dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Proenza Schouler Pre Fall 2019 přináší univerzální výjimečnost

Přidat na Seznam.cz
Navzájem se rušící vzory, dekadentní způsob vrstvení a luxusní detaily. Americká značky ví, jak se vrátit do podvědomí módního světa. 

Známé i neznámé prostředí

Tenká linie mezi něčím novým a familiárním pro značku Proenza Schouler zůstala na svém místě. Oba návrháři Lazaro Hernandez a Jack McCollough dokázali zachovat svou typickou identitu i přes použití běžných prvků. Batika je k vidění všude. Byla vyzkoušena na tisíc způsobů, přesto se návrhářům podařilo v jejich podání na sametovém materiálu stvořit nové barvení látky. V minulých dvou sezónách vyprodali všude na světě strečové batikované šaty. Nyní přišli s tričkem. Spolu s chytrým vrstvením, rozmanitými vzory a precizní krejčovinou vdechli nazpět ducha celé značce. Proužky, kostka a batika? Tady to funguje!

Luxusní detaily

Promyšlené kousky oblečení byly nabyté detaily jako zipy na nohavicích s volitelnou šířkou nohavic či odnímatelná šála na saku. Proenza Schouler chtěl vrátit svůj otisk do oděvů. Učinil jednotlivé kousky něčím výjimečným a rafinovaným. Ostré barvy acidu na kabátech, vrstvení transparentních šatů přes široké nebo úzké nohavice jsou prvky typicky smyslnými a centrálními pro Proenza Schouler. 

Nové techniky

Oba kreativní návrháři ustoupili od oblíbených technik jako vyšívání a zdobení. Což bylo k vidění frekventovaně v minulých kolekcích. Návrháři opustili známé teritorium a vydali se do neznámých vod. Nyní se zaměřili na rozebrání základních kousků šatníku a opětné sešití v rozlišné formě. Posláním každého úspěšného návrháře je překvapit, ale zároveň zákazníka ujistit, že je značka nezklame. To značka Proenza Shouler s přehledem dokázala. 

Zdroj: vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PROENZA SCHOULER PRE FALL 2019

Související články

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek