dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Pletená móda z rukou Božidary Richterové připomínala šedesátá léta

Přidat na Seznam.cz
Kolekce výhradně upletená z vlny té nejkvalitnějších zabrala jistě spoustu času. Výsledek však stál opravdu za to!

Nedávno jsme vám návrhářku Božidaru Richterovou představili v osobním rozhovoru. Dnes vám chceme ukázat její tvorbou, kterou poprvé prezentovala v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Její přehlídka přišla na řadu v pondělí odpoledne a nenechala nikoho ze zúčastněných na pochybách, že je tu tahle krásná dáma naprostým právem.

V podstatě jednoduché pleteniny, které jsou upleteny ručně z opravdu kvalitních vln přináší kolekci plnou ženských siluet, které v běžném životě skutečně unosíte. Šedesátá léta se projevují napříč celou kolekcí od jemných odstínů barev až po klasické střihy této doby. „Použila jsem vše od neutrálních barev jako bílá slonovina až po výraznou červenou, jemně růžovou a další, abych svým produktům dodala život,“ říká Božidara.

Pletené sukně, halenky s velkými výstřihy, oversized svetry ale také pletené šortky jsou tím, co Božidara Richterová představila na svém prvním pražském týdnu módy. A její premiéra si získala velké ovace.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA BOŽIDARA BOŽIDARA RICHTEROVÁ PLETENÁ MÓDA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW MBPFW 2019

Související články

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Queens a lokální móda jdou ruku v ruce! Společně s návrhářkou Michaelou Hriňovou připravuje týdenní pop up store

Spolupráce Queensu se slovenskou návrhářkou Michaelou Hriňovou, která vyvrcholí týdenním pop upem v Praze je tím, co nás v nadcházejících dnech čeká. Lokální podpora funguje v tomto směru na sto procent!  

Celý článek

Podzimní pletená kolekce české návrhářky Božidary nese název Melancholic

Srpen se přehoupl do druhé poloviny a ať už chceme či nikoliv, brzy nás nemine období, kdy se budeme muset zachumlat do hřejivých svetrů a roláků. A když už toto období nastane, proč to nevzít zcela stylově se svetry české návrhářky Božidary?

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek
MBPFW SS20

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.

Celý článek