dnes je 10.08.2020 a svátek má Vavřinec

Piercingy v uších jako módní trend

Přidat na Seznam.cz
Zdobení těla není v dnešní době nic neobvyklého a k tomu patří i propichování uší. Klasickou náušnici má asi každá žena, ale co pár děr přidat? Existuje několik možností a my vám je představíme.

Chcete nějak změnit svůj vzhled, ale na nový účes nebo tetování se necítíte? Pak si propíchněte uši a nejen jednou! Je to skvělý trend, který se drží už několik let, tak proč ho nepodpořit?

Doba hojení

Jak můžete vidět na obrázku níže, existuje opravdu velké množství, kam si piercing můžete dát. Musíte dbát na správnou hygienu a zhruba po 3 až 6 týdnech se ucho samo zahojí, v některých případech to trvá i měsíce.

Nejznámější z nich

Mezi známé piercingy patří tzv. daith, což je piercing vnitřní chrupavky. Další je helix, oblast horního ucha a tragus je piercing v malém výběžku ucha. Jde o menší frajeřinu, která trochu zabolí. Není to nijak složité, spíše snadné a rychlé. Musíte si najít salon nebo zlatnictví, kde vám prodají šperk i propíchnou uši na počkání.

Inspirace

Daith piercing se objevil už v 90. letech a jeho oblíbenost stále roste. Jedná se o piercing vnitřní chrupavky ucha, kde je třeba správné hygieny. Zajímavostí je, že některým jedincům nejde tento typ vůbec provést, kvůli odlišné anatomii ucha.

Helix je jakýkoliv piercing, který je u horního okraje ucha. Nejčastěji je to kroužek či tyčinka. Nicméně helix se hojí opravdu dlouho, někdy i v řádu měsíců. Není tak nápadný jako jiné piercingy a snadno ho zakryjete vlasy.

Tragus je čím dál víc oblíbenější, ale poměrně bolestivý. Piercing působí sexy a zajímavě. Méně znamená více, ale to nemusí nutně platit u šperků a piercingů. Jak se vám tento druh líbí?

Rady na závěr:

- Dezinfikujte postižené místo i náušnice.

- Nehýbejte násilně s piercingem, ať nemáte infekci.

- Prvních pár dní je lepší spát na zádech, než se vám uši zahojí.

- Piercing je zásah do těla, tak si to pořádně rozmyslete.

- Vybírejte si kvalifikované salony a volbu piercingu konzultujte s odborníkem.

- Pokud nechcete působit jako punker, tak nasaďte jemné a sexy náušnice.

Zdroj foto: Pinterest.com, Shutterstock.com

Přidat na Seznam.cz
PIERCING PIERCING V UCHU CO JE TRENDY STYLOVÝ PIERCING KAM DÁT PIERCING BOLÍ PIERCING PROPÍCHNUTÉ UCHO KRÁSNÉ NÁUŠNICE DOPLŇKY A ŠPERKY

Související články

Těsný náhrdelník, který vzbuzuje sexappeal? Choker!

Jak jej nosit a proč je stále žhavým trendem každého léta? Tlusté, tenké, kožené, krajkové, látkové nebo perlové. Kombinací je mnoho a muži je milují. Těsný náhrdelník kolem krku, který vzbuzuje sexappeal, ale také odhalí i zajímavou historii.

Celý článek

Značka Burberry v letní kampani na sluneční brýle zachytila svobodného ducha

Svobodný duch i optimismus jsou průvodci letní kolekce #TBSummerMonogram značky Burberry. Nadnesené pojetí, éterická pouštní krajina i surrealismus v digitálním zpracování vás budou bavit.

Celý článek

Kabelky od českých značek, se kterými rozhodně nesplynete s davem

Možná vám k dokonalému outfitu chybí už jen parádní kabelka. Taková, kterou ručně vyrobila některá z českých návrhářek. Taková, kterou pokaždé s chutí vystavíte na odiv…

Celý článek

Jsou krásné, zdobí naše těla a ukazují víc než jen osobní styl. Kam až sahá historie šperků

Šperky jsou součástí našeho života mnohem déle, než by se mohlo zdát. Jsou krásné, zdobí naše těla, a navíc jejich pomocí můžeme ukázat náš styl, vyznání i postoj k životu. Do kdy až sahá doba prvních šperků a jak jsou na tom dnes?

Celý článek

Brýle inspirované lidmi z historie Československa navrhuje mladá česká značka Optiqa

Nová kolekce obrub studia Optiqa bude představena na podzimním Designbloku, již teď má ale značka Optiqa otevřenou vlastní brýlařskou dílnu a obchod s vintage brýlemi, ve kterém si budete moct koupit brýle, jaké nosil Josef Čapek, Jaroslav Ježek, Jan Werich či Milada Horáková.

Celý článek

Trendy náušnice pro léto 2020

Trendy se mění každým rokem, ale vkusné náušnice z módy nikdy nevyjdou. Začíná léto a v parném počasí mohutné šperky většinou jen překáží. Na jaké trendy náušnice se můžete toto léto těšit?

Celý článek

Jaké jsou výhody nošení čoček a kdy zvolit brýle, radí odborník

Dvě třetiny české populace trpí problémy se zrakem. Pravděpodobně i proto roste poptávka po kontaktních čočkách nebo alespoň v kombinaci s brýlemi. Jaké výhody skýtají čočky a kdy raději nosit brýle, radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.

Celý článek

Cara Delevingne a šťastná kouzla v podání Dior

Nová kolekce šperků značky Dior nese jméno „Lucky Charms“. A kouzla rozhodně předvádí i známá modelka Cara Delevingne se svými výrazy pro fotografa Mario Sorrenti.

Celý článek