dnes je 23.08.2019 a svátek má Sandra

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Přidat na Seznam.cz
Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Móda, kreativita i bohatý program

Od 22. až do 29. března 2019 se odehraje několik dní plných přehlídek společně s bohatým doprovodným programem. Kromě nových kolekcí špičkových českých a slovenských módních návrhářů, se uskuteční další ročník soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent, kam se do 25. ledna 2019 mohou hlásit módní tvůrci ve věku do 26 let. Vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, ale také možnost představit kolekci zdarma na mole MBPFW.

Jestliže tuto velkou módní událost milujete nebo alespoň uvažujete, že se na ní zajdete podívat, od 1. prosince 2018 byl spuštěn exkluzivní předprodej VIP vstupenek na přehlídkovou část módního týdne. Od pátku 22. února 2019 pak bude zahájen prodej vstupenek k stání na celý přehlídkový program prostřednictvím portálu GoOut. „V průběhu pražského týdne módy ulice naší metropole doslova ožívají osobitou kreativitou a přehlídky i doprovodné akce současně lákají módní nadšence i z okolních zemí. I proto fashion week s ochotou podpoříme,“ vyjádřila se radní pro kulturu hlavního města Prahy, Hana Třeštíková.

Návrháři zleva: Denisa Nová, Pavel Brejcha, Chatty

 

Nové místo konání celé akce

Mercedes-Benz Prague Fashion Week na sezónu podzim/zima 2019 nás zavede na místa obchodního domu Kotva, kam jsme doposud nahlédnout nemohli a která zároveň nejsou pro prezentaci módních kolekcí úplně typická. Ředitel pražského fashion weeku tímto způsobem rád překvapuje. Nadcházející přehlídky se v březnu budou konat v pátém poschodí OD Kotva, kde jsou veřejnosti nepřístupné skladové prostory. „Progresivní vizuální identita Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přinese obchodnímu domu Kotva novou módní a tvůrčí energii, kterou v tomto lukrativním místě se silnou historií hodláme v následujících letech rozvíjet, podporovat a kultivovat,“ uvedl majitel OD Kotvy Maxmilian Adam Skala.

Není to však jen Kotva, kde se budou aktuální tzv. site-specific shows odehrávat. „I díky záštitě, kterou MBPFW poskytuje pražský magistrát, si můžeme dovolit rozšířit přehlídku do dalších lokací. Které konkrétně to budou, oznámíme do konce letošního roku,“ říká Lukáš Loskot, ředitel pražského týdne módy.

mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA ZE SPOLEČNOSTI MBPFW 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK ČESKÁ TVORBA DOMÁCÍ TVORBA

Související články

Značka Marc O’Polo plánuje mezinárodní růst, proto znovu vsadila na Annu Ewers

Podzim i zima pomaloučku začínají klepat na dveře. I kdybychom tuto skutečnost v myšlenkách ještě oddálili, možná bychom se mohli alespoň začít poohlížet po parádních sezónních kouscích. Například u značky Marc O’Polo.

Celý článek

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Queens a lokální móda jdou ruku v ruce! Společně s návrhářkou Michaelou Hriňovou připravuje týdenní pop up store

Spolupráce Queensu se slovenskou návrhářkou Michaelou Hriňovou, která vyvrcholí týdenním pop upem v Praze je tím, co nás v nadcházejících dnech čeká. Lokální podpora funguje v tomto směru na sto procent!  

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

Modelka Cara Taylor v kampani Richard Allan x H&M inspirované šedesátými lety

Módní řetězec H&M se spojil s britskou značkou Richard Allan a vznikla kampaň silně inspirovaná šedesátými lety v hlavní roli s modelkou Carou Taylor. Snímky nafocené v ulicích Londýna působí hravým a bezstarostným dojmem. 

Celý článek