dnes je 04.07.2020 a svátek má Prokop

Pier Paolo Piccioli předvedl čistou couture práci

Přidat na Seznam.cz
Jarní a letní kolekce módního domu Valentino byla plná elegantních a okázalých rób, ale rovněž nositelných kousků. Kreativní ředitel si hrál s dvěma odlišnými myšlenkami - čistotou a extravagancí.

Dlouho očekávaná kolekce francouzského módního domu Valentino nezklamala. Bílé modely střídaly objemné neonové róby na slavnostní události. Kolekci rovněž doplňovaly univerzální kousky jako volná košile, bermudské šortky, košilové šaty nebo tužková sukně. Některé bílé siluety vypadaly jako renesanční sochy, zatímco některé detaily jako naškrobené bryndáky, zdobené límce a vlající rukávy působily jeptiškovským dojmem. 

V kolekci převažovala bílá barva. Znalci módního domu Valentino správně srovnávaly nynější kolekci s 'celo-bílou' kolekcí Valentina Garavaniho z roku 1968. Přeci jen zde bylo něco jiného: Pier Paolo má silný cit pro to, co chtějí ženy všech věkových kategorií nosit. Objemné siluety, balonové rukávy, moderní šortky, pánská saka, divoké potisky, peříčka a zlaté doplňky dělaly z kolekce nezapomenutelnou podívanou. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
VALENTINO MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PARIS FASHION WEEK ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek

Máte chuť na nákup nových kousků z rukou českých designérů? Zkuste Kvartýr shop & studio

Místo, které spojuje hned několik uznávaných jmen na poli české módy. Místo, kde se snoubí originalita s absolutní kvalitou. Místo, odkud si odnesete víc než jen pěkný módní kousek.

Celý článek

Michaela Surá: Baví mě dělat klasiku ve vysoké kvalitě

Návrhům a šití se věnuje od mala, vystudovala textilní školu v Brně, přesto vše co umí, získala díky vlastní praxi a píli. Dnes má na Joštové svůj showroom, který mohou navštívit ženy všech věkových kategorií i typů postav. Když si tam najdete cestu, věnuje vám 100 % svého času. Podstatné pro ni je, aby se její zákaznice cítily pohodlně a žensky.

Celý článek

Pavel Berky se stal hlavním návrhářem značky E.daniely

V jádru srdce je Pavel Berky talentovaný módní návrhář. Momentálně ho však můžeme sledovat i coby skvělého kuchaře v soutěži MasterChef Česko. Do třetice se stal hlavním návrhářem značky E.daniely.

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek