dnes je 16.06.2019 a svátek má Zbyněk

Pletená móda z rukou Božidary Richterové připomínala šedesátá léta

Přidat na Seznam.cz
Kolekce výhradně upletená z vlny té nejkvalitnějších zabrala jistě spoustu času. Výsledek však stál opravdu za to!

Nedávno jsme vám návrhářku Božidaru Richterovou představili v osobním rozhovoru. Dnes vám chceme ukázat její tvorbou, kterou poprvé prezentovala v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Její přehlídka přišla na řadu v pondělí odpoledne a nenechala nikoho ze zúčastněných na pochybách, že je tu tahle krásná dáma naprostým právem.

V podstatě jednoduché pleteniny, které jsou upleteny ručně z opravdu kvalitních vln přináší kolekci plnou ženských siluet, které v běžném životě skutečně unosíte. Šedesátá léta se projevují napříč celou kolekcí od jemných odstínů barev až po klasické střihy této doby. „Použila jsem vše od neutrálních barev jako bílá slonovina až po výraznou červenou, jemně růžovou a další, abych svým produktům dodala život,“ říká Božidara.

Pletené sukně, halenky s velkými výstřihy, oversized svetry ale také pletené šortky jsou tím, co Božidara Richterová představila na svém prvním pražském týdnu módy. A její premiéra si získala velké ovace.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA BOŽIDARA BOŽIDARA RICHTEROVÁ PLETENÁ MÓDA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW MBPFW 2019

Související články

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Brazilská blogerka Camila Coelho přichází se svou vlastní značkou

Brazilská blogerka a influencerka Camila Coelho představuje svou vlastní značku oblečení. Její kolekce je silně ovlivněná diverzitou brazilských dívek a jejich temperamentu.

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Designové vychytávky na červen

Měsíc červen nám přináší první horké dny a příroda rozkvétá v sadech i zahradách. Počasí nám konečně dovoluje vyrazit do ulic v letních šatech a prodyšné obuvi. Co nabízejí čeští designéři?

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek