dnes je 10.07.2020 a svátek má Libuše/Amálie

Odpočítáváme aneb Půvab v minutách

Přidat na Seznam.cz
Ženy se narodily pro krásu a každá má právo se cítit přirozeně krásná. Už Elizabeth Ardenová razila toto pravidlo. Průkopnice v líčení a zakladatelka kosmetické firmy.
Líčení v 5 minutách

Základem je dobrý základ

Kontrolní otázka hned na počátku. Čeho si všimnete jako první na neznámé ženě? Ano, přesně tak, souhlasíme s vámi. Je to obličej. V prvních vteřinách je to zaměření se na její tvář. Ať už se jedná o dámu, se kterou se právě seznamujete, či je to ta, která si sedá naproti vám ve veřejné dopravě nebo v restauraci. Až poté následují ostatní faktory, jako je postava, oblečení, řeč těla apod.

Proto je pro nás velmi důležité mít perfektní pleť. Ale nebojte se, žádná pleť není 100% perfektní, protože nás ovlivňuje mnoho vlivů. Ať už je to stres, městský smog, znečištění, geny, hormony, změna počasí nebo zdravotní potíže. Můžeme se k ní ale přiblížit. Základem je dobrý základ, který spočívá ve zdravé pleti. Důležité je ji dostatečně hydratovat zvenku i zevnitř a dodávat ji potřebné vitamíny. Jak se říká – nejdříve léčit a pak líčit.

K naší spokojenosti ale postačí pár líčidel. Přírodní make-up a pudr bez chemie jsou tou největší prioritou v líčení. Jeden bez druhého se zkrátka neobejde. Ne vždy je ale na jejich nanesení na tvář ráno čas. Určitě se vám alespoň jednou v životě stalo to, že jste zaspala či jste byla v týdenním procesu tak unavená, že jste neměla ráno sílu ani na důkladné nalíčení se. Máme dobrou zprávu, nastartovat si svěží pleť zvládnete za 5 minut!

Elizabeth Arden

A nyní je čas na kontrolní otázku číslo dvě. Víte, kdo byl průkopnicí v nanášení líčidel ale také v lakování nehtů, česání vlasů a ostatních složek zkrášlujících rituálů? Tleskáme, pokud jste odpověděly Elizabeth Ardenová, kanadsko-americkou podnikatelku a zakladatelku kosmetické firmy Elizabeth Arden. Hrála klíčovou roli v novém století a vymyslela tak princip kosmetických proměn. Vše je ale jen o kosmetických tricích a zvýraznění toho, co považujete za svoji přednost. 

Tak pojďme podtrhnout svoji přirozenou krásu v několika minutách!

5 minut ve 4 krocích

Pokud máte pleť bez větších nedokonalostí a potřebuje jen trochu prozářit, naneste pod oči korektor a celý obličej přetřete pudrem. Poté naneste výraznou rtěnku, ideálně odstíny červené. Pokud vás ovšem trápí sem tam nějaký ten pupínek, vaší prioritou bude kvalitní krycí korektor a zdravíčko na tvářích. Pusu nechte přírodní a jen ji na tvaru srdíčka pod nosem rozjasněte a opticky zvětšete rozjasňovačem.

U obou variant ale záleží ještě na jednom důležitém kroku. Obočí! Ano, to tvoří ten nejvýraznější rys našeho obličeje. Pro krásný tvar, pročesání i barvu zvolte řasenku na obočí.

Ranní zkrášlující rituál, který zvládnete i cestou do práce.

 

 

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY JARNÍ LÍČENÍ JEMNÉ LÍČENÍ ELIZABETH ARDEN

Související články

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Jak přivést letní líčení k dokonalosti

V létě sice některé vrstvy make-upu odkládáme, ale zároveň potřebujeme své pleti dodat dostatečnou hydrataci a ochranu. Přinášíme výběr pěti produktů, které vám toto léto perfektně poslouží.

Celý článek

Dopřejte svým chodidlům potřebnou péči! Tisíckrát vám to vrátí

Unavené a těžké nohy se zrohovatělou kůži nejspíš důvěrně znáte. A my zase známe tři vitalizující výrobky, které jim dopřejí maximální regeneraci. Značka Kneipp uvedla novou řadu péče o chodidla, která je ideální pro domácí manikúru.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Aktivní dovolená v Čechách? Jedině Lipno!

Toto léto bude většina z nás zřejmě trávit dovolenou objevováním nových míst v Česku. To ale rozhodně neznamená, že letos bude nuda. I bez moře a exotiky si můžete užít spoustu zábavy, poznat nová místa, a ještě si zasportovat. Máme pro vás tip na aktivní dovolenou v Čechách – zajeďte si na Lipno!

Celý článek

Krásná Lily-Rose Depp se stala tváří nové kampaně značky Chanel

Dcera slavného herce Johnny Deppa, který před pár dny oslavil své 56. narozeniny, propůjčila svou tvář do reklamy na novou rtěnku Chanel.

Celý článek

Krásná v každém věku. Nová beauty kampaň Dior s Gisele Bündchen a její maminkou

Brazilská supermodelka Gisele Bündchen je společně se svou maminkou tváří pleťového séra značky Dior. Decentní fotografie dvou rozdílných generací ukazují, že krásná můžete být v každém věku.

Celý článek