dnes je 09.12.2021 a svátek má Vratislav

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Přidat na Seznam.cz
Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

backstage Michael Kováčik SS 22 / foto se svolením MBPFW

MICHAEL KOVÁČIK "BACK TO BASICS"

Michael Kováčik není žádným nováčkem v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, právě naopak. Tentokrát vsadil na zajeté koleje, které nám dopřávají komfortní oblečení, jež stále vyhledáváme. Po kolekci s názvem „PARTY IS NOT OVER“ přináší slovenský návrhář novou vizi sezóny jaro/léto 2022 v duchu motta „BACK TO BASICS“.

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Slovo “BASICS” v kolekci reprezentuje šatník ženy, která je naplno ve svém životním a pracovním procesu. Chce se cítit sebevědomě, jistě ale touží si ponechat špetku komfortu, na který byla během předešlých měsíců zvyklá. V reálně praxi se tato pohodlnost odráží ve volbě materiálů, které klientky v tvorbě Michaela Kováčika prozatím neviděly. Dialogy hedvábí, vlny bude možné vynést v průběhu celého dne, siluety si v každém případě zachovají patřičnou eleganci a nadčasovost. Po úspěšném pilotní kolaboraci značky Michael Kováčik a Che Hub Collective spojí kreativní duo své síly v nadcházející kolekci již podruhé. Opět se můžeme těšit primárně z doplňků, které looky kolekce SS22 podtrhnou k dokonalosti a uzemní jejich zdánlivou křehkost.

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

DOMINIKA KOZÁKOVÁ SS 2022

Návrhářka Dominika Kozáková se v kolekci vrací ke svým kořenům. Inspiruje se tradicemi rodinného dědictví a slovanskými lidovými ženami i v jemné formě.

„V kolekci využívám volánky, mašle a řasení. Ve své tvorbě jsem nikdy nesměřovala k těmto věcem, dokonce mám pocit, že jsem se jim spíše vyhýbala, že jsem šla proti nim,“ popisuje Dominika Kozáková. Sama si postupně musela přijít na to, jak krásné je ponořit se ještě více do vlastního nitra a setkat se s určitým duchovním probuzením.

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

„V kolekci najdete ručně pletené doplňky a topy. Využívám zdobnost korálků, které jsou ručně vyšívané. Také jsem využila přírodní materiály, jako bavlnu, vlnu, bavlněný satén a korálkové flitrované kousky,“ zmiňuje její autorka.

Čistě dámská kolekce byla pro Kozákovou určitou výzvou. Sama se netají tím, že je velmi feminní a citlivá bytost. „Vím, co na sobě mám ráda a také vím to, v čem my ženy vypadáme dobře. Milujeme šaty, sukně a výstřihy.“ Návrhářka však zatím okrajově myslí i na mužské a unisex produkty, protože nemalou část jejich fanoušků tvoří pánská populace.

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2021 MICHAEL KOVÁČIK DOMINIKA KOZÁKOVÁ

Související články

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Topmodelka Tatiana Gregor Brzobohatá představuje módní capsule kolekci ICONIC

Kolekce spojující eleganci, jednoduchost a kombinovatelnost připravila Miss World 2006 a zakladatelka nadace Krása pomoci Tatiana Gregor Brzobohatá ve spolupráci se společností ABOUT YOU.

Celý článek

SegraSegra představuje limitku „počmáranou” oceňovaným ilustrátorem Markem Ehrenbergerem

Česká oděvní značka SegraSegra přichází s další výraznou kolekcí. Tentokrát se spojila s ilustrátorem a grafickým designérem Markem Ehrenbergerem, který proslul svým netradičním přístupem k barvám a tvarům.

Celý článek

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek