dnes je 25.08.2019 a svátek má Radim

Rozhovor s českou módní návrhářkou s Petrou Pilařovou

Přidat na Seznam.cz
Přinášíme Vám rozhovor s českou módní návrhářkou Petrou Pilařovou.

Co byste o sobě našim čtenářům řekla?
Plním si svůj životní sen, i když je to někdy velmi náročné.

Co vás vedlo právě k návrhářství a jaké byly Vaše začátky?
Už od malička jsem věděla, čím chci být a šla jsem si za tím, i když jsem na té cestě měla hodně překážek. Na střední oděvní školu jsem se díky totalitnímu režimu nedostala a tudíž jsem šla oklikou přes SPŠ textilní, což se mi k práci návrhářky velice hodí.

Čemu se v současné době věnujete?
V současné době se věnuji přípravě kolekce na léto a zakázkám, hlavně svatebním šatům a pánským oblekům.

Na základě jakého kritéria volíte použité materiály?
Materiál mě musí oslovit a hned mě musí napadnout, jak bych ho chtěla zpracovat a jaký model bych z něj ušila. Dále hraje velkou roli kvalita a dezén.

Jak se díváte na konkurenci, nemáte někdy pocit, že Vaši práci někdo kopíruje?
Upřímně řečeno mám pocit, že už bylo vše vymyšleno a už se moc nových střihů objevit nedá. A všichni čerpáme inspiraci i v minulosti, takže se určité věci opakují. Občas se mi stalo, že jsem vymyslela podle mého něco úžasného a neokoukaného a za měsíc jsem to objevila v zahraničním časopise, kde to nikdo samozřejmě zkopírovat nemohl.

Kde stále berete inspiraci?
Inspirace je všude kolem nás. Někdy je mi inspirací materiál, jindy si vymyslím nejprve model a materiál hledám až potom.

Je možné Vaše modely běžně zakoupit? Popřípadě si je nechat zhotovit?
Samozřejmě, mé modely můžete v tuto chvíli zakoupit na mém e-shopu, nebo si je nechat ušít a navštívit jeden z mých ateliérů.

Co obdivujete na domácí/světové módní scéně?
Živelnost a neustálé dění.

Chtěla byste spolupracovat s některým z našich či zahraničních návrhářů?
Asi ne. Ráda si dělám věci po svém a musím mít vždycky poslední slovo.

Co nového připravujete, chystáte? Na co se můžeme těšit?
Dokončujeme kolekci topů, šatů a plavek na léto a připravujeme kolekci na podzim. V současné době se věnujeme i tvorbě svatebních šatů na designerskou soutěž "Svatební šaty roku", která proběhne 19.4. v Grand hotelu Pupp Karlovy Vary.

 

Zdroj: Petra Pilařová a móda.cz

Přidat na Seznam.cz
PETRA PILAŘOVÁ MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA ROZHOVOR

Související články

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Rozhovor s kreativní dvojicí známou jako Ester&Josefina

Ester a Josefina, kreativní duo, které zná nejen český instagram! Instagramerky, autorky knihy, majitelky módních kolekcí, pořadatelky besed. A mnoho dalšího… Co znamená značka Ester&Josefina? Vyzpovídali jsme holky v rozhovoru pro móda.cz.

Celý článek

ROZHOVOR S TANEČNICÍ MARTINOU MARKOVOU

Každý den na svém instagramu motivuje tisíce žen. Krásná Martina Marková (27), známá také z taneční soutěže Stardance, si vyhradila čas na zodpovězení pár otázek na španělské pláži, kde tráví svou dovolenou. 

Celý článek

Designérka Bea Dušková je truhlář, lakýrník i čalouník v jednom

Stará křesla nevnímá jen jako kus nábytku k vyhození. Renovuje je, aby jim vdechla novou duši. Stejně tak tvoří nová, vlastní a moc jí to baví. Kdo je Bea Dušková a co všechno umí? Přečtěte si náš rozhovor.

Celý článek
Psí trendy

Socializace psů je důležitá, říká majitelka Psího ráje

Jsme národem pejskařů. Za své chlupaté čtyřnohé kamarády jsme ochotni utratit tisíce. Za co nejvíce utrácíme a jaké jsou trendy ze světa psů? Na to vám odpoví majitelka Psího ráje Tereza Švecová.

Celý článek

Slovenská návrhářka Jenny Jeshko miluje výšivky a smysl pro detail

Láska ke kvalitně zpracované módě i hlubší význam dopadu módního průmyslu na naši planetu jsou pohonem pro krásnou a ohleduplnou módní značku slovenské návrhářky Jenny Jeshko. I nás její móda a myšlenky moc baví, proto vám přinášíme aktuální rozhovor s talentovanou designerkou, která působí na Slovensku i v Praze.

 

 

Celý článek

Luxusní butik Top Secret

Značka Top Secret, populární svou nabídkou každodenní módy pro všechny aktivní lidi, slavnostně otevírá monobrand butik v ulici V Koutě v jihočeském Písku.

Celý článek

Rozhovor s Janem Tvrzem, finalistou soutěže Muž roku 2019

„Jedním z mých největších snů je mít milující, zdravou a šťastnou rodinu," prozradil pro Módu.cz finalista soutěže Muž roku 2019, Jan Tvrz, kterého čeká velké finále a souboj o samotný titul. Víc než myšlenky na výhru v tuto chvíli vnímá nové zkušenosti a dobrý kolektiv.

Celý článek