dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Met Gala 2020 byla odložena na dobu neurčitou

Přidat na Seznam.cz
Jedna z největších módních událostí roku se kvůli současné události odkládá na dobu neurčitou. Původně byla naplánovaná na 4. května 2020, vzhledem k šířícímu se koronaviru se ale ruší téměř všechny společenské akce. Met Gala není výjimkou.

Každoročně pořádaná akce v Metropolitním muzeu umění v New Yorku, na kterou jsou zvány ty největší hvězdy showbyznysu, se ruší. „Vzhledem k nevyhnutelnému a odpovědnému rozhodnutí Metropolitního muzea, které se zavřelo, se i slavnostní večer posouvá na pozdější datum,” řekla pořadatelka a zároveň šéfredaktorka americké mutace Vogue Anna Wintour. Letošní téma 'About Time: Fashion and Duration' sponzoroval módní dům Louis Vuitton. Téma mělo představovat dobrodružnou cestu módní historií od roku 1870 po současnost. Vstupenky na tuto akci stojí více než sedmset tisíc korun, což znamená, že tvoří důležitou část příjmu muzea. Wintour však zatím neřekla přesné datum, kdy se akce bude konat a zda se vůbec konat bude - vzhledem k současné situaci kolem koronaviru. 

Mluvčí Metropolitního muzea umění řekl CNN, že až do 15. května 2020 se ruší všechny akce. Výjimkou není tedy ani největší módní událost roku. Není to však poprvé. Met Gala se během své dvaasedmdesátileté činnosti nekonala již vícekrát. Jednou to bylo v roce 1963 po atentátu na tehdejšího prezidenta USA Johna F. Kennedyho a podruhé v roce 2002. Byla to reakce na události, jež se staly 11. září v New Yorku. 

Jedny z nejpamátnějších looků v průběhu let na Met Gala.

Přidat na Seznam.cz
MET GALA KORONAVIRUS MÓDNÍ UDÁLOST ANNA WINTOUR NEW YORK ZE SPOLEČNOSTI

Související články

10 nejhezčích outfitů Melanie Trump

Každý mocný muž má za sebou ještě mocnější ženu. Nevíme, zda tato slova klasika platí i v případě prezidentského páru USA, jedno je ale jasné! První dáma Spojených států amerických má jako bývalá modelka a návrhářka styl. Pojďte se s námi podívat na 10 nejlepších outfitů Melanie Trump.

Celý článek

Butik české návrhářky Tatiany Kovaříkové v novém kabátě

Proměna butiku české návrhářky Tatiany Kovaříkové kombinuje důraz na propojení barev, materiálů i potřeb žen.

Celý článek

Češi nevěří, že cesta ke zdravému tělu může být vydlážděná i bílou moukou a cukry, říká výživová poradkyně

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s výživovou poradkyní a influencerkou Hedvikou Hejdukovou. Jak zachovat zdravé tělo i mysl v době karantény? Jde vůbec jíst zdravě, rychle a levně zároveň? A co Češi dělají ve výživě špatně? Prozradíme v článku.

Celý článek

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Celý článek

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Celý článek

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek
Koronavirus COVID-19

Pandemie z druhé strany: Přináší i svá pozitiva

„Každé zlo je pro něco dobré“. Současná izolace lidí od společnosti přináší své klady. Na přírodě, na sobě samých.

Celý článek