dnes je 25.04.2019 a svátek má Marek

Romantická kolekce Brock Collection na NYFW ukázala, že láska nemusí být jen „růžová"

Přidat na Seznam.cz
Značka Brock Collection je typická svými romantickými představami. Letošní přehlídka podzimní kolekce ready-to-wear v New Yorku nebyla jiná. Přesto sem však návrháři přidali pár překvapení, která se vám budou líbit.

Talentovaní mladí návrháři

Jsou mladí a talentovaní. Značku Brock Collection budovali prakticky od píky. Řeč je o sourozencích Brockových – Lauře a Kristopherovi. Značku založili v roce 2014 a jejich modely jsou podle jejich vyjádření určeny pro ženy, které nezanevřely na romantické představy o módě, které jim však dodá sebevědomí do tvrdého světa businessu. Letošní přehlídka podzimní kolekce ready-to-wear, kterou návrháři přivedli na molo newyorského týdne módy, jako by přímo slovo od slova splnila toto předsevzetí značky.

Jiné modely, stejná koncepce

„Pro každé období vytváříme spousty romantických večerních looků, ale letos jsme chtěli vytvořit více jednotlivých kousků – saka, svetry a sukně tak, aby je ženy mohly nosit každý den," uvedla pro server WWD Laura Vassar Brocková. Na přehlídce defilovala řada známých jmen z módního průmyslu, Madeline Brewer, Haley Bennett, Rainey Qualley či Lindsay Ellingson.

Blíží se Valentýn

Romantické téma bylo navíc více než příhodné díky blížícímu se svátku zamilovaných - sv. Valentýn. Je však nutno přiznat, že dnes již většina značek neumí vytvořit romantickou kolekci o lásce, aniž by kýčovitě podlehla designu srdíček a rtěnkových obrysů rtů. V kolekci Brock Collection se sice tento design také objevil, ale bylo vidět, že se návrháři snaží valentýnským klišé vyhnout a situovat modely do konzervativnějšího stylu.

Brokát i hedvábí

Podařilo se jim to i díky materiálu. Brokátem prošívané šaty a úzce střižená saka, často doplněna páskem, byly první částí přehlídky. Originalitu modelů doplňovaly i kožené vysoké boty, které byly zajímavým zpestřením oproti klasickým vysokým podpatkům. Právě díky nim se možná model více a více přibližoval účelu klasického každodenního nošení.

Vrstvené sukně i romanticky nabírané rukávy

Další částí přehlídky byly delší šaty, situovány do černé a bílé barvy. Na ně připadl úkol romantického vzezření, jehož docílili návrháři nabíranými rukávy, vrstvenými sukněmi a vypasovanými boky, které také často doplňoval černý pásek. Na konci kolekce se přítomní dočkali klasických valentýnských vzorů na průhledných bílých šatech s vrstvenou sukní, páskem a nabíranými rukávy.

Vogue; WWD; brock-collection.com

Přidat na Seznam.cz
BROCK COLLECTION NEW YORK FASHION WEEK MÓDNÍ TÝDEN V NEW YORKU PODZIM 2019 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek