dnes je 22.02.2020 a svátek má Petr

Nebezpečně povrchní digitální svět v pánské kolekci značky Balmain

Přidat na Seznam.cz
Modelové i modelky se promenádovali po mole v temných kreacích inspirovaných novodobým fenoménem digitálních aplikací v čele s Instagramem.

Balmain vyprodukoval pánskou kolekci plnou skrytého podtextu v barvách černé, bílé a šedé. Modelové i modelky měli za doplněk zapnutý Iphone, který sledoval návštěvníky v publiku. Text se slogany typu: Nelajkuj, jestli nechceš, znáš jen mé jméno, a ne můj příběh, vášnivá nenávist je láska, nesvaluj to na mě, komentuj jak chceš, mě je to jedno a další... Návrhář Olivier Rousteing odkazoval na posedlost Instagramem mladých lidí. I design brýlí připomínal dalekohled. Pro Oliviera je svoboda vším, ale upozorňuje na lidi, kteří svobodně ničí a škodí, což je podle něj v digitálních médiích katastrofální. Jeden špatný komentář dokáže velmi ublížit. 

Podle dvorního návrháře Balmaina je  v dnešní době spousta lidí, kteří hledají jen problémy a chtějí se hádat. Proto se návrhář inspiroval a zrušil rozdíly mezi muži a ženami. Není ani poznat, kdo je na mole žena modelka. Všichni jsou jedno pohlaví. Páni byli oblečeni do klasických večerních obleků s ženskými prvky. Postupně se kolekce vydala street stylem s elegantními detaily. Hybridní modely byly z velké většiny inspirovány motorkářskými uniformami. Možná po tolika ženské inspiraci potřeboval návrhář přidat trochu drsného stylu.

Pokračující trend bez rozdílného pohlaví se objevuje čím dál častěji na více přehlídkách. Návrháři tím chtějí naznačit, že ženy jsou na tom stejně jako muži. A naopak. Existuje naprostá rovnost v dnešní rychlé době? Podle módních expertů a špičkových návrhářů ano, ale jejich názor byl převážně masově prezentován jen v pánských kolekcích. Tato myšlenka bude chtít více času. Každý dnes sleduje každého, ale přesto nemají ponětí o svých opravdových životech. Digitální svět je podle Rousteinga nebezpečně povrchním. 

Zdroj; vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVPRBA BALMAIN PODZIM 2019 OLIVIER ROUSTEING DIGITÁLNÍ SVĚT

Související články

Návrhářka Monika Vaverová tvoří kostýmy pro reklamu, film i počítačové hry

Ve svém ateliéru MIMO Space vytvořila česká návrhářka již více než 430 unikátních kostýmů. Její práce je velmi precizní a jedinečná. Kostýmy pro filmy a reklamy tvoří již sedm let.

Celý článek

Street style z Paris Men’s Fashion Week A/W20

Nejstylovější událost, nejstylovější místo a kdo za tím stojí? Tentokrát jsou v hlavní roli muži. Co a jak nosí ti z pařížských ulic? Nechte se inspirovat při příštích nákupech.

Celý článek

Dupačky pro dospělé aneb buďte v pohodlí

Originalita a zábava. Netradiční oblečení, které nikdy neškrtí a je příjemné na dotek. Je vám stále zima a nevíte, jak se ještě obléci? Zkuste dupačky! Bláznivý kousek oblečení, do kterého se jen zapnete a víc nemusíte řešit.

Celý článek

Designérka Martine Rose představila pánskou kolekci vhodnou i pro ženy

Kolekce nenáročná na svou podstatu, upřímná a sebevědomá, takový podzim letošního roku přinesou aktuální modely londýnské návrhářky Martine Rose.

Celý článek

Módní inspirace: Jak nosit barvu roku 2020

Barva roku 2020 je pro většinu z nás barvou, kterou máme přirozeně rádi. A tak ji často i přirozeně zařazujeme do svého šatníku. Pokud u vás doma klasická modrá chybí, je nejvyšší čas se do ní zamilovat…

 

Celý článek

Fotbalista Jan Sýkora rozjíždí svou oděvní značku BYJS

Český fotbalový záložník a reprezentant Jan Sýkora vstupuje do světa módy. Se svou značkou BYJS by chtěl prorazit nejen v České republice, ale i ve světě.

Celý článek

Gucci vydává další kolekci spojenou s Mickey Mousem

V rámci čínského nového roku otevírá Gucci své pravidelné pop-up story, ve kterých bude k dostání i tato animovaná kolekce. Nejslavnější myšák Walta Disneye je opět spojen se jménem Gucci.

Celý článek

Tři vánoční dárky pro muže, na které nezapomene

Ještě nemáte pro svého partnera pod stromeček všechny dárky? Váháte, co by ho skutečně potěšilo nebo alespoň mile překvapilo? Inspirujte se v tomto článku, vybrali jsme tři zaručené tipy, které vaše drahé polovičky potěší.

Celý článek