dnes je 24.04.2019 a svátek má Jiří

Michael Kors přivezl do New Yorku vzpomínky na dobré časy módy v čele s modelkou Patti Hansen

Přidat na Seznam.cz
Říká se, že módní trendy přicházejí a odcházejí, ale nikdy ne napořád. Značce Michael Kors se v letošní kolekci ready-to-wear podařilo probudit sedmdesátá léta.

Budoucnost patří retru

Přiznejme si to jednou pro vždy, retro už není retro a je trendy, a to nejen v módě. Mladá generace poslouchá retro songy, chodí na retro filmy, a dokonce si i retro obléká. Vlak si tedy nenechali ujet ani v Michael Kors. A právě hlavní tvář značky návrhář Michael Kors není jediným návrhářem, který trend sleduje.

New York "Retro" Fashion Week

Na letošním týdnu módy v New Yorku se to falešným peřím a srstí jen hemžilo. Michael Kors tento trend transformoval do jednadvacátého století a vznikly z toho krásné šály z umělé srsti, které diváky odrovnaly svou originalitou.

Pánové na vysokých podpatcích

Zvláštní pozornost věnoval návrhář pánským outfitům. Všechny splňovaly vzhled sedmdesátých let od bot na vysokých podpatcích, přes zvoncové kalhoty a koženkové bundy po retro brýle. Originální však byla nejen kombinace těchto prvků, ale také barevné nuance jednotlivých modelů.

Návrat do americké historie

Další krásnou částí přehlídky byla černobílá část kolekce, ta však nezapadala (a to ani barevně) do stylu sedmdesátých let. Proto se návrhář Michael Kors rozhodl jít ještě dále a modely zasadil do dvacátých let - let Velkého Gatsbyho a témat většiny maturitních plesů. Nechybělo umělé peří, flitry ani třásně.

Hvězdná tečka na závěr

Největší překvapení však přišlo na konci přehlídky, kdy se v posledním modelu objevila na mole modelka Patti Hansen, která byla hvězdou období, do kterého byla kolekce zasazena. Patti Hansen však nebyla jediným hvězdným hostem, kterého si Michael Kors připravil. Během závěrečné promenády všech modelů se na skrytém jevišti objevil sám Barry Manilow se svým hitem "Copacabana".

Vogue, WWD

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MICHAEL KORS NEW YORK FASHION WEEK 2019

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

David Hasselhoff dokazuje, že má smysl pro humor v reklamě pro Happy Socks

Legendární plážový playboy si v reklamě pro švédskou značku ponožek a plážových doplňků dělá legraci sám ze sebe. A výsledek je opravdu decentně humorný!

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Španělská návrhářka Melanie Freire na MBPFW představila hru s asymetrií a vzory

Mladý talent ze Španělska prezentoval formou přehlídky svou autorskou tvorbu na pražském týdnu módy. Něžná i elegantní kolekce byla plná rozverných vzorů!

Celý článek