dnes je 15.06.2021 a svátek má Vít

Optické klamy, geometrie i nadčasovost v jarní kolekci IMRECZEOVA

Přidat na Seznam.cz
Zdeňka Imreczeová miluje minimalistické a monochromatické kolekce. Tu aktuální však posunula o kousek dál a doplnila ji o náročné ruční prošívání.

Kolekce jaro / léto 2020 značky IMRECZEOVA je zahalena do kontrastujících kombinací plisé a sportovních střihů. Návrhářka se nechala inspirovat uměleckým směrem 50. let minimal art, jenže se v siluetách odráží například hrou s optickými klamy.

„Tato kolekce je mi velmi blízká. K minimalismu inklinuji nejen ve své tvorbě, ale i v soukromí a životním stylu. Podobně jako ve tvorbě Pierra Soulagese, Sol LeWitta nebo Johna McLaughina, představitele minimal artu, se i mou inspirací stala geometrická forma – zejména základní linka v bílé a černé barvě a stíny, které vytvářejí,“ řekla ke kolekci její autorka. 

Elegantní plisování přináší v kolekci společně s grafickými sklady hladkého materiálu vizuální efekty, které nás.společně v kombinaci se zelenou a černou upřímně bavily. Netradičně zvolený mikrošusť se sametovým povrchem či hedvábím jsou vedle klasické a oblíbené bavlny netradičním zpestřením. Stejně tak len a jemný pattern proužků či kostiček. Větší ohlas však tentokrát kolekce Imreczeové nezískala, jakoby zvolila zlatou střední cestu, která přináší více pohodlí než kreativity.

Černá, bílá, listová zelená, bordó i okrová přinesou jaru přírodní odstíny v pojetí šatů, sukní, topů, kabátků i jarních bund a vest. Modelky v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week stylizoval Patrik Florián, který kráskám dopřál i set brýlí Collection#3 UTOPIE a šperky z kolekce KOMETY šperkařky Nastassie Aleinikové. Parádní kožené pantofle a tenisky na přehlídku zajistila designérka Sabina Boháčová, známá pod svou značkou SABINA RICH.

Mrkněte na kompletní galerii celé kolekce...

foto kredit: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI IMRECZEOVA ZDEŇKA IMRECZEOVÁ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2019 MBPFW ČESKÁ NÁVRHÁŘKA

Související články

Česká značka Jamie Collection přináší chladivé materiály ideální na léto

Limitovaná kolekce letního oblečení českého dua Jamie Collection nejenom, že vás nebude hřát, ale zároveň vás zvládne ochladit.

Celý článek

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

Návrhář Pavel Berky nafotil svou novou módní kolekci na soupeřce z MasterChef Česko!

I přesto, že má Pavel Berky spoustu práce s přípravou své první kuchařky, našel si čas na svou milovanou módu a pochlubil se kolekcí větrovek, které jsou pro všechny bez rozdílu věku, postavy i pohlaví.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Jarní sezóna FW21 v novém duchu aneb MBPFW ve stylu Drive-in Cinema.

Blíží se nám konec dubna, a to znamená příchod očekávaného Mercedez-Benz Prague Fashion Weeku pro jarní sezónu FW21.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek