dnes je 03.07.2020 a svátek má Radomír

První bloggerská obálka Vogue

Přidat na Seznam.cz
Chiara Ferragni je první bloggerkou, která se v historii všech odnoží Vogue dostala na jeho hlavní stranu. Které Vogue ji oslovilo a jak dopadlo focení editoriálu?

Chiara Ferragni, pokud ji ještě neznáte, je jednou z nejznámějších světových bloggerek. V roce 2009, ještě před tím, než to byl velký trend, si založila blog The Blonde Salad, aby ostatním ukázala, jaká je. Její sebevyjádření se ale po několika letech práce na blogu posunulo na zcela jinou úroveň - dnes Chiara spolupracuje s vyhlášenými módními domy a dostala se už i na několik hlavních stran časopisů (třeba Lucky nebo Grazia).

Její největším úspěchem, co se hlavních stran týká, je ale bezesporu nová dubnová obálka Vogue España. Hlavní strana a editoriál ale na diskusích vyvolaly nepochopení a většina z komentářů se ptá - je Chiara tak dobrá, aby se dostala na obálku Vogue? Španělské Vogue dospěl k názoru, že ano. A my proti trochu větší rozmanitosti vůbec nic nemáme. Jen ten výsledný editoriál je trochu předvídatelný. Autorem fotografií je Nico Bustos.

Foto: theblondesalad

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VOGUE CHIARA FERRAGNI

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Na konci června ožije Praha hudbou

Tolik očekávané období je tady! Kulturní půst pomalu končí a za pár dní se Praha rozezní v tónech hudebního pouličního festivalu. Praha Žije Hudbou proběhne ve dnech 25.až 27. června 2020.

Celý článek