dnes je 29.02.2020 a svátek má Horymír

Optické klamy, geometrie i nadčasovost v jarní kolekci IMRECZEOVA

Přidat na Seznam.cz
Zdeňka Imreczeová miluje minimalistické a monochromatické kolekce. Tu aktuální však posunula o kousek dál a doplnila ji o náročné ruční prošívání.

Kolekce jaro / léto 2020 značky IMRECZEOVA je zahalena do kontrastujících kombinací plisé a sportovních střihů. Návrhářka se nechala inspirovat uměleckým směrem 50. let minimal art, jenže se v siluetách odráží například hrou s optickými klamy.

„Tato kolekce je mi velmi blízká. K minimalismu inklinuji nejen ve své tvorbě, ale i v soukromí a životním stylu. Podobně jako ve tvorbě Pierra Soulagese, Sol LeWitta nebo Johna McLaughina, představitele minimal artu, se i mou inspirací stala geometrická forma – zejména základní linka v bílé a černé barvě a stíny, které vytvářejí,“ řekla ke kolekci její autorka. 

Elegantní plisování přináší v kolekci společně s grafickými sklady hladkého materiálu vizuální efekty, které nás.společně v kombinaci se zelenou a černou upřímně bavily. Netradičně zvolený mikrošusť se sametovým povrchem či hedvábím jsou vedle klasické a oblíbené bavlny netradičním zpestřením. Stejně tak len a jemný pattern proužků či kostiček. Větší ohlas však tentokrát kolekce Imreczeové nezískala, jakoby zvolila zlatou střední cestu, která přináší více pohodlí než kreativity.

Černá, bílá, listová zelená, bordó i okrová přinesou jaru přírodní odstíny v pojetí šatů, sukní, topů, kabátků i jarních bund a vest. Modelky v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week stylizoval Patrik Florián, který kráskám dopřál i set brýlí Collection#3 UTOPIE a šperky z kolekce KOMETY šperkařky Nastassie Aleinikové. Parádní kožené pantofle a tenisky na přehlídku zajistila designérka Sabina Boháčová, známá pod svou značkou SABINA RICH.

Mrkněte na kompletní galerii celé kolekce...

foto kredit: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI IMRECZEOVA ZDEŇKA IMRECZEOVÁ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2019 MBPFW ČESKÁ NÁVRHÁŘKA

Související články

G. Armani: Ženy jsou znásilňovány módou aneb Emporio Armani v Miláně

Ostrý italský jazyk Giorgia Armaniho si našel své téma na týdnu módy v Miláně. Jeho výrok úplně zastínil jeho novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 Emporio Armani, kterou byste ale rozhodně neměli minout.

Celý článek

Nový kreativní ředitel Chiapponi představil vizi, kterou se bude módní dům Tod's ubírat

Nový kreativní ředitel Walter Chiapponi představil na milánském týdnu módy svou debutovou kolekci pro módní dům Tod's. Kvalitní materiály, čisté střihy, sofistikovanost a návrat ke kořenům.

Celý článek

Emilia Wickstead, dvorní návrhářka vévodkyně Kate, a její nová ready-to-wear kolekce

Žena, která na významné události obléká nejen krásnou Catherine, vévodkyni z Cambridge, ale i Melanii Trump nebo Samanthu Cameronovou, na londýnském fashion weeku představila novou kolekci podzim/zima. Podívejte se na elegantní a sofistikované modely návrhářky Emilie Wickstead!

Celý článek

Alberta Ferretti se s podzimní kolekcí vrátila do osmdesátých let

Alberta Ferretti se nesnažila svou novou kolekci popsat tak, jak to někteří návrháři dělají. Krejčovina, denní prádlo a ženskost. Pouze těmito slovy charakterizovala podzimní a zimní sbírku 2020. 
 

Celý článek

Giorgio Armani projevil soucit a solidaritu vůči Číně na přehlídce bez diváků

Závěr přehlídky Giorgio Armani podzimní kolekce 2020 byla více než dojemná. Návrhář, který nadále dokazuje důležitost módy pro společnost, projevil solidaritu s Čínou, kterou sužuje prozatím neléčitelný coronavirus.

Celý článek

Raf Simons nastupuje jako pomocný kreativní ředitel do Prady

O tom, že by se Raf Simons mohl připojit k Miuccie Pradě, se spekulovalo již nějakou dobu. A konečně je to tady. Belgický návrhář nastoupí jako pomocný kreativní ředitel do Prady a společně s Miucciou představí první kolekci v září 2020.

Celý článek

Versace Fall 2020: Donatella Versace nechce jít s davem

Donatella Versace se nenechala strhnout všudypřítomnými trendy a ve své podzimní kolekci ready-to-wear 2020 jede v zaběhnutých kolejích, na které jsou milovníci značky zvyklí. Přesto si připravila pár překvapení.

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek