dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Přidat na Seznam.cz
Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

backstage Michael Kováčik SS 22 / foto se svolením MBPFW

MICHAEL KOVÁČIK "BACK TO BASICS"

Michael Kováčik není žádným nováčkem v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, právě naopak. Tentokrát vsadil na zajeté koleje, které nám dopřávají komfortní oblečení, jež stále vyhledáváme. Po kolekci s názvem „PARTY IS NOT OVER“ přináší slovenský návrhář novou vizi sezóny jaro/léto 2022 v duchu motta „BACK TO BASICS“.

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Slovo “BASICS” v kolekci reprezentuje šatník ženy, která je naplno ve svém životním a pracovním procesu. Chce se cítit sebevědomě, jistě ale touží si ponechat špetku komfortu, na který byla během předešlých měsíců zvyklá. V reálně praxi se tato pohodlnost odráží ve volbě materiálů, které klientky v tvorbě Michaela Kováčika prozatím neviděly. Dialogy hedvábí, vlny bude možné vynést v průběhu celého dne, siluety si v každém případě zachovají patřičnou eleganci a nadčasovost. Po úspěšném pilotní kolaboraci značky Michael Kováčik a Che Hub Collective spojí kreativní duo své síly v nadcházející kolekci již podruhé. Opět se můžeme těšit primárně z doplňků, které looky kolekce SS22 podtrhnou k dokonalosti a uzemní jejich zdánlivou křehkost.

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Michael Kováčik SS 2022 / foto se svolením MBPFW

DOMINIKA KOZÁKOVÁ SS 2022

Návrhářka Dominika Kozáková se v kolekci vrací ke svým kořenům. Inspiruje se tradicemi rodinného dědictví a slovanskými lidovými ženami i v jemné formě.

„V kolekci využívám volánky, mašle a řasení. Ve své tvorbě jsem nikdy nesměřovala k těmto věcem, dokonce mám pocit, že jsem se jim spíše vyhýbala, že jsem šla proti nim,“ popisuje Dominika Kozáková. Sama si postupně musela přijít na to, jak krásné je ponořit se ještě více do vlastního nitra a setkat se s určitým duchovním probuzením.

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

„V kolekci najdete ručně pletené doplňky a topy. Využívám zdobnost korálků, které jsou ručně vyšívané. Také jsem využila přírodní materiály, jako bavlnu, vlnu, bavlněný satén a korálkové flitrované kousky,“ zmiňuje její autorka.

Čistě dámská kolekce byla pro Kozákovou určitou výzvou. Sama se netají tím, že je velmi feminní a citlivá bytost. „Vím, co na sobě mám ráda a také vím to, v čem my ženy vypadáme dobře. Milujeme šaty, sukně a výstřihy.“ Návrhářka však zatím okrajově myslí i na mužské a unisex produkty, protože nemalou část jejich fanoušků tvoří pánská populace.

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Dominika Kozáková SS 2022 / foto se svolením MBPFW

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2021 MICHAEL KOVÁČIK DOMINIKA KOZÁKOVÁ

Související články

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

Nejnovější kolekce Kataríny Filan Halásové a Zdeňka Marka oslavují svojí různorodostí i jejich rodná města

V pondělním programu pražského týdne módy se objevilo další silné uskupení. Minimalistická a hravá kolekce značky MUSA se během večerních hodin protnula se světem snů a vizí budoucnosti zrcadlící se v tvorbě návrháře Zdeňka Marka.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek

La Formela otevřela Mercedes-Benz Prague Fashion Week přehlídkou, která se inspirovala nejenom krásou koní

Nová kolekce LA FORMELA opět vyzdvihuje ženu a její křivky jako malou bohyni krásy. Nečekejte však nic tuctového, tito návrháři přesně ví, kde se láme krása a divokost žen stejně jako koní.   

Celý článek