dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Reem Acra v podzimní kolekci 2016 rozpoutala vášeň

Přidat na Seznam.cz
Vášeň pro ženu. Látky. Krajky a detaily. Vášeň nespoutaná. Kouzelná a nekončící. Byla tím hlavním (ale ne jediným!), co si z přehlídky Reem Acra odnášíme. 

Kolekce je velmi svůdná a odráží představu žen o tom, jaké samy chtějí být,” to jsou slova návrhářky, kterými okomentovala pětačtyřicítku představených modelů na letošním Newyorském Fashion Weeku. A nemohla to popsat lépe. S nepopiratelným zájmem sledujeme precizní krajkové šaty a šifon tak tenký, že téměř není rozeznatelný od holé kůže. Látky se v přirozených záhybech vlní a splývají s postavou modelek až k molu. Šifon lehce namočený do oceánské modři ve spojení s obepnutými šaty z krajky připomíná kostým vodní panny. Zářivě žlutý satén s řasenou sukní zase sluneční princeznu. 

Temné pozadí, černé lesklé molo a naprosto specifická aura dodávala celé kolekci pocit, že se jedná o něco magičtějšího než jen přehlídku umělecky zpracovaných šatů. Ve vzduchu panovalo napětí, máčené v úžasu přítomných. Reem Acra nadchnula! Všudypřítomnost krajek, jemných drdolů, obojkovitých náhrdelníků a stříbrných kamínků evokovala bohatou Viktoriánskou dobu. I přesto modely působily nevinně a bezelstně. Podzimní kolekce byla obrovskou přehlídkou femme fatale. Jedné dokonalejší než druhé.  

vogue.com/fashion-shows

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA NEW YORK FASHION WEEK REEM ACRA PODZIM/ZIMA 2016-2017

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek

Projděte se zimní Rajskou zahradou s Givenchy

Nápadité konstrukce květinových šatů a vynalézavá krejčovina vás jistě osloví. Představte si úžasně pestrou flóru zahrady Eden a nadcházející noc v ní. 

Celý článek

Prada a její objevování Frankensteinova monstra a dalších příšer

Na milánském Fashion Weeku toho bylo k vidění hodně. Návrháři se snažili ukázat spíše než originalitu promyšlenost a splynutí se společenskou poptávkou. Odlišně to viděla značka Prada. V dnešní době ale není prostor pro experimenty.

Celý článek

Síla lásky v podání návrháře Elie Saab byla okouzlující

Další demonstrace v Paříži nemohli přerušit „sílu lásky“, kterou se rozhodl prostřednictvím své kolekce předvést oblíbený návrhář Elie Saab.

Celý článek