dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Přidat na Seznam.cz
Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Móda, kreativita i bohatý program

Od 22. až do 29. března 2019 se odehraje několik dní plných přehlídek společně s bohatým doprovodným programem. Kromě nových kolekcí špičkových českých a slovenských módních návrhářů, se uskuteční další ročník soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent, kam se do 25. ledna 2019 mohou hlásit módní tvůrci ve věku do 26 let. Vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, ale také možnost představit kolekci zdarma na mole MBPFW.

Jestliže tuto velkou módní událost milujete nebo alespoň uvažujete, že se na ní zajdete podívat, od 1. prosince 2018 byl spuštěn exkluzivní předprodej VIP vstupenek na přehlídkovou část módního týdne. Od pátku 22. února 2019 pak bude zahájen prodej vstupenek k stání na celý přehlídkový program prostřednictvím portálu GoOut. „V průběhu pražského týdne módy ulice naší metropole doslova ožívají osobitou kreativitou a přehlídky i doprovodné akce současně lákají módní nadšence i z okolních zemí. I proto fashion week s ochotou podpoříme,“ vyjádřila se radní pro kulturu hlavního města Prahy, Hana Třeštíková.

Návrháři zleva: Denisa Nová, Pavel Brejcha, Chatty

 

Nové místo konání celé akce

Mercedes-Benz Prague Fashion Week na sezónu podzim/zima 2019 nás zavede na místa obchodního domu Kotva, kam jsme doposud nahlédnout nemohli a která zároveň nejsou pro prezentaci módních kolekcí úplně typická. Ředitel pražského fashion weeku tímto způsobem rád překvapuje. Nadcházející přehlídky se v březnu budou konat v pátém poschodí OD Kotva, kde jsou veřejnosti nepřístupné skladové prostory. „Progresivní vizuální identita Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přinese obchodnímu domu Kotva novou módní a tvůrčí energii, kterou v tomto lukrativním místě se silnou historií hodláme v následujících letech rozvíjet, podporovat a kultivovat,“ uvedl majitel OD Kotvy Maxmilian Adam Skala.

Není to však jen Kotva, kde se budou aktuální tzv. site-specific shows odehrávat. „I díky záštitě, kterou MBPFW poskytuje pražský magistrát, si můžeme dovolit rozšířit přehlídku do dalších lokací. Které konkrétně to budou, oznámíme do konce letošního roku,“ říká Lukáš Loskot, ředitel pražského týdne módy.

mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA ZE SPOLEČNOSTI MBPFW 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK ČESKÁ TVORBA DOMÁCÍ TVORBA

Související články

Ceny Czech Grand Design 2018 ve znamení udržitelného designu a módy

A je to konečně tady! Již po třicáté se udělovaly ceny těm nejlepším designérům, výtvarníkům a návrhářům. A letos to opravdu stálo za to. Grand designérkou roku 2018 se totiž stala módní návrhářka Tereza Rosalie Kladošová.

Celý článek

Nejpopulárnější modelky uplynulých celosvětových týdnů módy

Které krásné mladé tváře byly nejčastěji k vidění skrze všechny významné přehlídky módních týdnů? Od Milána po New York: tyhle unikátní a půvabné ženy jsou každá jiná a návrháři je milují. 

Celý článek

Očarovaná městem bohů Barbora Mottlová vypráví

Nechci se vůbec rouhat, ale v Paříži, Římě a v Barceloně už jsem byla několikrát a Amsterdam si šetřím na teplejší dny. 

Celý článek

Kteří mezinárodní hosté se objeví na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?

Již zítra oficiálně odstartujeme začátek největší módní akce u nás. Přehlídky výběru nejlepších českých a slovenských návrhářů uvidíme od soboty. Jaký další program nás v průběhu těchto dní čeká?

Celý článek

Jak se ponořit do velkého jarního trendu džínoviny

Návrháři zahrnuli džínovinu do svých kolekcí na všech týdnech módy a je obrovským hitem! Jaké se nosí střihy džínů a jiných oděvů z klasické modré látky, vám poradí tento článek.

Celý článek

Monika Marešová na dobrodružné cestě značky H&M

Monika Marešová se vydala na dobrodružnou cestu do americké Sedony, kde byla součástí nové myšlenky ke kolekci značky H&M.

Celý článek

Íránský model Aydin Momtaz vypráví o dětství ve válce, o modelingu i o spolupráci s věhlasnými jmény

V modelingu se pohybuje spoustu let, vyrostl v íránsko-irácké válce, a to hlavní na co ve svém životě vzpomíná, jsou kladné zážitky. Pojďte se o tomto jedinečném muži dozvědět více.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek