dnes je 22.07.2018 a svátek má Magdaléna

Reem Acra v podzimní kolekci 2016 rozpoutala vášeň

Vášeň pro ženu. Látky. Krajky a detaily. Vášeň nespoutaná. Kouzelná a nekončící. Byla tím hlavním (ale ne jediným!), co si z přehlídky Reem Acra odnášíme. 

Kolekce je velmi svůdná a odráží představu žen o tom, jaké samy chtějí být,” to jsou slova návrhářky, kterými okomentovala pětačtyřicítku představených modelů na letošním Newyorském Fashion Weeku. A nemohla to popsat lépe. S nepopiratelným zájmem sledujeme precizní krajkové šaty a šifon tak tenký, že téměř není rozeznatelný od holé kůže. Látky se v přirozených záhybech vlní a splývají s postavou modelek až k molu. Šifon lehce namočený do oceánské modři ve spojení s obepnutými šaty z krajky připomíná kostým vodní panny. Zářivě žlutý satén s řasenou sukní zase sluneční princeznu. 

Temné pozadí, černé lesklé molo a naprosto specifická aura dodávala celé kolekci pocit, že se jedná o něco magičtějšího než jen přehlídku umělecky zpracovaných šatů. Ve vzduchu panovalo napětí, máčené v úžasu přítomných. Reem Acra nadchnula! Všudypřítomnost krajek, jemných drdolů, obojkovitých náhrdelníků a stříbrných kamínků evokovala bohatou Viktoriánskou dobu. I přesto modely působily nevinně a bezelstně. Podzimní kolekce byla obrovskou přehlídkou femme fatale. Jedné dokonalejší než druhé.  

vogue.com/fashion-shows

ZAHRANIČNÍ TVORBA NEW YORK FASHION WEEK REEM ACRA PODZIM/ZIMA 2016-2017

Související články

Alexander McQueen kolekce Jaro 2019 připomíná slavného figurativního malíře

Značka Alexander McQueen se snaží navracet ke svým britským kořenům. Kolekce na jaro 2019 totiž stojí a padá na ostrých elegantních rysech a vnitřní rozvrácenosti mužské povahy a na  osudovém příběhu významného britského umělce.

Celý článek

Roberto Cavalli prosadil v jarní pánské kolekci zvířecí potisky

Pánský Fashion Week je úspěšně za námi. Jednu z hlavních kolekcí předvedl módní návrhář Roberto Cavalli a postavil ji na zvířecích potiscích.

Celý článek

Adam Kost reprezentoval českou módu v Madridu

Mercedes-Benz Fashion Week Madrid navštívil český návrhář Adam Kost, který zde ukázal pánskou kolekci inspirovanou mládím.

Celý článek

Nejnovější kolekce Iris van Herpen je opět hotovým uměleckým dílem

Iris van Herpen je jednou z nekorunovaných královen Haute Couture. Její podzimní couture kolekce je pastvou pro oči.

Celý článek

Krásná Eva Herzigová v podzimní kampani Zadig & Voltaire

Jedna z nejúspěšnějších českých modelek, Eva Herzigová, se stala tváří podzimní kampaně francouzské značky Zadig & Voltaire.

Celý článek

Do ulic New Yorku s podzimní Coach kampaní

Jak podle značky Coach vypadají podzimní newyorské ulice? Jsou plné vintage, boho a rockově laděných outfitů.

Celý článek

Barvy a netradiční materiály ovládly podzimní couture kolekci Masion Margiela

Couture kolekce Maison Margiela rozhodně nepatří mezi ty, které jsou plné večerních šatů a rób. Připravte se na netradiční materiály a výrazné barvy.

Celý článek

Exkluzivní kolekce Chanel na Podzim 2018

Titul Haute Couture pro své přehlídky smí užívat jen některé značky. Je to totiž nejvyšší forma luxusu. Jedním z nich je i Chanel. Pojďte se s námi podívat na podzimní kolekci roku 2018.

Celý článek