dnes je 10.12.2018 a svátek má Julie

Nejnovější kolekce Iris van Herpen je opět hotovým uměleckým dílem

Iris van Herpen je jednou z nekorunovaných královen Haute Couture. Její podzimní couture kolekce je pastvou pro oči.

Není sporu o tom, že Iris van Herpen je jedním z nejzvučnějších jmen haute couture. Její finální modely a kolekce jsou vždycky něčím úplně jiným, než co můžeme běžně vidět - jsou vizionářské, futuristické a pracují s materiálem tak, jak většinu designérů ani nenapadne. Její nejnovější kolekce nesoucí název Syntopia tak rozvíjí to, na čem Iris pracovala již v předchozích kolekcích; spojení biologie, fyziky a technologií. Vytváření optických iluzí za pomoci netradičního členění materiálů.

Ze začátku přehlídky Iris představila dva kabáty a šaty, které se velmi přibližovaly ke klasické krejčovině i technikám, vzápětí však otočila o 180° stupňů a zahájila svou hru s materiály a střihy, které nutí člověka přemýšlet, co se vlastně na mole ve skutečnosti děje. Nejednomu člověku by se mohlo zdát, že jsou modely inspirované existencemi z jiných galaxií, opak je pravdou. Iris van Herpen pracuje s velmi hmatatelnými prvky a dokazuje, že i technoidní témata z dob minulých jdou zpracovat futuristicky. Jasnou ukázkou jsou například černo červené mini šaty z organzy a bavlny, které jsou inspirovány chronofotografií viktoriánské éry - konkrétně pak řadami ptáků v pohyby.

Tvorba Iris van Herpen je důležitá v kontextu celé kolekce a inspirace jednotlivých outfitů. I přesto, že šaty, které působí jakýmsi podvodním dojmem vypadají opravdu božsky, ještě lépe vypadají ty modely, u kterých víme, čím byli inspirované - podívat se očima designéra nám pomůže odhalit i ty nejpromyšlenější detaily. Pokud je tedy toto směr, kterým se bude móda v budoucnu vyvíjet, chceme být i u toho nejmenšího krůčku.

vogue.com

DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA Iris van Herpen COUTURE FALL 2018

Související články

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Nejen růžové tváře budou okouzlovat během svátků!

Růžová je barva volnosti a energie. Na oblečení a doplňcích působí jako něžné pohlazení. Svátky budou naplněny láskou a slavnostní náladou!

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek

Anglická žena třicátých let v podzimní kolekci 2019 víc než zaujme

Pozadí fotografií kolekce Preen by Thornton Bregazzi skýtá typicky anglickou atmosféru místních zahrad. Z toho vyplývají i jednotlivé módní outfity.

Celý článek

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Celý článek

Skandinávský styl oblékání: Záchrana v mrazivém počasí

Královna zima vládne Skandinávii po celý rok a tamní lidé mají skvělé tipy na to, jak zůstat v teple každý den. Vyzrajte na mráz také!

 

Celý článek

Dokonalé prádlo i moderní legíny potěší na Vánoce každou ženu!

Základem ženského šatníku je dokonale padnoucí spodní prádlo. Kde ho koupit? A co třeba moderní sexy legíny? Máme skvělé tipy!

 

Celý článek