dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Nebezpečně povrchní digitální svět v pánské kolekci značky Balmain

Modelové i modelky se promenádovali po mole v temných kreacích inspirovaných novodobým fenoménem digitálních aplikací v čele s Instagramem.

Balmain vyprodukoval pánskou kolekci plnou skrytého podtextu v barvách černé, bílé a šedé. Modelové i modelky měli za doplněk zapnutý Iphone, který sledoval návštěvníky v publiku. Text se slogany typu: Nelajkuj, jestli nechceš, znáš jen mé jméno, a ne můj příběh, vášnivá nenávist je láska, nesvaluj to na mě, komentuj jak chceš, mě je to jedno a další... Návrhář Olivier Rousteing odkazoval na posedlost Instagramem mladých lidí. I design brýlí připomínal dalekohled. Pro Oliviera je svoboda vším, ale upozorňuje na lidi, kteří svobodně ničí a škodí, což je podle něj v digitálních médiích katastrofální. Jeden špatný komentář dokáže velmi ublížit. 

Podle dvorního návrháře Balmaina je  v dnešní době spousta lidí, kteří hledají jen problémy a chtějí se hádat. Proto se návrhář inspiroval a zrušil rozdíly mezi muži a ženami. Není ani poznat, kdo je na mole žena modelka. Všichni jsou jedno pohlaví. Páni byli oblečeni do klasických večerních obleků s ženskými prvky. Postupně se kolekce vydala street stylem s elegantními detaily. Hybridní modely byly z velké většiny inspirovány motorkářskými uniformami. Možná po tolika ženské inspiraci potřeboval návrhář přidat trochu drsného stylu.

Pokračující trend bez rozdílného pohlaví se objevuje čím dál častěji na více přehlídkách. Návrháři tím chtějí naznačit, že ženy jsou na tom stejně jako muži. A naopak. Existuje naprostá rovnost v dnešní rychlé době? Podle módních expertů a špičkových návrhářů ano, ale jejich názor byl převážně masově prezentován jen v pánských kolekcích. Tato myšlenka bude chtít více času. Každý dnes sleduje každého, ale přesto nemají ponětí o svých opravdových životech. Digitální svět je podle Rousteinga nebezpečně povrchním. 

Zdroj; vogue.com

 

PÁNSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVPRBA BALMAIN PODZIM 2019 OLIVIER ROUSTEING DIGITÁLNÍ SVĚT

Související články

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek

Vzpomínku na své avantgardní ideály oprášila návrhářka Tory Burch v nejnovější kolekci

Excentrické kousky podzimní kolekce Tory Burch vyzařovaly elegancí. Návrhářka je představila na vysoké škole Black Mountain College.

Celý článek

Derek Lam podruhé v řadě neprezentoval na velkém přehlídkovém mole

Americký módní návrhář už podruhé za sebou zariskoval a vyhnul se několika stovkám objektivů a vlivu sociálních sítí během prezentace na velkém přehlídkovém mole. Vyplatil se tento risk?

Celý článek

Podzimní kolekce Jeremy Scotta vsadila na skandál a chaos

Kdo sleduje jeho práci, jistě ví, že tento návrhář vždy přijde s něčím bláznivým. Jeho práce pro značku Moschino a dále i jeho osobní kolekce jsou prostě něčím navíc…

Celý článek

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

Celý článek

Romantická kolekce Brock Collection na NYFW ukázala, že láska nemusí být jen „růžová"

Značka Brock Collection je typická svými romantickými představami. Letošní přehlídka podzimní kolekce ready-to-wear v New Yorku nebyla jiná. Přesto sem však návrháři přidali pár překvapení, která se vám budou líbit.

Celý článek