dnes je 24.04.2019 a svátek má Jiří

Mohou vlasy bolet? Jak předejít poškození vlasové pokožky a udržet ji zdravou

Přidat na Seznam.cz
Máte někdy pocit, že vás bolí vlasy? Je to vůbec možné? Co to způsobuje a jak se správně starat o pokožku hlavy není žádná věda!

Proč vlasy někdy bolí?

Vlasy mají své dobré i špatné dny. Při špatných dnech o sobě dají vědět. Hlavním příznakem je bolestivá pokožka hlavy, která vytváří dojem, že nás bolí vlasy. Nepříjemný pocit pálení, tlačení a podráždění přichází ve chvíli, kdy jsme unaveni, ve stresu a vlasy jsme si delší dobu nemyly. Kombinace těchto tří faktorů neúměrně zatěžuje vlasové folikuly a ty negativně dráždí pokožku hlavy.

Pravidelnost mytí

Dlouhodobé nemytí vlasů vytváří velké množství ukládajících se olejů kolem folikulů a kořínků vlasů. Olej ucpává přirozený prostor, kde vlas roste, a to vlas přímo dusí. Jelikož je vlasová pokožka velmi prokrvena, tak se podráždí i přísun krve a může dojít až k migréně. Celkový pocit podráždění, citlivosti a bolesti je příznakem, že je na čase si pořádně umýt vlasy, nanést kondicionér a vlasy opatrně vysušit a rozčesat. Nejlepším řešením je pravidelnost.

Bolestivé důvody

Faktory, které napomáhají k bolestivému pocitu vlasů jsou i velmi utažené culíky, drdoly, neměnný sepnutý účes jako dračák, rasta copánky, dredy a elastické gumičky bez potažení látkou, které vlasy poškozují. Vlasy se nemohou volně pohybovat a dochází k nadměrnému maštění, lupům a výsledné bolesti, kdy pokožka naznačuje, že je něco špatně. Nejefektivnějším řešením je použití pH šamponu, který situaci rychle napraví.

Jak často mýt vlasy? 

Stimulace vlasových folikulů je důležitá stejně jako mytí vlasů. Pravidelné česání několikrát denně je nutností! Přebytečný olej na pokožce se tak rozptyluje a nedochází k jeho nahromadění. Jemné vlasy se doporučují mýt obden. Kudrnaté a šedivé vlasy vydrží bez mytí několik dnů. Mastné vlasy se musí mít denně a suché vlasy každé 4 dny. Vlasová pokožka vám poděkuje, když jí budete častěji přes den masírovat kvalitním hřebenem a umývat podle typu vlasů!

Zdroj; pinterest.com, vogue.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY A ÚČESY ZDRAVÍ A KRŚA BOLAVÉ VLASY VLASOVÁ POKOŽKA ZDRAVÉ VLASY

Související články

Nesmí se to nikdy vzdát, říká úspěšná vizážistka Michelle Flores Mua

Pokud někdo rozumí líčení, tak je to sympatická Michelle Flores Mua. Patří k vycházejícím talentům mezi českými vizážisty. Její příběh je inspirativní stejně jako ona sama. 

Celý článek

Rozhovor s úspěšným kadeřníkem Michalem Zapomělem

Jeden z nejlepších českých kadeřníků odpovídá na otázky o své kariéře, přístupu ke klientům a v neposlední řadě radí našim čtenářům, jak k vlasům přistupovat a starat se o ně.

Celý článek
Čarbičková bijoux

Čarbičková Bijoux: Čelenky, které dotvoří vaši osobnost

Peří, mušle, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Z toho a mnohem více vytváří Anna Čurlejová spolu s přítelem Vladimírem originální doplňky.

Celý článek

Vlasový styling z MBPFW z pohledu Honzy Kořínka

Týden módy je vždy velkou událostí, návrháři se na něj chystají několik měsíců a nepodceňují žádné detaily. My se v tomto článku zaměříme na zajímavé vlasové kreace, které jsme mohli letos vidět. 

Celý článek

Nejlépe stárnoucí slavné ženy, které na svůj věk rozhodně nevypadají!

Slavné ženy jsou v hledáčku celosvětových médií dnes a denně. Obdivujeme je, vzhlížíme k nim a máme je rádi. Které se nejlépe popraly s nemilosrdně plynoucím časem a vypadají neskutečně dobře?

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Herečka seriálu Ulice si v Paříži vyzkoušela práci vlasové modelky

Nedávno jsme vám psali, že se herečka Markéta Stehlíková společně s kadeřníkem Honzou Kořínkem chystají na velké finále kadeřnické soutěže do Francie. Jak to celé dopadlo?

Celý článek

Připravte se na léto se zářivým líčením v bio kvalitě

Květinové bio rozjasňovače a konturovací bronzery od značky Zuii jsou tím, co v létě rozzáří nejenom vaši pleť. Bio kvalita vám zaručí, že své pleti dopřejete jen stoprocentně kvalitní a přírodní výrobky.

Celý článek