dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Nejnovější kolekce Iris van Herpen je opět hotovým uměleckým dílem

Iris van Herpen je jednou z nekorunovaných královen Haute Couture. Její podzimní couture kolekce je pastvou pro oči.

Není sporu o tom, že Iris van Herpen je jedním z nejzvučnějších jmen haute couture. Její finální modely a kolekce jsou vždycky něčím úplně jiným, než co můžeme běžně vidět - jsou vizionářské, futuristické a pracují s materiálem tak, jak většinu designérů ani nenapadne. Její nejnovější kolekce nesoucí název Syntopia tak rozvíjí to, na čem Iris pracovala již v předchozích kolekcích; spojení biologie, fyziky a technologií. Vytváření optických iluzí za pomoci netradičního členění materiálů.

Ze začátku přehlídky Iris představila dva kabáty a šaty, které se velmi přibližovaly ke klasické krejčovině i technikám, vzápětí však otočila o 180° stupňů a zahájila svou hru s materiály a střihy, které nutí člověka přemýšlet, co se vlastně na mole ve skutečnosti děje. Nejednomu člověku by se mohlo zdát, že jsou modely inspirované existencemi z jiných galaxií, opak je pravdou. Iris van Herpen pracuje s velmi hmatatelnými prvky a dokazuje, že i technoidní témata z dob minulých jdou zpracovat futuristicky. Jasnou ukázkou jsou například černo červené mini šaty z organzy a bavlny, které jsou inspirovány chronofotografií viktoriánské éry - konkrétně pak řadami ptáků v pohyby.

Tvorba Iris van Herpen je důležitá v kontextu celé kolekce a inspirace jednotlivých outfitů. I přesto, že šaty, které působí jakýmsi podvodním dojmem vypadají opravdu božsky, ještě lépe vypadají ty modely, u kterých víme, čím byli inspirované - podívat se očima designéra nám pomůže odhalit i ty nejpromyšlenější detaily. Pokud je tedy toto směr, kterým se bude móda v budoucnu vyvíjet, chceme být i u toho nejmenšího krůčku.

vogue.com

DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA Iris van Herpen COUTURE FALL 2018

Související články

Michael Kors přivezl do New Yorku vzpomínky na dobré časy módy v čele s modelkou Patti Hansen

Říká se, že módní trendy přicházejí a odcházejí, ale nikdy ne napořád. Značce Michael Kors se v letošní kolekci ready-to-wear podařilo probudit sedmdesátá léta.

Celý článek

Stylové ulice newyorského týdne módy

Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

Celý článek

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Legendární outfity Rachel z Přátel

Rachel a americký sitcom Přátelé zná asi každý. Jeden z nejoblíbenějších seriálů všech dob stále žije v našich srdcích a my se k příběhům šesti přátel rádi vracíme. Pojďme se tedy podívat na legendární outfity Rachel Green.

Celý článek