dnes je 30.06.2022 a svátek má Šárka

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Přidat na Seznam.cz
Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

backstage Michael Kováčik SS 22 / foto se svolením MBPFW

MICHAEL KOVÁČIK "BACK TO BASICS"

Michael Kováčik není žádným nováčkem v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, právě naopak. Tentokrát vsadil na zajeté koleje, které nám dopřávají komfortní oblečení, jež stále vyhledáváme. Po kolekci s názvem „PARTY IS NOT OVER“ přináší slovenský návrhář novou vizi sezóny jaro/léto 2022 v duchu motta „BACK TO BASICS“.

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Slovo “BASICS” v kolekci reprezentuje šatník ženy, která je naplno ve svém životním a pracovním procesu. Chce se cítit sebevědomě, jistě ale touží si ponechat špetku komfortu, na který byla během předešlých měsíců zvyklá. V reálně praxi se tato pohodlnost odráží ve volbě materiálů, které klientky v tvorbě Michaela Kováčika prozatím neviděly. Dialogy hedvábí, vlny bude možné vynést v průběhu celého dne, siluety si v každém případě zachovají patřičnou eleganci a nadčasovost. Po úspěšném pilotní kolaboraci značky Michael Kováčik a Che Hub Collective spojí kreativní duo své síly v nadcházející kolekci již podruhé. Opět se můžeme těšit primárně z doplňků, které looky kolekce SS22 podtrhnou k dokonalosti a uzemní jejich zdánlivou křehkost.

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

DOMINIKA KOZÁKOVÁ SS 2022

Návrhářka Dominika Kozáková se v kolekci vrací ke svým kořenům. Inspiruje se tradicemi rodinného dědictví a slovanskými lidovými ženami i v jemné formě.

„V kolekci využívám volánky, mašle a řasení. Ve své tvorbě jsem nikdy nesměřovala k těmto věcem, dokonce mám pocit, že jsem se jim spíše vyhýbala, že jsem šla proti nim,“ popisuje Dominika Kozáková. Sama si postupně musela přijít na to, jak krásné je ponořit se ještě více do vlastního nitra a setkat se s určitým duchovním probuzením.

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

„V kolekci najdete ručně pletené doplňky a topy. Využívám zdobnost korálků, které jsou ručně vyšívané. Také jsem využila přírodní materiály, jako bavlnu, vlnu, bavlněný satén a korálkové flitrované kousky,“ zmiňuje její autorka.

Čistě dámská kolekce byla pro Kozákovou určitou výzvou. Sama se netají tím, že je velmi feminní a citlivá bytost. „Vím, co na sobě mám ráda a také vím to, v čem my ženy vypadáme dobře. Milujeme šaty, sukně a výstřihy.“ Návrhářka však zatím okrajově myslí i na mužské a unisex produkty, protože nemalou část jejich fanoušků tvoří pánská populace.

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2021 MICHAEL KOVÁČIK DOMINIKA KOZÁKOVÁ

Související články

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek