dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand

Met Gala 2020 byla odložena na dobu neurčitou

Přidat na Seznam.cz
Jedna z největších módních událostí roku se kvůli současné události odkládá na dobu neurčitou. Původně byla naplánovaná na 4. května 2020, vzhledem k šířícímu se koronaviru se ale ruší téměř všechny společenské akce. Met Gala není výjimkou.

Každoročně pořádaná akce v Metropolitním muzeu umění v New Yorku, na kterou jsou zvány ty největší hvězdy showbyznysu, se ruší. „Vzhledem k nevyhnutelnému a odpovědnému rozhodnutí Metropolitního muzea, které se zavřelo, se i slavnostní večer posouvá na pozdější datum,” řekla pořadatelka a zároveň šéfredaktorka americké mutace Vogue Anna Wintour. Letošní téma 'About Time: Fashion and Duration' sponzoroval módní dům Louis Vuitton. Téma mělo představovat dobrodružnou cestu módní historií od roku 1870 po současnost. Vstupenky na tuto akci stojí více než sedmset tisíc korun, což znamená, že tvoří důležitou část příjmu muzea. Wintour však zatím neřekla přesné datum, kdy se akce bude konat a zda se vůbec konat bude - vzhledem k současné situaci kolem koronaviru. 

Mluvčí Metropolitního muzea umění řekl CNN, že až do 15. května 2020 se ruší všechny akce. Výjimkou není tedy ani největší módní událost roku. Není to však poprvé. Met Gala se během své dvaasedmdesátileté činnosti nekonala již vícekrát. Jednou to bylo v roce 1963 po atentátu na tehdejšího prezidenta USA Johna F. Kennedyho a podruhé v roce 2002. Byla to reakce na události, jež se staly 11. září v New Yorku. 

Jedny z nejpamátnějších looků v průběhu let na Met Gala.

Přidat na Seznam.cz
MET GALA KORONAVIRUS MÓDNÍ UDÁLOST ANNA WINTOUR NEW YORK ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Tom Ford a Anna Wintour zachraňují módní průmysl před ekonomickou krizí

Žijeme v době koronavirové. Nikdo nečekal, co přijde. Nikdo neví, co bude. Společně to ale zvládneme. Někteří z nás ale myslí nejen na to, jak zachránit současnou žalostnou situaci ve světě, ale také na to, co přijde. Čeká nás totiž i doba pokoronavirová.

Celý článek

#PillowChallenge vládne v době karantény instagramovým trendům

Sociální média nás mohou i v době karantény spojovat v celosvětovém měřítku. Nesčetně kreativních někdy až šílených způsobů, jak „zabít nudu“ vytvořilo i tzv. #pillowchallenge, tedy polštářová výzva.

Celý článek

Naše první dámy, 3. díl: Marta Gottwaldová

Milovala luxus, kterým se obklopovala, pocházela ale z chudých poměrů. Někteří se jí smáli, jiní se jí báli. Řeč je o naší první dámě Martě Gottwaldové. Jak se stala první dámou? A u koho si nechala šít své luxusní róby? Dozvíte se v článku.

Celý článek