dnes je 29.03.2020 a svátek má Taťána

Pletená móda z rukou Božidary Richterové připomínala šedesátá léta

Přidat na Seznam.cz
Kolekce výhradně upletená z vlny té nejkvalitnějších zabrala jistě spoustu času. Výsledek však stál opravdu za to!

Nedávno jsme vám návrhářku Božidaru Richterovou představili v osobním rozhovoru. Dnes vám chceme ukázat její tvorbou, kterou poprvé prezentovala v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Její přehlídka přišla na řadu v pondělí odpoledne a nenechala nikoho ze zúčastněných na pochybách, že je tu tahle krásná dáma naprostým právem.

V podstatě jednoduché pleteniny, které jsou upleteny ručně z opravdu kvalitních vln přináší kolekci plnou ženských siluet, které v běžném životě skutečně unosíte. Šedesátá léta se projevují napříč celou kolekcí od jemných odstínů barev až po klasické střihy této doby. „Použila jsem vše od neutrálních barev jako bílá slonovina až po výraznou červenou, jemně růžovou a další, abych svým produktům dodala život,“ říká Božidara.

Pletené sukně, halenky s velkými výstřihy, oversized svetry ale také pletené šortky jsou tím, co Božidara Richterová představila na svém prvním pražském týdnu módy. A její premiéra si získala velké ovace.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA BOŽIDARA BOŽIDARA RICHTEROVÁ PLETENÁ MÓDA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW MBPFW 2019

Související články

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek