dnes je 24.05.2019 a svátek má Jana

Proenza Schouler Pre Fall 2019 přináší univerzální výjimečnost

Přidat na Seznam.cz
Navzájem se rušící vzory, dekadentní způsob vrstvení a luxusní detaily. Americká značky ví, jak se vrátit do podvědomí módního světa. 

Známé i neznámé prostředí

Tenká linie mezi něčím novým a familiárním pro značku Proenza Schouler zůstala na svém místě. Oba návrháři Lazaro Hernandez a Jack McCollough dokázali zachovat svou typickou identitu i přes použití běžných prvků. Batika je k vidění všude. Byla vyzkoušena na tisíc způsobů, přesto se návrhářům podařilo v jejich podání na sametovém materiálu stvořit nové barvení látky. V minulých dvou sezónách vyprodali všude na světě strečové batikované šaty. Nyní přišli s tričkem. Spolu s chytrým vrstvením, rozmanitými vzory a precizní krejčovinou vdechli nazpět ducha celé značce. Proužky, kostka a batika? Tady to funguje!

Luxusní detaily

Promyšlené kousky oblečení byly nabyté detaily jako zipy na nohavicích s volitelnou šířkou nohavic či odnímatelná šála na saku. Proenza Schouler chtěl vrátit svůj otisk do oděvů. Učinil jednotlivé kousky něčím výjimečným a rafinovaným. Ostré barvy acidu na kabátech, vrstvení transparentních šatů přes široké nebo úzké nohavice jsou prvky typicky smyslnými a centrálními pro Proenza Schouler. 

Nové techniky

Oba kreativní návrháři ustoupili od oblíbených technik jako vyšívání a zdobení. Což bylo k vidění frekventovaně v minulých kolekcích. Návrháři opustili známé teritorium a vydali se do neznámých vod. Nyní se zaměřili na rozebrání základních kousků šatníku a opětné sešití v rozlišné formě. Posláním každého úspěšného návrháře je překvapit, ale zároveň zákazníka ujistit, že je značka nezklame. To značka Proenza Shouler s přehledem dokázala. 

Zdroj: vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PROENZA SCHOULER PRE FALL 2019

Související články

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek

Debutová Resort kolekce Virginie Viard pro Chanel nadchla diváky

Virginie Viard byla po smrti Karla Lagerfelda jmenována do funkce kreativní ředitelky. Její debutová Cruise kolekce 2020 ukázala jasný směr, kterým se nyní bude módní dům ubírat.

Celý článek

Klára Nademlýnská v kolekci jaro / léto 2019 vsadila na různorodost a kombinovatelnost materiálů

Na první pohled nesourodá kolekce přináší hravou a jednoduše kombinovanou sérii jarních a letních kousků.

Celý článek

5 návrhářů, kteří byli vybráni pro prestižní výstavu na MET GALA v New Yorku

Významná módní výstava v Metropolitním muzeu umění v New Yorku otevře již brzy své brány. Za nimi se skrývají ty nejzvučnější návrhářská jména, ale i 5 nováčků, kteří si pozornost zaslouží stejným dílem!

Celý článek

Kolekce Cruise 2020 značky Dior je plná kultury, tradic a pocitů

Maria Grazia Chiuri rozvíjí kolekce u značky Dior neskutečně intuitivně a přirozeně. Její aktuální práce se odráží od místa, které již inspirovalo mnoho umělců, básníků a dobrodruhů.

Celý článek