dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Podzimní interiérové designovky, které vytvoří harmonii ve vašem pokoji

Přidat na Seznam.cz
Venku se už pomalu ale jistě ochlazuje a večery strávené v parcích či na venkovních zahrádkách vyměníme za teplo domova. Vytvořte si ze svého bydlení útulné prostředí za pomocí designových doplňků.
Podzimní bytové doplňky

I pár drobných bytových doplňků změní charakter interiéru. Nalaďte se s námi na podzimní vlnu a zachumlejte se ve své oáze klidu!

Pampová tráva

Slyšeli jste už o této rostlině? Pampová tráva patří k těm nejkrásnějším okrasným travinám. Svými bohatými chocholy vypadá noblesně a ušlechtile. Období květu probíhá od září do listopadu a tak ji jako usušenou dekoraci seženete právě na podzim. Bude vznešenou ozdobou rohu vašeho pokoje. Mějte však na paměti, že tento designový doplněk zabere mnoho místa.

Tip floristky: Pampová tráva je sice krásná designovka, ale zpočátku nepraktická, kdy z ní opadává „chmýří“. Pořádně trávu vyklepte, poté vložte do vysoké vázy, ideálně vyšší než 30 cm se štíhlým otvorem, nastylizujte dle potřeby a poté ji nastříkejte lakem na vlasy. Předejde tak jejímu opadávání a vydrží vám tak mnohem déle.

Světelné řetězy

Sychravé počasí, čaj, napínavý film a vyhřátá postel. Ideální víkendová představa. A teď si ještě představte ta kouzelná malá světýlka, která vytvoří tu pravou romantickou atmosféru, která nám vydrží až do Vánoc. Nebojte se sáhnout po designovějším světelném řetězu, který bude zdobit váš interiér i za denního světla. V kurzu jsou kulatá s peříčky či ve tvaru otevřené žárovky. Klasikou v podobě malých LED světýlek však uděláte také velkou parádu!

Pletené deky zahřejí vaše tělo i mysl

Při pohledu na pletené deky se mnohým z nás vybaví hygge styl. Dánský styl myšlení, spjatý s pohodlným bydlením a uměním si udělat život šťastným. A to i podvědomě evokují doplňky jako právě ona zmiňovaná světla, svíčky, horké lahodné nápoje, ale také huňaté deky. Mají totiž jedno společné. Teplo. Teplo, vytvářející rovnováhu domova. Pletené deky z kvalitní merino vlny není však levná záležitost, ale věřte, že se budete pod ní cítit maximálně spokojeni. Dejte si však pozor na návštěvy, jakmile se do ní člověk zachumlá, je těžké ji opustit.

Zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN DESIGN INTERIÉRU BYTOVÉ DEKORACE HYGGE

Související články

Gabriela Dědičová bilancuje aneb jaký dárek nám TIAMI doporučí na Valentýna?

Společnost TIAMI již nemusíme dlouze představovat. Její šperky vynikají jemnou elegancí i úžasnou brilancí, která je spojená s nižší cenou díky laboratorním diamantům i udržitelnému rozvoji. Ten se stal hlavní strategií mladé české startup společnosti. 

Celý článek

Díky zdravé snídani nastartujete svůj den správným směrem

Se zdravou snídaní si zajistíte velké množství potřebných živin, vitamínů i minerálů. Pokud také patříte mezi ty, kteří snídani nemohou nebo nechtějí věnovat dostatek pozornosti, bude pro vás tohle řešení naprosto ideální.

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Veganská kůže aneb další krok k udržitelnosti

Možná jste se už s pojmem veganská kůže setkali, možná je pro vás úplnou novinkou. Nebudeme si povídat o levné kožence z PVC nebo o čemkoliv, co by neobstálo v udržitelném šatníku. Řeč bude o materiálu, kvůli kterému neumírají žádná zvířata, má skvělé vlastnosti a je stále oblíbenější nejen mezi ekologickými aktivisty.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Ikonické šperky britské královské rodiny a jejich historie

Luxusní šperky patří ke královské rodině od nepaměti. Dědí se u nich z generace na generaci a mnohé z nich mají přes tisíc let, ale přesto stále věrně slouží. Podívejte se na ikonické šperky, na které britská královská rodina nedá dopustit. 

Celý článek

Restaurace Food Lab uvádí ve spolupráci s projektem Jsem žena, jsem bohyně. Charitativní menu podle celebrit

Začátkem října proběhla v pražské restauraci FOOD LAB výstava spojená se křtem knihy Jsem žena, jsem Bohyně a kalendáře Jsem žena, jsem Evropa. Restaurace na nápojový lístek na stálo zařadila speciálně namíchaný koktejl Evropa, ze kterého jdou v průběhu roku procenta na tři charity zapojené do projektu – Nadační fond AutTalk, Nadační fond Be Charity a Nadace Krása pomoci.

Celý článek

Barvou roku 2021 jsou dva odstíny vyjadřující kombinaci štěstí, odvahy a naděje

Není to poprvé, kdy odborníci z Pantone Color Institute zvolili dva odstíny pro jeden rok, není to však úplně tradiční. Rok 2021 budou symbolizovat barvy praktické a pevné, stejně jako hřejivé a optimistické. Věříme, že nám přinesou sílu a pozitivní zprávy.

Celý článek