dnes je 20.03.2019 a svátek má Světlana

Proenza Schouler Pre Fall 2019 přináší univerzální výjimečnost

Přidat na Seznam.cz
Navzájem se rušící vzory, dekadentní způsob vrstvení a luxusní detaily. Americká značky ví, jak se vrátit do podvědomí módního světa. 

Známé i neznámé prostředí

Tenká linie mezi něčím novým a familiárním pro značku Proenza Schouler zůstala na svém místě. Oba návrháři Lazaro Hernandez a Jack McCollough dokázali zachovat svou typickou identitu i přes použití běžných prvků. Batika je k vidění všude. Byla vyzkoušena na tisíc způsobů, přesto se návrhářům podařilo v jejich podání na sametovém materiálu stvořit nové barvení látky. V minulých dvou sezónách vyprodali všude na světě strečové batikované šaty. Nyní přišli s tričkem. Spolu s chytrým vrstvením, rozmanitými vzory a precizní krejčovinou vdechli nazpět ducha celé značce. Proužky, kostka a batika? Tady to funguje!

Luxusní detaily

Promyšlené kousky oblečení byly nabyté detaily jako zipy na nohavicích s volitelnou šířkou nohavic či odnímatelná šála na saku. Proenza Schouler chtěl vrátit svůj otisk do oděvů. Učinil jednotlivé kousky něčím výjimečným a rafinovaným. Ostré barvy acidu na kabátech, vrstvení transparentních šatů přes široké nebo úzké nohavice jsou prvky typicky smyslnými a centrálními pro Proenza Schouler. 

Nové techniky

Oba kreativní návrháři ustoupili od oblíbených technik jako vyšívání a zdobení. Což bylo k vidění frekventovaně v minulých kolekcích. Návrháři opustili známé teritorium a vydali se do neznámých vod. Nyní se zaměřili na rozebrání základních kousků šatníku a opětné sešití v rozlišné formě. Posláním každého úspěšného návrháře je překvapit, ale zároveň zákazníka ujistit, že je značka nezklame. To značka Proenza Shouler s přehledem dokázala. 

Zdroj: vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PROENZA SCHOULER PRE FALL 2019

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek