dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Místo okázalých šatů s vlečkou bílá svatební košile

Přidat na Seznam.cz
Netradiční oblečení zvolila francouzská návrhářka Lolita Jacobs pro svůj jedinečný den.

Svatební košile

Nevěsta, která zbořila všechny pravidla módy pro svatební den. Takovou přezdívku přiřkla média návrhářce Lolitě Jacobs. Těžko říci, zda hlavní inspirací pro výběr svatebních šatů nebyl právě náš český básník K. J. Erben a jeho balada Svatební košile. Jedno je však jasné, pro svůj svatební den zvolila návrhářka pouze jednoduchou bílou košili. Povedlo se jí něco neuvěřitelného. I přes jednoduchost a až drzost outfitu vypadala úžasně a svět ji za to miluje víc než kdy předtím.

Kraj filmových četníků

Pojďme se ale na celý příběh podívat od začátku. Módní návrhářka a influencerka Lolita Jacobs se po dlouholetém vztahu rozhodla konečně svému partnerovi vyslovit "Ano". Svatbu se rozhodli uspořádat letos na konci července ve sluncem zalité Francii ve městě známém díky francouzskému filmu o četnících - St.-Tropez. Po svatební party se pak odehrávala na Francouzské riviéře. Jejím dlouholetým partnerem a ženichem není nikdo jiný než Jean-Baptiste Talbourdet-Napoleone, pařížský stylista a kreativní ředitel M Le Magazine du Monde, který na svůj velký den zvolil obyčejný casual oblek.

Červené botky

Emoce a živou diskusi na internetu vyvolaly však šaty nevěsty. Lolita Jacobs zvolila na bavlněnou košili střední délky od Azzedine Alaia a ploché balerínky v červené barvě s retro páskem přes kotníky Manolo Blahnik. Vše pokryté dlouhým závojem, který vlastně jako jediný splňoval očekávání, které měli všichni přítomní a média. Jak řekla návrhářka magazínu Vogue - červenou netradiční barvu obuvi zvolila na počest svých rodičů, jejichž svatba byla laděna právě do červené barvy.

Loučení se svobodou

Košile jako svatební šaty však nebyla jediným outfitem, který nevěsta ukázala. Návrhářka jich vystřídala hned několik. Noc před svatbou na rozlučce se svobodou oblékla Lolita Jacobs úpletové bílé šaty s bílými sandály.

Mořská víla

V průběhu dne po oficiálním ceremoniálu se však Lolita převlékla do casual svatebních šatů, stejné značky jako košile. S elegantním stylem mořské panny s detailně propracovaným lemem sukně. Na jejích nohách se objevily o kousek pohodlnější sandálky s průhlednými pásky.

Zajímavostí zůstává, že díky této reklamě se Manolo Blahnik dočkal nečekanému zájmu o tyto boty a rozšířil svou nabídku o modrou saténovou barvu těchto bot. Lolita Jacobs vytvořila nový trend proti proudu konvenčních princeznovsky laděných svatebních šatů. Uvidíme, jaký ohlas bude tento počin mít ve světě módy a nových svatebních kolekcích.

Footwear News; Harper's Bazaar Australia; Instagram

Přidat na Seznam.cz
MLADÍ NÁVRHÁŘI MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA NETRADIČNÍ SVATBA ALTERNATIVNÍ SVATEBNÍ ŠATY SVATEBNÍ BOTY DÁMSKÉ KOŠILE MANOLO BLAHNIK BOTY SVATBY SVATEBNÍ ŠATY

Související články

Svatební šaty, které vám dopřejí osobitost, má na svědomí designérka Kristýna Kottová

Svatba je jedním z nejdůležitějších životních okamžiků. Proto se vždy snažíme vybrat si šaty, které jsou naprosto perfektní a padnou nám na míru. Není od věci se při výběru obrátit na odborníky.

Celý článek

Slavné svatby roku 2018

Slavné osobnosti ze světa celebrit si v minulém roce řekli své ano. Kdo to byl a jaké měly nevěsty šaty? Výběr z těch nejslavnějších svateb zde…

Celý článek

Zprávy z módy: Miley Cyrus se o víkendu vdala v šatech Vivienne Westwood

Svatba jedné z nejznámějších tváří světového showbyznysu proběhla s plnou noblesou vhodnou pro svatební den, přitom však v naprostém soukromí bez veřejnosti.

Celý článek

První svatební kolekce Stella McCartney je tu i se svatebními šaty Meghan Markle

Vévodkyně ze Sussexu není jedinou ženou, která by svatební šaty Stelly McCartney ráda oblékla, proto se značka rozhodla, že se pustí i cestou svateb…

Celý článek

Bianca Balti ve svatební kampani Alessandro Angelozzi bere dech

Italská modelka Bianca Balti, která za půl roku oslaví 35. narozeniny, se stala tváří svatební kampaně značky Alessandro Angelozzi: A jednoznačně je jednou z nejkrásnějších nevěst vůbec.

Celý článek

Okouzlující svatební šaty od značky Marchesa pro podzim 2019

Podzimní chladné dny můžete na svůj velký den rozzářit volbou romantických šatů.

Celý článek

7 klíčových svatebních trendů pro podzim 2018

Zvažujete výběr svatebních šatů? Nechte se inspirovat celosvětovými podzimními trendy!

Celý článek

Alternativní nevěsta je tématem svatební kolekce Vera Wang i tentokrát

Na rozdíl od svých předchozích svatebních kolekcí, na podzim 2019 značka Vera Wang trochu vzala zpátečku. Pro nevěstu navrhla béžové svatební šaty. 

Celý článek