousky vznikly jak z pravé, tak umělé kůže, aby si každý přišel na své. Návrhář odmítl komentovat trend velkých módních domů, jako jsou Gucci a Michael Kors, které se vydaly fur-free cestou (tedy že nepoužívají vůbec pravé kožešiny). Mluvčí poukázala na to, že Ghesquière vždy používal směs skutečných materiálů a jejich imitací.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA LOUIS VUITTON PRE-FALL 2018

Související články

Marc Jacobs jde v nové kampani na podzim 2018 vstříc barvám

Marc Jacobs dal svým modelkám v rámci podzimní kampaně do ruky vodítka a fotky dostaly úplně jiný nádech.

Celý článek

Zlatá namíchaná s purpurovou v sexy duchu - jaro Dundas 2019

Peter Dundas uvedl jarní kolekci plnou mini sukní, černé, zlaté a s důrazem na strukturu oděvu.

Celý článek

Pánská jarní kolekce Giorgio Armani 2019 ctí len a denim

Z jarní pánské kolekce Giorgio Armani je patrný jistý návrat v čase. Ale nepřišlo žádné retro. Jen inspirace přetvořená do nového trendu.

Celý článek

NAĎA GOCMANOVÁ uvádí novou kolekci Podzim/Zima “linka,čára“

Nevím, jestli je to tím, že jsem starší, ale postupem času vnímám věci jinak. Proto mi je letošní inspirací pro kolekci Podzim/Zima  “linka,čára,“ říká Naďa Gocmanová.

Celý článek

Lou de Betoley háčkuje své modely pro Couture celé dny

Neobvyklé používání tradičních ručních prací z dílny francouzské návrhářky oslnilo i Jeana Paula Gaultiera.

Celý článek

Designérka Eva Klabalová propojila zlínskou tradici s moderní technologií

Nejdříve se Eva Klabalová naučila správně vytvořit obuv, dnes vede vlastní značku a boty ušité ve zlínských továrnách prodává do světa.

Celý článek

Mileniálové chtějí klasiku - pánská kolekce D&G 2019

Rozsáhlá kolekce pánské jarní módy zabrousila snad do všech stylů - od ryze formálního, přes black tie creative až po casual a sportovní street style.

Celý článek