dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Odpočítáváme aneb Půvab v minutách

Přidat na Seznam.cz
Ženy se narodily pro krásu a každá má právo se cítit přirozeně krásná. Už Elizabeth Ardenová razila toto pravidlo. Průkopnice v líčení a zakladatelka kosmetické firmy.
Líčení v 5 minutách

Základem je dobrý základ

Kontrolní otázka hned na počátku. Čeho si všimnete jako první na neznámé ženě? Ano, přesně tak, souhlasíme s vámi. Je to obličej. V prvních vteřinách je to zaměření se na její tvář. Ať už se jedná o dámu, se kterou se právě seznamujete, či je to ta, která si sedá naproti vám ve veřejné dopravě nebo v restauraci. Až poté následují ostatní faktory, jako je postava, oblečení, řeč těla apod.

Proto je pro nás velmi důležité mít perfektní pleť. Ale nebojte se, žádná pleť není 100% perfektní, protože nás ovlivňuje mnoho vlivů. Ať už je to stres, městský smog, znečištění, geny, hormony, změna počasí nebo zdravotní potíže. Můžeme se k ní ale přiblížit. Základem je dobrý základ, který spočívá ve zdravé pleti. Důležité je ji dostatečně hydratovat zvenku i zevnitř a dodávat ji potřebné vitamíny. Jak se říká – nejdříve léčit a pak líčit.

K naší spokojenosti ale postačí pár líčidel. Přírodní make-up a pudr bez chemie jsou tou největší prioritou v líčení. Jeden bez druhého se zkrátka neobejde. Ne vždy je ale na jejich nanesení na tvář ráno čas. Určitě se vám alespoň jednou v životě stalo to, že jste zaspala či jste byla v týdenním procesu tak unavená, že jste neměla ráno sílu ani na důkladné nalíčení se. Máme dobrou zprávu, nastartovat si svěží pleť zvládnete za 5 minut!

Elizabeth Arden

A nyní je čas na kontrolní otázku číslo dvě. Víte, kdo byl průkopnicí v nanášení líčidel ale také v lakování nehtů, česání vlasů a ostatních složek zkrášlujících rituálů? Tleskáme, pokud jste odpověděly Elizabeth Ardenová, kanadsko-americkou podnikatelku a zakladatelku kosmetické firmy Elizabeth Arden. Hrála klíčovou roli v novém století a vymyslela tak princip kosmetických proměn. Vše je ale jen o kosmetických tricích a zvýraznění toho, co považujete za svoji přednost. 

Tak pojďme podtrhnout svoji přirozenou krásu v několika minutách!

5 minut ve 4 krocích

Pokud máte pleť bez větších nedokonalostí a potřebuje jen trochu prozářit, naneste pod oči korektor a celý obličej přetřete pudrem. Poté naneste výraznou rtěnku, ideálně odstíny červené. Pokud vás ovšem trápí sem tam nějaký ten pupínek, vaší prioritou bude kvalitní krycí korektor a zdravíčko na tvářích. Pusu nechte přírodní a jen ji na tvaru srdíčka pod nosem rozjasněte a opticky zvětšete rozjasňovačem.

U obou variant ale záleží ještě na jednom důležitém kroku. Obočí! Ano, to tvoří ten nejvýraznější rys našeho obličeje. Pro krásný tvar, pročesání i barvu zvolte řasenku na obočí.

Ranní zkrášlující rituál, který zvládnete i cestou do práce.

 

 

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY JARNÍ LÍČENÍ JEMNÉ LÍČENÍ ELIZABETH ARDEN

Související články

Jarní odměna

Od sebe pro sebe. Je čas na odměnu!

Je čas na jarní odměnu! Zasloužíte si ji vy, vaše tělo i pleť, ale také váš šatník a domov. Velikonoční čas volá po změně, tak ji nechte dveře dokořán.

Celý článek

Dejte si pozor na starou kosmetiku

Nechce se vám vyhazovat kosmetika, která má už po záruce? Pak děláte chybu, i kosmetické produkty mají své datum spotřeby. Například prošlé oční stíny mohou způsobit nehezké zdravotní problémy.

Celý článek

Jak si snadno udělat gelové nehty sama doma

Nehty jsou vizitkou každé ženy a kvůli nynější situaci není zatím možné docházet do salonů. Jak to vyřešit? Prostě si udělejte gelové nehty doma! Chce to trochu praxe, ale hlavní výhodou je především cena.

Celý článek
Slavné obočí

Linie pohledu slavných dam

Preferujete obočí do úhledného tvaru, orámované tužkou, vysoce posazené, tenké či husté? Ač tak nebo onak, právě obočí je jedním z nejdůležitějších rysů našeho obličeje. Udává výraz, kterým se lišíme od ostatních.

Celý článek

Jak si správně vybrat řasenku, a na co si dát pozor

Řasenka dokáže s očima vykouzlit divy, ale to jen v případě, když použijete tu správnou variantu. Je potřeba se především zamyslet, jaké máte řasy a co konkrétně potřebují. Svůdný pohled pak vykouzlíte snadno a rychle.

Celý článek

Jak se udržovat fit i doma!

Jaké klišé je dát si s novým rokem i nějakou tu fitness výzvu? Každý si přeje shodit nějaké to kilíčko nebo sní o vypracované postavě, za níž se každý mužský otočí. Tato předsevzetí se otřasla v momentě, kdy bylo oznámeno, že si nějakou dobu pobudeme doma. Ani přesto nemusíme házet flintu do žita, ba naopak.

Celý článek

Žij své sny, inspiruj se a buď dobrodruhem s novou vůní Coach Dreams

Jsou to sny, které inspirovaly značku Coach k vytvoření nové smyslné vůně. Spolu s tím i svoboda a dobrodružství na cestách po Americe.

Celý článek

Oční sérum šetrné k člověku i přírodě si teď vaše pleť zaslouží dvojnásob

Čas, který teď máme navíc, můžeme perfektně využít k tomu, abychom své pleti, zejména pak očím, dopřáli maximální péči. Vyzkoušejte novinku Inlight Bio oční sérum Supreme, je to takový malý drahokam.

Celý článek