dnes je 26.05.2020 a svátek má Filip

Prabal Gurung vzal diváky v nové kolekci na spirituální dobrodružství

Přidat na Seznam.cz
V nové podzimní kolekci s názvem 'Hippie Trail' singapurského návrháře Prabala Gurunga se snoubila kultura s módou. A jelikož designér během let hojně cestoval, sbírka byla rozmanitá a pánským i dámským zákazníkům má co nabídnout.

Módní návrhář Prabal Gurung, jež vlastní stejnojmennou značku, vždy velmi cestoval. Narodil se v Singapuru, vyrůstal v Káthmándú a nyní žije v New Yorku. V několika posledních měsících však trávil čas na cestách a podíval se například do Nepálu nebo Indie. Všechny tyto cesty ho inspirovaly k vytvoření nové kolekce. „Všichni jsme si více podobní než rozdílní,” řekl Gurung v zákulisí.

Vzory a materiály se staly hlavním prvkem kolekce. Barevná batika na roláku, florální motivy, třásně, jaké nosí tibetské kmeny, krajkové nášivky, vlastnoručně vytvářené ombré ilustrace Tádž Mahalu a dalších jihoasijských dominant, nebo ikat, což je pestrobarevná tkanina s neostrými konturami ve vzorování. Právě ikat tkaninu využil Gurung nejvíce a na oděvech vypadá velmi dobře.

Tato kolekce patří k nejsilnějším a nejzajímavějším, které kdy Gurung ve své kariéře vytvořil. Snoubí se zde rozmanité druhy střihů, látek a také kultur. Nechybí zde oblečení pro odpočinkové dopoledne, sportovní odpoledne ani sofistikované sametové róby na večer. Co se týče barevné palety, ani zde Gurung nešlápl vedle, a kromě elegantní černé nabídl řadu pestrých barev oranžovou počínaje a červenou, modrou či elektricky růžovou konče. Konečný zákazník má tak možnost, vybrat si od každého něco. 

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
PRABAL GURUNG NEW YORK FASHION WEEK DÁMSKÁ KOLEKCE READY-TO-WEAR MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY PÁNSKÁ KOLEKCE

Související články

Giorgio Armani projevil soucit a solidaritu vůči Číně na přehlídce bez diváků

Závěr přehlídky Giorgio Armani podzimní kolekce 2020 byla více než dojemná. Návrhář, který nadále dokazuje důležitost módy pro společnost, projevil solidaritu s Čínou, kterou sužuje prozatím neléčitelný coronavirus.

Celý článek

Karl Lagerfeld důvěrně

Uběhl již rok od momentu, kdy módní svět ztratil jednoho z největších velikánů. Karl Lagerfeld nebyl znám jen vzkříšením a novým pojetím značky Chanel ale také jako umělec a inteligentní člověk. Proto se ve Francouzském Institutu konal vzpomínkový večer nesoucí název Karl Lagerfeld Tribute.

Celý článek

Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

V přehlídce Burberry na fashion weeku v Londýně zobrazil návrhář a kreativní ředitel značky Riccardo Tisci nejen svůj cit pro krásu, ale také bolesti, se kterými se společnost aktuálně potýká.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Marc Jacobs předvedl na NYFW strhující taneční show

Marc Jacobs doslova elektrizoval celý New York svou novou podzimní kolekcí ready-to-wear 2020. Jeho show měla všechno, co si na přehlídce v týdnu módy můžete přát.

Celý článek

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek