dnes je 17.12.2018 a svátek má Daniel

Reem Acra v podzimní kolekci 2016 rozpoutala vášeň

Vášeň pro ženu. Látky. Krajky a detaily. Vášeň nespoutaná. Kouzelná a nekončící. Byla tím hlavním (ale ne jediným!), co si z přehlídky Reem Acra odnášíme. 

Kolekce je velmi svůdná a odráží představu žen o tom, jaké samy chtějí být,” to jsou slova návrhářky, kterými okomentovala pětačtyřicítku představených modelů na letošním Newyorském Fashion Weeku. A nemohla to popsat lépe. S nepopiratelným zájmem sledujeme precizní krajkové šaty a šifon tak tenký, že téměř není rozeznatelný od holé kůže. Látky se v přirozených záhybech vlní a splývají s postavou modelek až k molu. Šifon lehce namočený do oceánské modři ve spojení s obepnutými šaty z krajky připomíná kostým vodní panny. Zářivě žlutý satén s řasenou sukní zase sluneční princeznu. 

Temné pozadí, černé lesklé molo a naprosto specifická aura dodávala celé kolekci pocit, že se jedná o něco magičtějšího než jen přehlídku umělecky zpracovaných šatů. Ve vzduchu panovalo napětí, máčené v úžasu přítomných. Reem Acra nadchnula! Všudypřítomnost krajek, jemných drdolů, obojkovitých náhrdelníků a stříbrných kamínků evokovala bohatou Viktoriánskou dobu. I přesto modely působily nevinně a bezelstně. Podzimní kolekce byla obrovskou přehlídkou femme fatale. Jedné dokonalejší než druhé.  

vogue.com/fashion-shows

ZAHRANIČNÍ TVORBA NEW YORK FASHION WEEK REEM ACRA PODZIM/ZIMA 2016-2017

Související články

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Vzory, barvy i motivy křičí z kolekce pre-fall 2019 značky Versace

Na přehlídkovém mole při příležitosti představení Versace kolekce byla ukázána různorodost střihů, barev, materiálů, a to jak pro muže, tak i pro ženy.

Celý článek

Krejčovská práce slaví velký návrat v Pre Fall 2019 Giorgio Armani kolekci

Vrací se na míru ušité oděvy. V čele jim stojí dokonale padnoucí Armani obleky z nové kolekce. Nenásilná elegance je novým trendem.

 

Celý článek

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek