dnes je 24.09.2018 a svátek má Jaromír

Reem Acra v podzimní kolekci 2016 rozpoutala vášeň

Vášeň pro ženu. Látky. Krajky a detaily. Vášeň nespoutaná. Kouzelná a nekončící. Byla tím hlavním (ale ne jediným!), co si z přehlídky Reem Acra odnášíme. 

Kolekce je velmi svůdná a odráží představu žen o tom, jaké samy chtějí být,” to jsou slova návrhářky, kterými okomentovala pětačtyřicítku představených modelů na letošním Newyorském Fashion Weeku. A nemohla to popsat lépe. S nepopiratelným zájmem sledujeme precizní krajkové šaty a šifon tak tenký, že téměř není rozeznatelný od holé kůže. Látky se v přirozených záhybech vlní a splývají s postavou modelek až k molu. Šifon lehce namočený do oceánské modři ve spojení s obepnutými šaty z krajky připomíná kostým vodní panny. Zářivě žlutý satén s řasenou sukní zase sluneční princeznu. 

Temné pozadí, černé lesklé molo a naprosto specifická aura dodávala celé kolekci pocit, že se jedná o něco magičtějšího než jen přehlídku umělecky zpracovaných šatů. Ve vzduchu panovalo napětí, máčené v úžasu přítomných. Reem Acra nadchnula! Všudypřítomnost krajek, jemných drdolů, obojkovitých náhrdelníků a stříbrných kamínků evokovala bohatou Viktoriánskou dobu. I přesto modely působily nevinně a bezelstně. Podzimní kolekce byla obrovskou přehlídkou femme fatale. Jedné dokonalejší než druhé.  

vogue.com/fashion-shows

ZAHRANIČNÍ TVORBA NEW YORK FASHION WEEK REEM ACRA PODZIM/ZIMA 2016-2017

Související články

Vivienne Westwood šetří planetu v jarní kolekci 2019

Hlavním tématem video přehlídky od Vivienne Westwood byla fast fashion, její omezení a typický znak této značky- anarchismus.

Celý článek

Harry Styles, Gucci a zvěř v hlavní roli - přichází nejnovější kampaň Cruise 2019

Krmí, usmívá se, překypuje roztomilostí a elegancí. To je Harry Styles a jeho představení nové pánské kolekce pro jednu z nejznámějších módních značek této doby.

Celý článek

Versus Versace s grafickými potisky a recyklovatelnými materiály

Recyklace textilií, grafické popisky, nejednotná kolekce a známé jméno stojí za jarní kolekcí 2019.

Celý článek

Pohádková Marchesa vytvořila pro Jaro 2019 jemné víly

Přeneste se do světa víl, zasněte se a nechte se unášet nedotčenou přírodou a krásou těchto šatů…

Celý článek

Kolekci Marca Jacobse si nejspíš nekoupíte, zato vás rozhodně pobaví

Některá média nazvala tuto kolekci jako magickou. My si k tomu přidáme větší dávku fantazie a kromě cukrové vaty a velkých bonbónů v těchto šatech možná uvidíme i kousek módy.

Celý článek

Bella Hadid a téma pláže na přehlídce Michael Kors Collection

Michael Kors o sobě prozradil, že je člověk, který umí zvednout náladu. Což se v dnešním světě plném zármutku hodí. Proto svou kolekci zahalil do veselých barev a prostředí pláže.

Celý článek

Jak se nosí trend krajkového tetování

Jak se stalo dočasné tetování hitem na přehlídce Dion Lee v New Yorku. 

Celý článek

Rozkvetlé vlasy u Rodarte pro Jaro 2019

Modelky se po mole procházely v romantických účesech s čerstvých květin ve stylu Art Deco.

Celý článek