dnes je 20.08.2018 a svátek má Bernard

Nejnovější kolekce Iris van Herpen je opět hotovým uměleckým dílem

Iris van Herpen je jednou z nekorunovaných královen Haute Couture. Její podzimní couture kolekce je pastvou pro oči.

Není sporu o tom, že Iris van Herpen je jedním z nejzvučnějších jmen haute couture. Její finální modely a kolekce jsou vždycky něčím úplně jiným, než co můžeme běžně vidět - jsou vizionářské, futuristické a pracují s materiálem tak, jak většinu designérů ani nenapadne. Její nejnovější kolekce nesoucí název Syntopia tak rozvíjí to, na čem Iris pracovala již v předchozích kolekcích; spojení biologie, fyziky a technologií. Vytváření optických iluzí za pomoci netradičního členění materiálů.

Ze začátku přehlídky Iris představila dva kabáty a šaty, které se velmi přibližovaly ke klasické krejčovině i technikám, vzápětí však otočila o 180° stupňů a zahájila svou hru s materiály a střihy, které nutí člověka přemýšlet, co se vlastně na mole ve skutečnosti děje. Nejednomu člověku by se mohlo zdát, že jsou modely inspirované existencemi z jiných galaxií, opak je pravdou. Iris van Herpen pracuje s velmi hmatatelnými prvky a dokazuje, že i technoidní témata z dob minulých jdou zpracovat futuristicky. Jasnou ukázkou jsou například černo červené mini šaty z organzy a bavlny, které jsou inspirovány chronofotografií viktoriánské éry - konkrétně pak řadami ptáků v pohyby.

Tvorba Iris van Herpen je důležitá v kontextu celé kolekce a inspirace jednotlivých outfitů. I přesto, že šaty, které působí jakýmsi podvodním dojmem vypadají opravdu božsky, ještě lépe vypadají ty modely, u kterých víme, čím byli inspirované - podívat se očima designéra nám pomůže odhalit i ty nejpromyšlenější detaily. Pokud je tedy toto směr, kterým se bude móda v budoucnu vyvíjet, chceme být i u toho nejmenšího krůčku.

vogue.com

DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA Iris van Herpen COUTURE FALL 2018

Související články

Virgil Abloh spolupracuje na kolekci pro Serenu Williams

Slavná tenistka Serena Williams se na US Open vrací v nové kolekci, která vznikla ve spolupráci s Nike a Virgilem Ablohem. 

Celý článek

Dámské trenýrky na doma i na spaní

Taháte partnerovi ze skříně trenýrky, protože se vám v nich dobře spí? Nebo si dokonce kupujete pánské trenýrky sama pro sebe? Už nemusíte. Zoot přichází s kolekcí i pro ženy.

Celý článek

Zlatá namíchaná s purpurovou v sexy duchu - jaro Dundas 2019

Peter Dundas uvedl jarní kolekci plnou mini sukní, černé, zlaté a s důrazem na strukturu oděvu.

Celý článek

Jak se nosí svetr i v létě

O tom, že si tohle léto užíváme tropické teploty není pochyb, ale chladná rána na sebe nenechají dlouho čekat. Tak na ně buďme připravené.

Celý článek

Calvin Klein se vrací s kampaní s Kim Kardashian a Kylie Jenner

Calvin Klein posílá do světa podzimní snímky ze své kampaně v tónech černé a bílé.

Celý článek

Jeee, na Václaváku je pouť!

Takhle pojmenoval kamarád mé skvělé kamarádky, když míjel chystající se Prague Pride.

Celý článek

Pánská jarní kolekce Giorgio Armani 2019 ctí len a denim

Z jarní pánské kolekce Giorgio Armani je patrný jistý návrat v čase. Ale nepřišlo žádné retro. Jen inspirace přetvořená do nového trendu.

Celý článek