dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Michaela Surá: Baví mě dělat klasiku ve vysoké kvalitě

Přidat na Seznam.cz
Návrhům a šití se věnuje od mala, vystudovala textilní školu v Brně, přesto vše co umí, získala díky vlastní praxi a píli. Dnes má na Joštové svůj showroom, který mohou navštívit ženy všech věkových kategorií i typů postav. Když si tam najdete cestu, věnuje vám 100 % svého času. Podstatné pro ni je, aby se její zákaznice cítily pohodlně a žensky.

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Jak ses dostala k navrhování a šití modelů?

Tíhla jsem k tomu od dětství, už jako malá jsem šila na barbíny. Lásku k ručním pracem mi předaly moje máma a babička, které jsou také manuálně zručné.

Takže jsi tento obor nestudovala?

Ano, studovala, ale upřímně bych neřekla, že to na mě zanechalo velké následky. Může to vyznít jako klišé, ale navrhování a šití je moje vášeň. Neustále se učím novým věcem a technologiím, protože chci svůj obor posouvat vpřed.  

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Když navrhuješ nové šaty, sukni nebo halenku, na co se zaměřuješ?

Primárně na zákaznici a její potřeby. Společně ladíme její základní šatník tak, aby vyhovoval jejím každodenním požadavkům. Vše v principu slow fashion, ve kterém "jedu" od mých začátků, od doby, kdy tohle slovní spojení nebylo ještě tak populární.

Upřednostňuješ ženskou eleganci?

Ženskou siluetu. Moje tvorba zahrnuje věci elegantní, společenské, ale i streetové... Prostě vše, co každá žena denně potřebuje. 

Může k tobě přijít žena s jakoukoliv konfekční velikostí?

Rozhodně může. Mým cílem je, aby ženy všech tělesných tvarů věděly, že se na mě mohou s důvěrou obrátit. Nabízím jim adekvátní střihy na míru, precizní zpracování a můj netradiční osobní přístup.   

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Podle čeho vybíráš barvy?

Vyrábím oblečení, které vydrží roky až doživotí, a ty by měly být spíše v neutrálních tónech. To proto, aby se daly dobře kombinovat nebo doplnit výrazným prvkem. Právě mám rozpracovaný barevný projekt, který umožní zákaznicím zpestřit si svůj monochromatický šatník.

Pletené šaty a svetry u tebe také najdeme. Čím dalším se zabýváš?

Kdyby měl den 48 hodin, ráda bych se naučila všechny textilní techniky. Umím i háčkovat a vyšívat, mojí láskou je ale ruční pletení. Ráda bych předala něco ze svých zkušeností, proto pořádám workshopy zaměřené na ruční práce. 

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Svůj showroom máš v Brně na Joštové. Najdou si k němu zákazníci cestu sami?

Nejběžněji si mě najdou přes internet, a nebo na základě doporučení. Nemám klasický obchod s výlohou do ulice, ale krásný prostor ve 3. patře budovy v centru Brna, který otevírám dva dny v týdnu a kde se zákaznicím můžu v klidu osobně věnovat. 

Nemáš někdy pocit, že by člověk mohl lépe uspět v hlavní metropoli?

To záleží na úhlu pohledu. V podstatě mi nejde o to se proslavit, ale uspokojit zákaznice. Ráda bych se jen dostala do povědomí žen a vyřešila tím jejich každodenní problémy s oblékáním. Mimo jiné moje zboží v hlavní metropoli najdete. Spolupracuji s několika designovými obchody nejenom v Praze, ale i dalších městech, jejichž seznam najdete na mém instagramu a facebooku. Největší zastoupení však najdete v mém showroomu v Brně, kde jsem schopná vám jakýkoliv model udělat přesně na míru. Většinou pro moje brněnské zákaznice, na které nedám dopustit. Ale cestu si ke mě najdou i ty mimobrněnské.

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Jaké materiály nejraději používáš?

Přírodní. Hedvábí, vlnu, bavlnu... Zpravidla materiály, které snese moje atopická pokožka a které se snadno udržují. 

Co nejraději sama nosíš?

Můj šatník tvoří z převážné části moje věci. Snažím si tvořit tzv. "basic" šatník, který doporučuji i svým zákaznicím. 

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Na co jsi ve své práci nejvíce pyšná?

Určitě na zkušenosti, které jsem nabyla jako zaměstnanec na všech úrovních textilního oboru. To jsou zkušenosti, které jsou nepřenositelné.  

Jaké je tvé životní motto?

PURE FASHION CRAFT. Protože čistota...práce, vztahů, preciznost a nelhaní. Protože to, co dělám se mimo jiné týká i módy. Protože si vážím všech, co tvrdě pracují... Řemeslo je prostě nejvíc.

zdroj: @suramichaela / instagram.com

zdroj: @suramichaela / instagram.com

zdroj: @suramichaela / instagram.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MICHAELA SURÁ SURÁ MICHAELA PURE FASHION CRAFT PŘÍRODNÍ MATERIÁLY SLOW FASHION UDRŽITELNOST UDRŽITELNÁ MÓDA

Související články

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Temnota barev i lehkost materiálů se prolíná novou kolekcí značky LEEDA

Temná barevnost šifonů se střídá s lehkostí lnů pastelových barev. Česká značka LEEDA opět zasahuje srdce svých módní fanoušků díky variabilitě nové kolekce.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek