dnes je 27.05.2022 a svátek má Valdemar

Objevte aktuální žhavý trend!

Přidat na Seznam.cz
Podívejme se blíže na jeden z aktuálních vlasových trendů Boho waves. Jak na ně a s čím je kombinovat, prozrazuje vlasová stylistka a odbornice na vlasovou péči Jana Burdová.

Boho Waves nahrazují hit loňského léta Beach waves. Jsou uvolněnější, splývavější, vzdušnější. Představují nový styl ženy – uvolněný, bezstarostný, sexy, romantický a hlavně svobodomyslný. Bohémské vlny a jejich ležérně rozvlněný look se stal žhavým trendem letošních přehlídkových mol světových značek.

Trend Boho waves doslova pohltil přehlídková mola. Dlouhé vlny ztělesňující atmosféru letních festivalů, inspirovanou Hippie stylem, mládím a nedokonalou lehkostí, získaly hned několik podob.

Elegantní Hippie vlny - Alberty Ferretti a Emilio Pucci

Inspirace kalifornií a indiánské vlivy - Narciso Rodrigueze

Pařížský styl plný struktury - Coco Chanel

Zažít Woodstock - tmavé oči, světlá pleť a prosluněné Boho waves s pěšinkou uprostřed - Marchessa

Ultra dívčí styl - Valentino

 

Nečekejte na léto, buďte Boho hned teď!
Jak si jednoduše vytvořit Boho waves radí Jana Burdová, Art Designer značky Redken.

„Vytvoření tohoto nového trendu není nikterak složité. Ideálním pomocníkem je kulma střední velikosti. Natáčejte vlasy tak, aby hlavní objem nebyl v partiích u hlavy, ale tak 15 cm od kořínků. Boho vlny nesmí vypadat příliš načančaně. Jak toho dosáhnout? Správnou Boho vlnu nechte směrem ke konečkům povolit. Natáčejte vlasy na kulmu nepravidelně, směrem ke konečkům uvolňujte napětí, nebo nechte konce nenatočené. Nakonec vlny lehce pocuchejte prsty a dokončete dokonalý look pomocí vhodného stylingu.

Z mé zkušenosti na Boho waves nejlépe funguje Redken Ruffle up14. Rozetřete důkladně dost produktu v dlaních a aplikujte na vlny směrem shora dolů. Správné Boho waves nemají objem u hlavy, takže neriskujete zplihlý dojem. Ruffle up14 vlasy mimořádně dobře strukturuje do sexy ležérního stylu.  Pokud chcete vyzkoušet Boho waves v čisté podobě, udělejte si rozhodně pěšinku uprostřed."

Celkový Boho look doladí trendy nude make-up. Je svěží a zároveň jednoduchý. Základem je čistá světlá pleť, přirozené obočí, jemně růžové rty. Oči mohou zůstat nahé nebo tmavé, kouřové, inspirované Rock & Roll stylem.

Oblečení volte takové, v kterém se budete cítit svobodná, uvolněná a sexy. Obujte sandálky nebo žabky, oblékněte jednoduché siluety, splývavé materiály, volné střihy, krajky i průsvitné látky a užijte si léto v bohémském stylu.

Zdroj: Jana Burdová

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY DLOUHÉ VLASY VLNY BOHÉMSKÝ LOOK TREND 2015 JARO/LÉTO 2015 TIPY JANA BURDOVÁ REDKEN #moda

Související články

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek

Největší událost kadeřnického světa je tady v čele s Petrou Měchurovou

Jako každý rok i letos se koná největší světová kadeřnická událost – The Alternative Hair Show. Již 38 let slouží tento pozoruhodný projekt jako inspirující platforma pro výměnu kreativních vizí v oblasti kadeřnického umění a sdružuje vlasové vizionáře z různých koutů světa.

Celý článek

Vlasy na sklonku léta i začátkem podzimu potřebují extra hýčkání

Vrátily jste se z fantastické dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim také dopřát dovolenou…

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek

ROZHOVOR: Honza Kořínek o covidu, kadeřnickém byznysu i trendech

Pro kadeřníky (a nejen pro ně) nastal 3. května den, na který čekali doslova jako na spásu. Konečně mohli otevřít své salony a věnovat se tak práci, kterou milují. Mezi nimi byl i vyhlášený vlasový guru Honza Kořínek.

Celý článek

MICHAL ZAPOMĚL: Styl je odvaha být sám sebou

Pokud si myslíte, že když jdete dělat rozhovor s jedním z nejlepších kadeřníků této země, bude řeč hlavně o barvách a trendech, jste na omylu. Postupem času totiž zjistíte, že Michal Zapoměl je jiný. Jeho čistota a inspirativnost vás vtáhne a vy máte pocit, že každou jeho větu si musíte zapamatovat. 

Celý článek