dnes je 25.07.2021 a svátek má Jakub

Nebezpečně povrchní digitální svět v pánské kolekci značky Balmain

Přidat na Seznam.cz
Modelové i modelky se promenádovali po mole v temných kreacích inspirovaných novodobým fenoménem digitálních aplikací v čele s Instagramem.

Balmain vyprodukoval pánskou kolekci plnou skrytého podtextu v barvách černé, bílé a šedé. Modelové i modelky měli za doplněk zapnutý Iphone, který sledoval návštěvníky v publiku. Text se slogany typu: Nelajkuj, jestli nechceš, znáš jen mé jméno, a ne můj příběh, vášnivá nenávist je láska, nesvaluj to na mě, komentuj jak chceš, mě je to jedno a další... Návrhář Olivier Rousteing odkazoval na posedlost Instagramem mladých lidí. I design brýlí připomínal dalekohled. Pro Oliviera je svoboda vším, ale upozorňuje na lidi, kteří svobodně ničí a škodí, což je podle něj v digitálních médiích katastrofální. Jeden špatný komentář dokáže velmi ublížit. 

Podle dvorního návrháře Balmaina je  v dnešní době spousta lidí, kteří hledají jen problémy a chtějí se hádat. Proto se návrhář inspiroval a zrušil rozdíly mezi muži a ženami. Není ani poznat, kdo je na mole žena modelka. Všichni jsou jedno pohlaví. Páni byli oblečeni do klasických večerních obleků s ženskými prvky. Postupně se kolekce vydala street stylem s elegantními detaily. Hybridní modely byly z velké většiny inspirovány motorkářskými uniformami. Možná po tolika ženské inspiraci potřeboval návrhář přidat trochu drsného stylu.

Pokračující trend bez rozdílného pohlaví se objevuje čím dál častěji na více přehlídkách. Návrháři tím chtějí naznačit, že ženy jsou na tom stejně jako muži. A naopak. Existuje naprostá rovnost v dnešní rychlé době? Podle módních expertů a špičkových návrhářů ano, ale jejich názor byl převážně masově prezentován jen v pánských kolekcích. Tato myšlenka bude chtít více času. Každý dnes sleduje každého, ale přesto nemají ponětí o svých opravdových životech. Digitální svět je podle Rousteinga nebezpečně povrchním. 

Zdroj; vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVPRBA BALMAIN PODZIM 2019 OLIVIER ROUSTEING DIGITÁLNÍ SVĚT

Související články

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

Celý článek

Jak vytvořit šatník hodný skutečné sneakerhead? Poznejte SneakerStudio!

Pokud patříš k fanouškům streetstyle’u a sníš o skříni plné vysoce kvalitních produktů v městské estetice, musíš navštívit obchod SneakerStudio! Je to dokonalá volba pro každého milovníka pouliční estetiky.

Celý článek

Letní kolekce módního domu Fendi je na vlně pozitivní energie

Letní, z velké částí plážová kolekce Vertigo italského módního domu Fendi vznikla ve spolupráci s newyorskou vizuální umělkyní Sarah Coleman.

Celý článek

Kolekce RE.GEN značky PUMA je vyrobená z recyklovaných materiálů a textilního odpadu

Dát druhý život textilu, který je pro většinu už nepoužitelný, je úžasným způsobem, jak regenerovat nepotřebný odpadní materiál. Kolekce je inspirovaná myšlenkou znovuvyužití něčeho, co již zaniklo.

Celý článek

Bella Hadid a Cindy Bruna v popředí PRIDE kolekce Michael Kors 2021

Červen je měsícem, kdy návrháři i osobnosti celého světa podporují Hnutí za svobodu homosexuálů, tzv. LGBTIQ komunitu. Michael Kors k této příležitosti připravil velmi rozmanitou kolekci.

Celý článek

Tiffany představilo novou kolekci zásnubních prstenů pro muže

Poprvé ve své 184leté historii představuje Tiffany & Co unikátní kolekci zásnubních prstenů pro muže. Nový sociální trend totiž velí - o ruku mohou být požádáni i muži.

Celý článek

Návrhář Pavel Berky nafotil svou novou módní kolekci na soupeřce z MasterChef Česko!

I přesto, že má Pavel Berky spoustu práce s přípravou své první kuchařky, našel si čas na svou milovanou módu a pochlubil se kolekcí větrovek, které jsou pro všechny bez rozdílu věku, postavy i pohlaví.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek