dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Projekt TVORBOU odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi

Přidat na Seznam.cz
Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

foto: se svolením značky TVORBOU.cz

Koncept Tvorbou je ve své dnešní podobě nejen on-line obchod s vintage oblečením, ale s podtitulem svatební od TVORBOU také vintage & alternativní půjčovna svatebních šatů.

„V malých kolekcích nabízíme to, co samy milujeme – pečlivě vybírané basic kousky, kvalitní materiály a nadčasovost v siluetách i barvách,“ říká o svém malém podnikání Veronika, která k sobě do týmu přizvala na sklonku minulého roku kamarádku Marii Krobovou. „Udržitelnost a principy cirkulární ekonomiky, kdy oblečení zůstává co nejdéle v oběhu, jsou pro nás klíčová témata.“ A to platí pro mnohdy přeceňovaný svatební průmysl dvojnásob.

foto: se svolením značky TVORBOU.cz

Svatební šaty pro osobité nevěsty

Malá pražská půjčovna vintage & alternativních svatebních šatů je svou nabídkou zaměřena na ženy, které hledají něco jiného. Kolekce svatební od Tvorbou je zaměřena na nevěsty, které vytváří vlastní trendy a nebojí se jít osobitou cestou. Třeba i navzdory tradičním normám.

Pečlivě vybrané svatební modely vypráví příběhy minulých generací a předchozích majitelek. Koncept svatební od Tvorbou tak zařazuje prvky vintage do současného módního kontextu a poukazuje na to nejcennější – stáří každého z modelů. Důležitá hodnota takových šatů, které má nevěsta na sobě pravděpodobně jednou v životě, je možnost jejich opětovného využití. Nedochází tak k zahlcování planety ani šatníků. 

foto: se svolením značky TVORBOU.cz

Tvorbou & Young Designers

Letos půjčovna představuje novinku – spolupráci s lokálními designéry, kdy je vintage kolekce doplněna o modely Young Designers. Pod tímto označením najdete originální tvorbu studentů oděvních škol, kterou formou svatební půjčovny Tvorbou navrací z přehlídkových mol k zákaznicím jako jedinečnou nositelnou svatební módu.

foto: se svolením značky TVORBOU.cz

autorka projektu Veronika Matějovká, foto: se svolením značky TVORBOU.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA VINTAGE SVATEBNÍ ŠATY TVORBOU.CZ PŮJČOVNA SVATEBNÍCH ŠATŮ

Související články

Pozvěte léto do svého šatníku s barevnými doplňky

Dost bylo šedi v ulicích! Vytáhněte své oblíbené barevné kousky a začněte se chlubit veselými doplňky. Konečně se totiž blíží léto, které k zábavné módě přímo vybízí.

Celý článek

Dior vítá léto spuštěním své nové plážové kolekce

Teplé počasí evokuje pocit léta a dovolené. Kolekce s názvem Dioriviera pro léto 2021 myslí na všechny milovníky plážové pohody.

Celý článek

Příprava šatníku na léto

Rok uběhl jako voda a o slovo se opět začíná hlásit teplé počasí. Nastal čas otevřít skříně a zjistit, jestli vám v nich nechybí základní kousky jako kraťasy, tílka nebo plavky.

Celý článek

Kolekce RE.GEN značky PUMA je vyrobená z recyklovaných materiálů a textilního odpadu

Dát druhý život textilu, který je pro většinu už nepoužitelný, je úžasným způsobem, jak regenerovat nepotřebný odpadní materiál. Kolekce je inspirovaná myšlenkou znovuvyužití něčeho, co již zaniklo.

Celý článek

Bella Hadid a Cindy Bruna v popředí PRIDE kolekce Michael Kors 2021

Červen je měsícem, kdy návrháři i osobnosti celého světa podporují Hnutí za svobodu homosexuálů, tzv. LGBTIQ komunitu. Michael Kors k této příležitosti připravil velmi rozmanitou kolekci.

Celý článek

Anja Rubik na letní vlně v kolekci plavek značky Zara

Plážová sezóna je tu a Zara nabízí spoustu trendy stylů a vzorů pro léto 2021. Tentokrát je představila na polské modelce Anje Rubik, které zanedlouho oslaví 38. narozeniny.

Celý článek

Kolekce plavek a šatů spojená se sebeláskou a pozitivním pohledem na své tělo

To, jak nás hodnotí druzí, ovlivňuje i náš pohled na sebe samu. „Body positivity“ neboli pozitivní pohled na sebe a své tělo je velmi důležité, často však ženami nepřijatelné. Pojďme to letos v létě změnit, mít se ráda na tisíc procent, a to i přes veškeré „nedostatky“, které na sobě vidíme.

Celý článek

Těhotenská móda: kde sehnat pohodlné, ale přesto stylové kousky?

Pokud se ráno přistihnete u otevřené skříně a přemýšlíte, co si dnes obléknete, v těhotenství je to snad ještě horší. To nám dá za pravdu asi každá nastávající maminka. 

Celý článek