dnes je 29.11.2020 a svátek má Zina

Michaela Surá: Baví mě dělat klasiku ve vysoké kvalitě

Přidat na Seznam.cz
Návrhům a šití se věnuje od mala, vystudovala textilní školu v Brně, přesto vše co umí, získala díky vlastní praxi a píli. Dnes má na Joštové svůj showroom, který mohou navštívit ženy všech věkových kategorií i typů postav. Když si tam najdete cestu, věnuje vám 100 % svého času. Podstatné pro ni je, aby se její zákaznice cítily pohodlně a žensky.

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Jak ses dostala k navrhování a šití modelů?

Tíhla jsem k tomu od dětství, už jako malá jsem šila na barbíny. Lásku k ručním pracem mi předaly moje máma a babička, které jsou také manuálně zručné.

Takže jsi tento obor nestudovala?

Ano, studovala, ale upřímně bych neřekla, že to na mě zanechalo velké následky. Může to vyznít jako klišé, ale navrhování a šití je moje vášeň. Neustále se učím novým věcem a technologiím, protože chci svůj obor posouvat vpřed.  

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Když navrhuješ nové šaty, sukni nebo halenku, na co se zaměřuješ?

Primárně na zákaznici a její potřeby. Společně ladíme její základní šatník tak, aby vyhovoval jejím každodenním požadavkům. Vše v principu slow fashion, ve kterém "jedu" od mých začátků, od doby, kdy tohle slovní spojení nebylo ještě tak populární.

Upřednostňuješ ženskou eleganci?

Ženskou siluetu. Moje tvorba zahrnuje věci elegantní, společenské, ale i streetové... Prostě vše, co každá žena denně potřebuje. 

Může k tobě přijít žena s jakoukoliv konfekční velikostí?

Rozhodně může. Mým cílem je, aby ženy všech tělesných tvarů věděly, že se na mě mohou s důvěrou obrátit. Nabízím jim adekvátní střihy na míru, precizní zpracování a můj netradiční osobní přístup.   

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Podle čeho vybíráš barvy?

Vyrábím oblečení, které vydrží roky až doživotí, a ty by měly být spíše v neutrálních tónech. To proto, aby se daly dobře kombinovat nebo doplnit výrazným prvkem. Právě mám rozpracovaný barevný projekt, který umožní zákaznicím zpestřit si svůj monochromatický šatník.

Pletené šaty a svetry u tebe také najdeme. Čím dalším se zabýváš?

Kdyby měl den 48 hodin, ráda bych se naučila všechny textilní techniky. Umím i háčkovat a vyšívat, mojí láskou je ale ruční pletení. Ráda bych předala něco ze svých zkušeností, proto pořádám workshopy zaměřené na ruční práce. 

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Svůj showroom máš v Brně na Joštové. Najdou si k němu zákazníci cestu sami?

Nejběžněji si mě najdou přes internet, a nebo na základě doporučení. Nemám klasický obchod s výlohou do ulice, ale krásný prostor ve 3. patře budovy v centru Brna, který otevírám dva dny v týdnu a kde se zákaznicím můžu v klidu osobně věnovat. 

Nemáš někdy pocit, že by člověk mohl lépe uspět v hlavní metropoli?

To záleží na úhlu pohledu. V podstatě mi nejde o to se proslavit, ale uspokojit zákaznice. Ráda bych se jen dostala do povědomí žen a vyřešila tím jejich každodenní problémy s oblékáním. Mimo jiné moje zboží v hlavní metropoli najdete. Spolupracuji s několika designovými obchody nejenom v Praze, ale i dalších městech, jejichž seznam najdete na mém instagramu a facebooku. Největší zastoupení však najdete v mém showroomu v Brně, kde jsem schopná vám jakýkoliv model udělat přesně na míru. Většinou pro moje brněnské zákaznice, na které nedám dopustit. Ale cestu si ke mě najdou i ty mimobrněnské.

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Jaké materiály nejraději používáš?

Přírodní. Hedvábí, vlnu, bavlnu... Zpravidla materiály, které snese moje atopická pokožka a které se snadno udržují. 

Co nejraději sama nosíš?

Můj šatník tvoří z převážné části moje věci. Snažím si tvořit tzv. "basic" šatník, který doporučuji i svým zákaznicím. 

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Na co jsi ve své práci nejvíce pyšná?

Určitě na zkušenosti, které jsem nabyla jako zaměstnanec na všech úrovních textilního oboru. To jsou zkušenosti, které jsou nepřenositelné.  

Jaké je tvé životní motto?

PURE FASHION CRAFT. Protože čistota...práce, vztahů, preciznost a nelhaní. Protože to, co dělám se mimo jiné týká i módy. Protože si vážím všech, co tvrdě pracují... Řemeslo je prostě nejvíc.

zdroj: @suramichaela / instagram.com

zdroj: @suramichaela / instagram.com

zdroj: @suramichaela / instagram.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MICHAELA SURÁ SURÁ MICHAELA PURE FASHION CRAFT PŘÍRODNÍ MATERIÁLY SLOW FASHION UDRŽITELNOST UDRŽITELNÁ MÓDA

Související články

ROZHOVOR SE SLÁVKOU BARNOVOU o nové kolekci Conscious Exclusive, která přináší do módy nové udržitelné materiály

Zimní kolekce značky H&M přináší více než jen další krok k udržitelné módě. Férové platové podmínky, zodpovědnost v rámci recyklace materiálů i pánská část kolekce jsou tím, na co jsme se v upřímném rozhovoru se Slávkou Barnovou Head of PR H&M ČR zeptali.

Celý článek

ZIMNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE - EXKLUZIVNÍ MÓDA Z ODPADU

Zimní kolekce H&M Conscious Exclusive je doslova o vytvoření pokladu z odpadu. Každý kousek je vyroben z materiálu získaného z odpadu, a to udržitelným způsobem. Tato kolekce umožňuje ocenit potenciál odpadu a inspirovat se kreativitou, která vychází z nutnosti opětovného použití věcí.

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Hana Noble: Udržte si svůj styl, ať vám říká, kdo chce, co chce. Móda je radost a zábava.

Šaty Lazy Eye s radostí nosí Vica Kerekes, Jitka Čvančarová, Klára Issová i Ester Geislerová. Autorka kolekcí Hana Noble ráda spojuje eleganci i vagus styl. To se jí daří na jedničku. Poznejte blíže módu s retro nádechem pro nezávislé a svobodné ženy.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Jak chce značka H&M změnit fast fashion?

Fast fashion a pracovní podmínky zaměstnanců v textilních fabrikách - to jsou žhavá témata posledních měsíců, které jsou problémem především velkých globálních řetězců, jako je H&M. Značka v čele s novou výkonnou ředitelkou představuje ambiciózní plány, jak změnit celý fast fashion průmysl udržitelným směrem. 

Celý článek