dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

Odpočítáváme aneb Půvab v minutách

Přidat na Seznam.cz
Ženy se narodily pro krásu a každá má právo se cítit přirozeně krásná. Už Elizabeth Ardenová razila toto pravidlo. Průkopnice v líčení a zakladatelka kosmetické firmy.
Líčení v 5 minutách

Základem je dobrý základ

Kontrolní otázka hned na počátku. Čeho si všimnete jako první na neznámé ženě? Ano, přesně tak, souhlasíme s vámi. Je to obličej. V prvních vteřinách je to zaměření se na její tvář. Ať už se jedná o dámu, se kterou se právě seznamujete, či je to ta, která si sedá naproti vám ve veřejné dopravě nebo v restauraci. Až poté následují ostatní faktory, jako je postava, oblečení, řeč těla apod.

Proto je pro nás velmi důležité mít perfektní pleť. Ale nebojte se, žádná pleť není 100% perfektní, protože nás ovlivňuje mnoho vlivů. Ať už je to stres, městský smog, znečištění, geny, hormony, změna počasí nebo zdravotní potíže. Můžeme se k ní ale přiblížit. Základem je dobrý základ, který spočívá ve zdravé pleti. Důležité je ji dostatečně hydratovat zvenku i zevnitř a dodávat ji potřebné vitamíny. Jak se říká – nejdříve léčit a pak líčit.

K naší spokojenosti ale postačí pár líčidel. Přírodní make-up a pudr bez chemie jsou tou největší prioritou v líčení. Jeden bez druhého se zkrátka neobejde. Ne vždy je ale na jejich nanesení na tvář ráno čas. Určitě se vám alespoň jednou v životě stalo to, že jste zaspala či jste byla v týdenním procesu tak unavená, že jste neměla ráno sílu ani na důkladné nalíčení se. Máme dobrou zprávu, nastartovat si svěží pleť zvládnete za 5 minut!

Elizabeth Arden

A nyní je čas na kontrolní otázku číslo dvě. Víte, kdo byl průkopnicí v nanášení líčidel ale také v lakování nehtů, česání vlasů a ostatních složek zkrášlujících rituálů? Tleskáme, pokud jste odpověděly Elizabeth Ardenová, kanadsko-americkou podnikatelku a zakladatelku kosmetické firmy Elizabeth Arden. Hrála klíčovou roli v novém století a vymyslela tak princip kosmetických proměn. Vše je ale jen o kosmetických tricích a zvýraznění toho, co považujete za svoji přednost. 

Tak pojďme podtrhnout svoji přirozenou krásu v několika minutách!

5 minut ve 4 krocích

Pokud máte pleť bez větších nedokonalostí a potřebuje jen trochu prozářit, naneste pod oči korektor a celý obličej přetřete pudrem. Poté naneste výraznou rtěnku, ideálně odstíny červené. Pokud vás ovšem trápí sem tam nějaký ten pupínek, vaší prioritou bude kvalitní krycí korektor a zdravíčko na tvářích. Pusu nechte přírodní a jen ji na tvaru srdíčka pod nosem rozjasněte a opticky zvětšete rozjasňovačem.

U obou variant ale záleží ještě na jednom důležitém kroku. Obočí! Ano, to tvoří ten nejvýraznější rys našeho obličeje. Pro krásný tvar, pročesání i barvu zvolte řasenku na obočí.

Ranní zkrášlující rituál, který zvládnete i cestou do práce.

 

 

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY JARNÍ LÍČENÍ JEMNÉ LÍČENÍ ELIZABETH ARDEN

Související články

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Jak na podzimní líčení? Široká paleta barev, přirozené obočí a karamelová rtěnka jako třešnička na dortu

Dnešní doba dovoluje podstatně více, než tomu bylo zvykem. Podzimní líčení už se dávno netočí jenom kolem barev spadaného listí. Radovat se budou čisté romantické duše stejně jako ženy s vyzývajícím stylem.

Celý článek

Jak připravit dokonalý horký nápoj? Začněte tím, že voda je matkou čaje

Zachumlat se pod deku s napínavou knížkou a kvalitním čajem nebo kávou, to je to, po čem v chladných měsících nezřídka zatoužíme. Jak si připravit dokonalý horký nápoj? Jak praví čínské přísloví: „Voda je matkou čaje“.

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Jak nosit doplňky, aby perfektně sedly k vaší postavě i oblečení?

Doplňky dokážou víc, než si myslíme, umí rozšířit váš šatník a doladit kombinace, které by vás dříve možná ani nenapadly. Doplňky také dokážou transformovat celý váš outfit a okamžitě ho povýšit na jinou úroveň.

Celý článek

Přechodové kabáty podle typů postavy: Který sedne vám?

Přichází překrásné období přechodových kabátků. A letos je opravdu z čeho vybírat. Vybere si i ta, které zrovna nevoní maxi styl, ze kterého čerpají aktuální módní trendy.

Celý článek