dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Romantická kolekce Brock Collection na NYFW ukázala, že láska nemusí být jen „růžová"

Značka Brock Collection je typická svými romantickými představami. Letošní přehlídka podzimní kolekce ready-to-wear v New Yorku nebyla jiná. Přesto sem však návrháři přidali pár překvapení, která se vám budou líbit.

Talentovaní mladí návrháři

Jsou mladí a talentovaní. Značku Brock Collection budovali prakticky od píky. Řeč je o sourozencích Brockových – Lauře a Kristopherovi. Značku založili v roce 2014 a jejich modely jsou podle jejich vyjádření určeny pro ženy, které nezanevřely na romantické představy o módě, které jim však dodá sebevědomí do tvrdého světa businessu. Letošní přehlídka podzimní kolekce ready-to-wear, kterou návrháři přivedli na molo newyorského týdne módy, jako by přímo slovo od slova splnila toto předsevzetí značky.

Jiné modely, stejná koncepce

„Pro každé období vytváříme spousty romantických večerních looků, ale letos jsme chtěli vytvořit více jednotlivých kousků – saka, svetry a sukně tak, aby je ženy mohly nosit každý den," uvedla pro server WWD Laura Vassar Brocková. Na přehlídce defilovala řada známých jmen z módního průmyslu, Madeline Brewer, Haley Bennett, Rainey Qualley či Lindsay Ellingson.

Blíží se Valentýn

Romantické téma bylo navíc více než příhodné díky blížícímu se svátku zamilovaných - sv. Valentýn. Je však nutno přiznat, že dnes již většina značek neumí vytvořit romantickou kolekci o lásce, aniž by kýčovitě podlehla designu srdíček a rtěnkových obrysů rtů. V kolekci Brock Collection se sice tento design také objevil, ale bylo vidět, že se návrháři snaží valentýnským klišé vyhnout a situovat modely do konzervativnějšího stylu.

Brokát i hedvábí

Podařilo se jim to i díky materiálu. Brokátem prošívané šaty a úzce střižená saka, často doplněna páskem, byly první částí přehlídky. Originalitu modelů doplňovaly i kožené vysoké boty, které byly zajímavým zpestřením oproti klasickým vysokým podpatkům. Právě díky nim se možná model více a více přibližoval účelu klasického každodenního nošení.

Vrstvené sukně i romanticky nabírané rukávy

Další částí přehlídky byly delší šaty, situovány do černé a bílé barvy. Na ně připadl úkol romantického vzezření, jehož docílili návrháři nabíranými rukávy, vrstvenými sukněmi a vypasovanými boky, které také často doplňoval černý pásek. Na konci kolekce se přítomní dočkali klasických valentýnských vzorů na průhledných bílých šatech s vrstvenou sukní, páskem a nabíranými rukávy.

Vogue; WWD; brock-collection.com

BROCK COLLECTION NEW YORK FASHION WEEK MÓDNÍ TÝDEN V NEW YORKU PODZIM 2019 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Stylové ulice newyorského týdne módy

Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

Celý článek

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek