dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Přidat na Seznam.cz
Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Značka Valentino na pařížském týdnu módy rozhodně nesměla chybět. Místo exotických barev se ale kreativní ředitel Pierpaolo Piccioli rozhodl, že se zaměří na černou barvu. Tu interpretoval v několika různých provedeních. Minulá kolekce hýřila neony a potisky džungle, ale podzimní sbírka 2020 byla decentnější. Na začátku bylo možné na molu vidět špičatá ramena, kožené šaty a rukavice, večerní šaty, elegantní kabáty a dlouhé kápě. Odvážné tmavé oční linky, které vynesly některé modelky, dodávaly přehlídce na dramatičnosti.

Jak přehlídka pokračovala, lehce se měnila i paleta barev. Klasická červená na kabátech, béžová na šatech s živůtkem, šedá na sukních a tmavě modrá na kápích. K tomu červené, černé a béžové kabelky, které vytvářely téměř dokonalý kontrast. Od Piccioliho to bylo rozhodně nečekané, protože téměř každý očekával romantickou sbírku a místo toho přišla gotická a skoro až agresivní kolekce. Piccioli na této přehlídce předvedl také nový design kožené kabelky jménem The Atelier Bag. 

Fotografie: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
VALENTINO PIERPAOLO PICCIOLI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI PARIS FASHION WEEK PFW PODZIM 2020

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek