dnes je 07.12.2022 a svátek má Benjamín/Ambrož

Nocleh jako v pohádce

Přidat na Seznam.cz
Lákají vás na přespání netradiční místa, stany v korunách stromů nebo vysokohorské chaty nabízející víc než nádherný výhled? Máme pro vás jeden skvělý tip!

Alpská chata Mooslehenalm je víc než vysokohorskou chatou, dříve totiž sloužila jako místo, kde se schovávalo krmivo pro krávy. Tato chata leží ve výšce 1449 metrů nad mořem a je jednou z nejkrásnějších horských chat v celém Salcbursku.

Turistické i cyklotrasy, které vám na chvíli zastaví dech, jsou lemovány čtyřiceti horskými chatami, kde vás budou rozmazlovat alpští pastevci a mlékaři se svými lahodnými pochoutkami. V nabídce najdete čerstvé horské máslo a sýr, domácí chléb a samozřejmě slavný Stamperl of Schnapps, díky kterému zapomenete na namáhavé stoupání.

Alpská chata Mooslehenalm v Grossarlu je úžasným klenotem v této vysokohorské krajině. Procházkou k chatě si vychutnáte kouzelné alpské prostředí, kde najdete přátelské lidi, úžasný výhled a - samozřejmě - typický rakouský pokrm - Jause!

Ačkoli je chata stará od poloviny minulého století, najdete v ní komfortní útočiště s ideálním výchozím bodem pro romantické procházky nebo projížďky na kole. Chata náleží k hotelu Grossarler Hof, který leží v údolí. Nocleh s pravou horskou snídaní, na kterou mimo jiné dostanete čerstvé horské máslo, sýr a domácí chléb, tu ve dvoulůžkovém pokoji přijde na 35 eur na osobu. Určitě nám dáte za pravdu, že už není třeba váhat, prostředí, které leží od větších turistických míst vám nabídne dostatek soukromí a klidu.

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ RAKOUSKO DOVOLENÁ V RAKOUSU AKTIVNÍ DOVOLENÁ GROSSARLER HOF CHATA MOOSLEHENALM

Související články

Vždy šik! Doma, na dovolené i o Vánocích

Francouzské napařovače SteamOne jsou lehké, ergonomické a především výkonné. A Francouzi ví, proč jsou jedničkou v úpravě oděvů párou, vždyť právě Francie je matka módy.

Celý článek
Setkání Porsche 911

SETKÁNÍ VOZŮ PORSCHE 911 V RAKOUSKÉM TYROLSKU

Impozantní scenérie, spousta koňských sil pod kapotou, elegantní design, řada doprovázejících akcí s vybroušeným stylem a vytříbeným vkusem. Vzrušující týden pro milovníky vozů Porsche v rakouském Tyrolsku startuje už 11. září.

Celý článek

Usnadněte návrat do školy sobě i svým dětem. Víme, jak na to!

“Těšíte se do školy?” a „Máte už nakoupené všechny věci?“ Podobné věty slýchávají děti i rodiče často, hlavně v druhé půlce prázdnin a zejména pak budoucí prvňáčci, pro které je škola něčím novým.

Celý článek

Šumavské podhůří krásné za každého počasí

Říká se, že na Šumavě je krásně za každého počasí. Když je ale chladno nebo prší, tak to pro výlety do šumavské přírody ideální není. V tu chvíli se stává sázkou na jistotu návštěva Sušicka.

Celý článek

V italském stylu. Zažijte čistou přírodu, aktivní vyžití, relax i komfort

Oblíbená turistická destinace v Jižním Tyrolsku má mnohé co nabídnout. V létě si zde užijete horské túry, jízdu na kole, na koni i procházky nedotčenou přírodou. V zimě vás budou lákat Dolomity a místní lyžařská střediska.

Celý článek

Skiareál Ještěd oficiálně zahájí první červnovou sobotu letní sezónu

Letní Ještěd Opening v sobotu 4. června 2022 oficiálně zahájí letní sezónu ve Skiareálu Ještěd. Těšit se můžete na celodenní program a spoustu aktivit pro dospělé i děti.

Celý článek
restaurace Praha

Dokonalá volba pro pracovní schůzky i příjemné posezení s kolegy

Hledáte zajímavé místo pro pracovní oběd s kolegy či klienty a chcete vyzkoušet něco nového? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout nová pražská restaurace ZEM, která se nachází na Senovážném náměstí v objektu luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague.

Celý článek

Destinace Sušicko - brána Šumavy nabitá zážitky

Šumava je bezesporu perlou Čech. Turisté ji milují a sjíždějí se za jejím přírodním bohatstvím z celé republiky i z ciziny. Opomíjet by ale neměli ani  bránu Šumavy, Sušicko.

Celý článek