dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Módním designérem roku se stala již podruhé Hana Zárubová

Přidat na Seznam.cz
Designérem roku cen Czech Grand Design 2012 se stala Hana Zárubová

„Titul Módního designéra roku mě potěšil, především kvůli mým spolupracovníkům, to oni si zaslouží tuto trofej, já jsem jen součástí týmu. Je to motivace a zároveň potvrzení, že člověk nepracuje každý den zbytečně. Cena mě těší stejně, jako SMS od spokojeného zákazníka.“ komentovala své vítězství Hana Zárubová. Hana Zárubová byla oceněna za kolekci Panto.No, která již na podzim získala Cenu šéfredaktorů za nejlepší kolekci Designblok Premier Fashion Weeku.

Hlavním tématem kolekce jsou barevné valéry, stupnice barev dle vzorníku Pantone od bílé přes odstíny šedé po černou. Tvarově jde o hru se dvěma základními geometrickými útvary, kruhem a čtvercem, zakomponovaným do střihů modelů. Úvodní bílou čtvercovou péřovou bundu střídá řada hedvábných a úpletových šatů, kožených bund a kabátů, kde postupně základní střih přechází ze čtverce do kruhu. Panto.No řadu ukončuje velký černý vlněný kruhový kabát. Nově byla použita technologie švového lepení a transferovými tisky začištěné kapesní otvory bund a kabátů (inspirované funkčními sportovními oděvy). Kolekci doplňují decentní potisky grafického designéra Štěpána Malovce, které jednoduchým geometrickým symbolem prozrazují, z jakého tvaru vychází střih každého modelu. Materiály použité v kolekci jsou úplet, hedvábí, vlna a kůže.

Hana Zárubová ke kolekci Panto.No „Kolekce
Panto.No vychází z primárních barev a forem. Moje každodenní práce je sledovat trendy, barvy a vše, co se v módě děje. Aktuální trendovost, eklektismus až, dovolte mi, cirkus, mě unavuje čím dál tím víc, a proto je moje kolekce takový protipól a zklidnění tohoto všeho... Navazuji na své předešlé kolekce a zkušenosti z minulých prací. Kontinuita a střídmý styl je to, co hledám. Panto.No je kolekce barevně i tvarově minimalistická až asketická. Celá řada začíná optickou bílou a přes několik odstínů popelavých až kouřově šedých se ztmavuje do černé. V kolekci se tentokrát zabývám komponováním dvou geometrických tvarů a jejich modifikace do základních střihů. Na začátku je čtverec, který se postupně mění v kruh. Integrováním těchto základních elementů do střihů vznikají abstrahované formy oděvu. Barevná střídmost a ušlechtilost materiálů od hedvábí, kůží až po vlnu dává kolekci z mého pohledu jasný, minimalistický a promyšlený look.“

O módní návrhářce Haně Zárubové
Hana Zárubová je módní návrhářka. Deset let spolupracovala s českou oděvní značkou Pietro Filipi. Autorské kolekce tvoří pod značkou by hana zarubova. Společně s grafickým designérem Štěpánem Malovcem navrhuje a prodává vlastní limitovanou kolekci ready-to-wear oblečení pod labelem no. Byla vyhlášena Módním designérem roku 2010 (za kolekci Fix.you) a 2012 (za kolekci Panto.No).

 

Zdroj obrázků: fotografie Michal Ureš, poskytla Tereza Honsová, obrázky jsou modely z kolekce Hany Zárubové

Přidat na Seznam.cz
CZECH GRAND DESIGN HANA ZÁRUBOVÁ OBLEČENÍ FASHION PODZIM DESIGNBLOK STYL MODNI STŘIH

Související články

Boty roku 2021: Loafers. Kde najít ty pravé a jak je kombinovat? 

Jestli by vám letos neměl chybět jeden pár bot - jsou to jistě loafers. Loafers jsou totiž boty roku 2021. Kde najít ty pravé a jak je kombinovat? 

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Maximalistický luxus s kapkou vášně pro hory. To je spolupráce Gucci a The North Face

Extravagantní outdoorový piknik. Přesně tak si představte novou kolekci, která vznikla ve spolupráci značky Gucci a The North Face. 

Celý článek

Džínový speciál: 8 typů džín, ze kterých si vybere každá žena

Mom jeans, boyfriend, slouchy, skinny. Také se ve všech těch střizích a pojmenování nevyznáte? Stále tápete, jaký střih je pro vás ten pravý a jak ho nejlépe kombinovat, aby vynikly vaše přednosti, a naopak o nedostatcích jste věděla jen vy?

Celý článek

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

10 nejčastějších módních chyb

Móda je hra. Hra, která má ovšem také svá pravidla. Jak si ji užívat i bez přešlapů? Máme pro vás několik tipů, kterých je dobré se vyvarovat.

Celý článek

Každý během života mění své názory, ale i módní trendy, proč tomu tak je?

Móda i názory se během života mění. Člověk se vyvíjí, a tak i jeho vkus a priority s ním. Móda se střídá v našem životě možná více než si uvědomujeme. Začíná to v dětství a končí stářím.

Celý článek

Jaké podzimní boty jsou nejvíce trendy?

Podzim přišel dříve, než jsme se všichni nadáli a je potřeba se připravovat do chladných dnů. Jaké trendy zvítězí tento rok a jaké boty jsou žhavým hitem?

Celý článek