dnes je 25.04.2019 a svátek má Marek

Nebezpečně povrchní digitální svět v pánské kolekci značky Balmain

Přidat na Seznam.cz
Modelové i modelky se promenádovali po mole v temných kreacích inspirovaných novodobým fenoménem digitálních aplikací v čele s Instagramem.

Balmain vyprodukoval pánskou kolekci plnou skrytého podtextu v barvách černé, bílé a šedé. Modelové i modelky měli za doplněk zapnutý Iphone, který sledoval návštěvníky v publiku. Text se slogany typu: Nelajkuj, jestli nechceš, znáš jen mé jméno, a ne můj příběh, vášnivá nenávist je láska, nesvaluj to na mě, komentuj jak chceš, mě je to jedno a další... Návrhář Olivier Rousteing odkazoval na posedlost Instagramem mladých lidí. I design brýlí připomínal dalekohled. Pro Oliviera je svoboda vším, ale upozorňuje na lidi, kteří svobodně ničí a škodí, což je podle něj v digitálních médiích katastrofální. Jeden špatný komentář dokáže velmi ublížit. 

Podle dvorního návrháře Balmaina je  v dnešní době spousta lidí, kteří hledají jen problémy a chtějí se hádat. Proto se návrhář inspiroval a zrušil rozdíly mezi muži a ženami. Není ani poznat, kdo je na mole žena modelka. Všichni jsou jedno pohlaví. Páni byli oblečeni do klasických večerních obleků s ženskými prvky. Postupně se kolekce vydala street stylem s elegantními detaily. Hybridní modely byly z velké většiny inspirovány motorkářskými uniformami. Možná po tolika ženské inspiraci potřeboval návrhář přidat trochu drsného stylu.

Pokračující trend bez rozdílného pohlaví se objevuje čím dál častěji na více přehlídkách. Návrháři tím chtějí naznačit, že ženy jsou na tom stejně jako muži. A naopak. Existuje naprostá rovnost v dnešní rychlé době? Podle módních expertů a špičkových návrhářů ano, ale jejich názor byl převážně masově prezentován jen v pánských kolekcích. Tato myšlenka bude chtít více času. Každý dnes sleduje každého, ale přesto nemají ponětí o svých opravdových životech. Digitální svět je podle Rousteinga nebezpečně povrchním. 

Zdroj; vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVPRBA BALMAIN PODZIM 2019 OLIVIER ROUSTEING DIGITÁLNÍ SVĚT

Související články

Objevte dánskou značku Rains

Skandidávský minimalismus, nadčasovost a zároveň funkčnost definuje oblečení a doplňky, které nám nabízí dánská značka Rains. Pokud rádi chodíte deštěm, a i přesto chcete zůstat v suchu a teple nebo často jezdíte na kole, věnujte Rains zvýšenou pozornost.

Celý článek

Jak se neobléknout na festival aneb co se nepovedlo na Coachelle

Jeden z nejznámějších festivalů světa ročně přiláká přes sto tisíc lidí. Prestižní Coachella festival v Kalifornii je proslulý nejen hudbou, ale i módou, která diktuje trendy pro letní festivalovou sezónu. Co bylo to nejbizarnější?

Celý článek

Pánská móda: které kousky jsou v nadcházející sezóně IN?

Slunečných dní je čím dál více a to znamená jediné. Je čas na jarní kolekce! Především definitivně obměnit zimní šatník za nový. Co je letos pro pány IN?

Celý článek

Staré kousky ve vašem novém jarním šatníku

Za pár dní vypukne mezinárodní Fashion Revolution Week, který každoročně upozorňuje na problémy módního průmyslu a podporuje uvědomělé nakupování.

Celý článek

Vítání jara s Levi's? Proč by ne?!

Džíny jsou nepostradatelným kouskem v šatníku žen, mužů i dětí. Nosí a nosili je všichni. Vždyť původně se jednalo o součást pracovního oděvu. Značka Levi's jako původní producent džín je symbolem tradice a kvality. Podívejte se na jejich novou jarní kolekci.

Celý článek
Pánská jarní obuv 2019

Jarní obutí pro pány - do práce i do přírody

Slunečné počasí se střídá s deštěm, prašné cesty se mění v bahnité, náledí minimálně příštích sedm měsíců nezažijeme, a to vše dohromady znamená jediné. Potřebujeme obměnit botník.

Celý článek

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Celý článek

Lukáš Krnáč dal Praze ochutnat hodně sebevědomý koktejl

Slovenský designér se ve své nové kolekci opětovně nezalekl mnohých výzev, za což sklidil od publika zasloužený potlesk.

Celý článek