dnes je 28.02.2020 a svátek má Lumír

Mohou vlasy bolet? Jak předejít poškození vlasové pokožky a udržet ji zdravou

Přidat na Seznam.cz
Máte někdy pocit, že vás bolí vlasy? Je to vůbec možné? Co to způsobuje a jak se správně starat o pokožku hlavy není žádná věda!

Proč vlasy někdy bolí?

Vlasy mají své dobré i špatné dny. Při špatných dnech o sobě dají vědět. Hlavním příznakem je bolestivá pokožka hlavy, která vytváří dojem, že nás bolí vlasy. Nepříjemný pocit pálení, tlačení a podráždění přichází ve chvíli, kdy jsme unaveni, ve stresu a vlasy jsme si delší dobu nemyly. Kombinace těchto tří faktorů neúměrně zatěžuje vlasové folikuly a ty negativně dráždí pokožku hlavy.

Pravidelnost mytí

Dlouhodobé nemytí vlasů vytváří velké množství ukládajících se olejů kolem folikulů a kořínků vlasů. Olej ucpává přirozený prostor, kde vlas roste, a to vlas přímo dusí. Jelikož je vlasová pokožka velmi prokrvena, tak se podráždí i přísun krve a může dojít až k migréně. Celkový pocit podráždění, citlivosti a bolesti je příznakem, že je na čase si pořádně umýt vlasy, nanést kondicionér a vlasy opatrně vysušit a rozčesat. Nejlepším řešením je pravidelnost.

Bolestivé důvody

Faktory, které napomáhají k bolestivému pocitu vlasů jsou i velmi utažené culíky, drdoly, neměnný sepnutý účes jako dračák, rasta copánky, dredy a elastické gumičky bez potažení látkou, které vlasy poškozují. Vlasy se nemohou volně pohybovat a dochází k nadměrnému maštění, lupům a výsledné bolesti, kdy pokožka naznačuje, že je něco špatně. Nejefektivnějším řešením je použití pH šamponu, který situaci rychle napraví.

Jak často mýt vlasy? 

Stimulace vlasových folikulů je důležitá stejně jako mytí vlasů. Pravidelné česání několikrát denně je nutností! Přebytečný olej na pokožce se tak rozptyluje a nedochází k jeho nahromadění. Jemné vlasy se doporučují mýt obden. Kudrnaté a šedivé vlasy vydrží bez mytí několik dnů. Mastné vlasy se musí mít denně a suché vlasy každé 4 dny. Vlasová pokožka vám poděkuje, když jí budete častěji přes den masírovat kvalitním hřebenem a umývat podle typu vlasů!

Zdroj; pinterest.com, vogue.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY A ÚČESY ZDRAVÍ A KRŚA BOLAVÉ VLASY VLASOVÁ POKOŽKA ZDRAVÉ VLASY

Související články

Bronzer, díky kterému budete vypadat jako brazilská bohyně

Bronzer je skvělý pomocník, který plně využijeme po celý rok. Jako mávnutím kouzelného proutku budete mít tvář štíhlejší a opálenější, přitom jeho aplikace nezabere mnoho času. Ovládněte kouzlo bronzeru, a budete vypadat jako brazilská bohyně.

Celý článek

Kadeřník Honza Kořínek představil novou kolekci s vlnami v hlavní roli

Honza Kořínek představil novou kolekci účesů s názvem Twenty20. V hlavní roli těchto účesů jsou krásné vlny a známý český kadeřník se nebojí hrát si ani s barvami.

Celý článek

Pihy všude kam se podíváš aneb proč jsou rusovlasí lidé výjimeční

Zrzavým lidem byla vždy věnovaná větší pozornost. Dříve se na ně nahlíželo jako na osoby s ďáblem v těle, dnes už víme, že jsou to pouze lidé s jinou barvou vlasů.

Celý článek

Trendy a jednoduché účesy na jakoukoliv příležitost

Čeká vás rodinná oslava, večírek nebo dokonce svatba? Plesová sezóna už začala a vy si lámete hlavu nad tím, jak vytvořit elegantní a krásný účes. Podívejte se na naše jednoduché tipy a návody.

Celý článek

Někdo to rád blond

Blond se zkrátka musí umět, o tom není třeba vést dlouhé diskuze. Když některý kadeřník ovládá kouzla, která stojí za vytvořením dokonalé blond pro její nositelku, stojí se na něj fronty. Doslova. Jednou z těchto kouzelníků je kadeřnice celebrit Lussi Bugnerová, která se s námi podělila hned o několik rad, jak být správná blondýnka.

Celý článek

Emilia Clarke se stala první ambasadorkou značky Clinique

Hra o trůny ještě neskončila, to vám můžeme slíbit. Na tom nejvyšším opět sedí okouzlující Emilia Clarke. Z té je totiž oficiální ambasadorka značky Clinique.

Celý článek

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek

Dopřejte svému tělu tu správnou výživu

Rok odstartoval a sním i mnohá předsevzetí o změně životního stylu. Ať už jste si nějaká předsevzala či naopak, zkuste rok 2020 začít se správnou péči o své tělo. Zaměřte se na složení a boj s vašimi nedostatky bude minulostí.

Celý článek