dnes je 17.05.2021 a svátek má Aneta

Masky na přehlídce Lukáše Macháčka zanechaly děsivý dojem

Přidat na Seznam.cz
Podzimní kolekce Lukáše Macháčka byla doplněna o obličejové masky, které zanechaly zvláštní dojem. Možná až trochu děsivý...

Že je Lukáš Macháček se svou oděvní tvorbou pro dámy i pány považován trochu za rebela, víme. Jeho krok nasadit modelkám i modelům na přehlídku masky, byl pro někoho možná trochu šokující. Každá maska byla jiná, některé připomínaly futuristické helmy, jiné rytířskou zbroj, některé obyčejného karnevalového jokera a jiné zase předvánoční čerty. Tak či onak, Lukáš Macháček s tímto krokem u přítomných neuspěl. Ti totiž zůstali v němém úžasu a odcházeli s nepochopením...

Těžko se lze také ztotožnit s hesly, které značka zastává. Těmi jsou jednoduchost a kombinovatelnost. Při pohledu na džínovinu s nášivkami, potrhané svetrové oversized šaty a rozpáranou koženou sukni s třásněmi, nemůže být o dobrém kombinování a jednoduchosti řeč. Na druhou stranu bílé triko s minimalistickým nápisem a černé sako s krátkými rukávy už se hodí do vícero outfitů.

MBPFW

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA PODZIM 2017 LUKÁŠ MACHÁČEK PODZIM/ZIMA 2017-2018

Související články

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek