dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Pavel Brejcha zahalil svou kolekci do folkloru

Přidat na Seznam.cz
Pavel Brejcha má za sebou již značnou módní historii. V rámci aktuálního Designbloku představil dámskou kolekci nazvanou Folklor nomad.

Příjemné prostředí Designbloku přineslo spoustu zajímavých módních počinů. Mezi nimi nezklamal ani český návrhář Pavel Brejcha. Svou inspiraci hledal ve výrazných folklórních prvcích, kterým dává v kolekci nový význam a moderní pojetí.

Část oděvů je ušita z ručně tkaných barevných látek studia Geometr a doplněna o prostorové pokrývky hlavy. Ty byly jednoznačně nejvýraznějším prvkem celé kolekce. Pokrývky s ostrými i kulatými tvary, se síťkou přes oči i bez v monochromatickém i mnohobarevném provedení opravdu zaujaly.

Základní barvy celé kolekce tvoří černá, bílá, modrá a červená. Barevné pruhy na sukních či šatech působí podstatně veseleji. Také sytě modrá košile, skládaná sukně či lesklé detaily nás jednoznačně zaujaly. S nimi pak sáčka a kabátky, které modelkám padly jako ulité. Třešničkou na dortu byly neonové rtěnky modelek. Kolekce Folklor nomad má co říct…

Zdroj; Designblok

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA PAVEL BREJCHA DESIGNBLOK FOLKLORSTYL

Související články

Moschino

Moschino: Jeremy Scott se hluboce ponořil do Picassova odkazu

Kubistický umělec Picasso inspiroval kreativního ředitele značky Moschino pro vytvoření kolekce na nadcházející sezonu 2020.

Celý článek

Přehlídka Gucci a neposlušná modelka

Kreativní ředitel renomované značky Gucci Alessandro Michele otevřel přehlídku v rámci milánského fashion weeku velice výrazně a zapamatovatelně. Možná si tuto přehlídku budeme pamatovat spíše kvůli odvážné modelce, která se rozhodla projevit svůj názor a její čin možná strhl větší rozvíření a diskuzi než skvěle připravená přehlídka.

Celý článek

Kolekce módního domu Prada sází na jistotu a klasické linie

Co by byl milánský týden módy bez Prady? Kreativní ředitelka a zakladatelka Miuccia Prada tentokrát vsadila na klasické linie a zemité odstíny barev a vytvořila minimalistickou kolekci. 

Celý článek

Romantická kolekce Erdem byla inspirovaná bývalou italskou fotografkou a komunistkou

Jednalo se o téměř nejromantičtější kolekci celého londýnského týdne módy. Řeč je o značce Erdem. Jakou známou osobností se tentokrát kreativní ředitel při vytváření nejnovější sbírky inspiroval? 

Celý článek

Riccardo Tisci z Burberry vytvořil kolekci, kde si každý najde to své

Od trendy streetwear oděvů až po elegantní a sofistikované modely. Riccardo Tisci vytvořil kolekci s názvem Evolution, která nejenže mapuje historii módního domu, ale představuje i novou éru oblékání. 

Celý článek

Oslava americké módní historie v podání Prabal Gurung

Prabal Gurung svoji desátou sezónu na poli módního průmyslu oslavil těmi nejproslulejšími modely, které se řadí mezi americké národní bohatství.

Celý článek
Victoria Beckham

Kolekce Victorie Beckham hýřila zářivými barvami za doprovodu tančících volánů

Victoria Beckham předvedla na londýnském fashion weeku svěží jarní kolekci inspirovanou sedmdesátými lety určenou pro vyrovnané, reálné a svobodné ženy.

Celý článek

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek