dnes je 17.07.2019 a svátek má Martina

Nebezpečně povrchní digitální svět v pánské kolekci značky Balmain

Přidat na Seznam.cz
Modelové i modelky se promenádovali po mole v temných kreacích inspirovaných novodobým fenoménem digitálních aplikací v čele s Instagramem.

Balmain vyprodukoval pánskou kolekci plnou skrytého podtextu v barvách černé, bílé a šedé. Modelové i modelky měli za doplněk zapnutý Iphone, který sledoval návštěvníky v publiku. Text se slogany typu: Nelajkuj, jestli nechceš, znáš jen mé jméno, a ne můj příběh, vášnivá nenávist je láska, nesvaluj to na mě, komentuj jak chceš, mě je to jedno a další... Návrhář Olivier Rousteing odkazoval na posedlost Instagramem mladých lidí. I design brýlí připomínal dalekohled. Pro Oliviera je svoboda vším, ale upozorňuje na lidi, kteří svobodně ničí a škodí, což je podle něj v digitálních médiích katastrofální. Jeden špatný komentář dokáže velmi ublížit. 

Podle dvorního návrháře Balmaina je  v dnešní době spousta lidí, kteří hledají jen problémy a chtějí se hádat. Proto se návrhář inspiroval a zrušil rozdíly mezi muži a ženami. Není ani poznat, kdo je na mole žena modelka. Všichni jsou jedno pohlaví. Páni byli oblečeni do klasických večerních obleků s ženskými prvky. Postupně se kolekce vydala street stylem s elegantními detaily. Hybridní modely byly z velké většiny inspirovány motorkářskými uniformami. Možná po tolika ženské inspiraci potřeboval návrhář přidat trochu drsného stylu.

Pokračující trend bez rozdílného pohlaví se objevuje čím dál častěji na více přehlídkách. Návrháři tím chtějí naznačit, že ženy jsou na tom stejně jako muži. A naopak. Existuje naprostá rovnost v dnešní rychlé době? Podle módních expertů a špičkových návrhářů ano, ale jejich názor byl převážně masově prezentován jen v pánských kolekcích. Tato myšlenka bude chtít více času. Každý dnes sleduje každého, ale přesto nemají ponětí o svých opravdových životech. Digitální svět je podle Rousteinga nebezpečně povrchním. 

Zdroj; vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVPRBA BALMAIN PODZIM 2019 OLIVIER ROUSTEING DIGITÁLNÍ SVĚT

Související články

Pánské letní sestřihy

Že vaše vlasy nepotřebují změnu, pánové? Ale houby! Letní sestřihy v hollywoodském stylu. Zkuste se inspirovat dívčími lamači srdcí Ryanem Gosling nebo Davidem Beckham, ti vědi jak na to. 

Celý článek

Osm slavných sportovců, kteří založili vlastní módní značku

Jejich hvězdná síla přináší něco víc než jen stovky milionů každoročně na účtu. Přináší i módní značky, které mají nemalý úspěch a vliv.

Celý článek

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek

Nová pánská kolekce Givenchy Jaro 2020 odhaluje tajemství korejského undergroundu

První plně pánská kolekce od návrhářky Clare Waight Keller - to je kolekce Givenchy jaro 2020. Společným jmenovatelem byl styl v devadesátkách v korejské módě a designu.

Celý článek

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Celý článek

Letní pánské trendy: Jak nosit kraťasy?

Připravili jsme pro vás stručného průvodce světem pánských šortek. Jak vybrat ten správný střih, který vám padne jako ulitý a čemu se vyvarovat? I když neexistují přísná pravidla pro nošení kraťasů, je dobré mít na paměti pár věcí…

Celý článek

Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Bohatou a unikátní kolekci předvedl kreativní ředitel Olivier Rousteing z módního domu Balmain. Nechyběly třásně, barevná peříčka a korálky, které dotvářely celkovou atmosféru již tak originální sbírky.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek