dnes je 16.06.2021 a svátek má Zbyněk

Michaela Surá: Baví mě dělat klasiku ve vysoké kvalitě

Přidat na Seznam.cz
Návrhům a šití se věnuje od mala, vystudovala textilní školu v Brně, přesto vše co umí, získala díky vlastní praxi a píli. Dnes má na Joštové svůj showroom, který mohou navštívit ženy všech věkových kategorií i typů postav. Když si tam najdete cestu, věnuje vám 100 % svého času. Podstatné pro ni je, aby se její zákaznice cítily pohodlně a žensky.

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Jak ses dostala k navrhování a šití modelů?

Tíhla jsem k tomu od dětství, už jako malá jsem šila na barbíny. Lásku k ručním pracem mi předaly moje máma a babička, které jsou také manuálně zručné.

Takže jsi tento obor nestudovala?

Ano, studovala, ale upřímně bych neřekla, že to na mě zanechalo velké následky. Může to vyznít jako klišé, ale navrhování a šití je moje vášeň. Neustále se učím novým věcem a technologiím, protože chci svůj obor posouvat vpřed.  

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Když navrhuješ nové šaty, sukni nebo halenku, na co se zaměřuješ?

Primárně na zákaznici a její potřeby. Společně ladíme její základní šatník tak, aby vyhovoval jejím každodenním požadavkům. Vše v principu slow fashion, ve kterém "jedu" od mých začátků, od doby, kdy tohle slovní spojení nebylo ještě tak populární.

Upřednostňuješ ženskou eleganci?

Ženskou siluetu. Moje tvorba zahrnuje věci elegantní, společenské, ale i streetové... Prostě vše, co každá žena denně potřebuje. 

Může k tobě přijít žena s jakoukoliv konfekční velikostí?

Rozhodně může. Mým cílem je, aby ženy všech tělesných tvarů věděly, že se na mě mohou s důvěrou obrátit. Nabízím jim adekvátní střihy na míru, precizní zpracování a můj netradiční osobní přístup.   

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Podle čeho vybíráš barvy?

Vyrábím oblečení, které vydrží roky až doživotí, a ty by měly být spíše v neutrálních tónech. To proto, aby se daly dobře kombinovat nebo doplnit výrazným prvkem. Právě mám rozpracovaný barevný projekt, který umožní zákaznicím zpestřit si svůj monochromatický šatník.

Pletené šaty a svetry u tebe také najdeme. Čím dalším se zabýváš?

Kdyby měl den 48 hodin, ráda bych se naučila všechny textilní techniky. Umím i háčkovat a vyšívat, mojí láskou je ale ruční pletení. Ráda bych předala něco ze svých zkušeností, proto pořádám workshopy zaměřené na ruční práce. 

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Svůj showroom máš v Brně na Joštové. Najdou si k němu zákazníci cestu sami?

Nejběžněji si mě najdou přes internet, a nebo na základě doporučení. Nemám klasický obchod s výlohou do ulice, ale krásný prostor ve 3. patře budovy v centru Brna, který otevírám dva dny v týdnu a kde se zákaznicím můžu v klidu osobně věnovat. 

Nemáš někdy pocit, že by člověk mohl lépe uspět v hlavní metropoli?

To záleží na úhlu pohledu. V podstatě mi nejde o to se proslavit, ale uspokojit zákaznice. Ráda bych se jen dostala do povědomí žen a vyřešila tím jejich každodenní problémy s oblékáním. Mimo jiné moje zboží v hlavní metropoli najdete. Spolupracuji s několika designovými obchody nejenom v Praze, ale i dalších městech, jejichž seznam najdete na mém instagramu a facebooku. Největší zastoupení však najdete v mém showroomu v Brně, kde jsem schopná vám jakýkoliv model udělat přesně na míru. Většinou pro moje brněnské zákaznice, na které nedám dopustit. Ale cestu si ke mě najdou i ty mimobrněnské.

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Jaké materiály nejraději používáš?

Přírodní. Hedvábí, vlnu, bavlnu... Zpravidla materiály, které snese moje atopická pokožka a které se snadno udržují. 

Co nejraději sama nosíš?

Můj šatník tvoří z převážné části moje věci. Snažím si tvořit tzv. "basic" šatník, který doporučuji i svým zákaznicím. 

zdroj: @suramichaela / instagram.com

Na co jsi ve své práci nejvíce pyšná?

Určitě na zkušenosti, které jsem nabyla jako zaměstnanec na všech úrovních textilního oboru. To jsou zkušenosti, které jsou nepřenositelné.  

Jaké je tvé životní motto?

PURE FASHION CRAFT. Protože čistota...práce, vztahů, preciznost a nelhaní. Protože to, co dělám se mimo jiné týká i módy. Protože si vážím všech, co tvrdě pracují... Řemeslo je prostě nejvíc.

zdroj: @suramichaela / instagram.com

zdroj: @suramichaela / instagram.com

zdroj: @suramichaela / instagram.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MICHAELA SURÁ SURÁ MICHAELA PURE FASHION CRAFT PŘÍRODNÍ MATERIÁLY SLOW FASHION UDRŽITELNOST UDRŽITELNÁ MÓDA

Související články

Česká značka Jamie Collection přináší chladivé materiály ideální na léto

Limitovaná kolekce letního oblečení českého dua Jamie Collection nejenom, že vás nebude hřát, ale zároveň vás zvládne ochladit.

Celý článek

Udržitelné cestování

Nevíte, kam zavítat toto léto na dovolenou a nebo jen na chvilkový únik do přírody? My vám poradíme a nemusíte cestovat daleko za svým vysněným odpočinkem.

Celý článek

Návrhář Pavel Berky nafotil svou novou módní kolekci na soupeřce z MasterChef Česko!

I přesto, že má Pavel Berky spoustu práce s přípravou své první kuchařky, našel si čas na svou milovanou módu a pochlubil se kolekcí větrovek, které jsou pro všechny bez rozdílu věku, postavy i pohlaví.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

Udržitelnost: Footshop vám ulehčí ekologičtější nakupování

I když by se to mohlo zdát jako nemožné, tak i malý krok může znamenat velkou věc s obrovským dopadem. A přesně tak se k udržitelnosti postavila i společnost Footshop. Nechte se vtáhnout do jejich myšlenek a boje za lepší zítřek.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Westfield Chodov rozšiřuje nabídku udržitelnějších kolekcí, kterou testuje módní návrhářka Kamila Vodochodská

Kamila Vodochodská hodnotí 3 vlajkové produkty rodinných podniků, mezi které patří: dětský set Kitikate, recyklovaný župánek a šortky od Oxalis dessous a ekologické prací prostředky značky Tierra Verde ze stáčecích stanic drogerií dm. To vše spolu s novinkami sezóny pro jarní období se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek