dnes je 04.06.2020 a svátek má Dalibor

Rozhovor s českým módním návrhářem Luďkem Hanákem

Přidat na Seznam.cz
Tvůrce originální dámské módy pro všechny příležitosti a pořadatel přehlídky TOP STYL

Co byste o sobě našim čtenářům řekl?
Jako návrhář pracuji od roku 1993 v boutique style v Mohelnici. Mám za sebou spoustu úspěšných přehlídek po celé ČR a v zahraničí. Oblékl jsem spoustu soutěží miss včetně České miss, miss ČR, miss desetiletí. Každoročně už 20 let pořádám velké módní show pod názvem top styl, kde se prezentují přední návrháři a miss.

Co vás vedlo právě k návrhářství a jaké byly Vaše začátky?
K návrhářství mě dovedla náhoda a to otevření butiku v roce 1990 v Mohelnici, kdy jsem začal pro tento nově otevřený butik pracovat a už se pak nechtěl dělat nic jiného. V roce 1993 vznikla první kolekce a pak už vznikaly pravidelně další celých 20 let až do dneška.

Čemu se v současné době věnujete?
V současné době tvořím do svého butiku šaty, jelikož je plesová sezóna  a pomalu se připravuji na tvorbu nové kolekce na další dubnový top styl a jiné přehlídky,které už mám ve svém diáři.

Na základě jakého kritéria volíte použité materiály?  
Materiál mě musí oslovit a zaujmout, nemám vyloženě oblíbený  typ i když rád pracuji s krajkou a hedvábím.

Jak se díváte na konkurenci, nemáte někdy pocit, že Vaši práci někdo kopíruje?
Konkurence vás vždy pohání kupředu, ale nejsem pozorovatel svých kolegů a snažím se jít svou vlastní cestou.

Kde stále berete inspiraci?
Inspirace je všude kolem nás, příroda, láska, architektura, prostě snažím se dívat kolem sebe a ukládat si všemožné vjemy  které na mě z okolního světa působí.

Je možné Vaše modely běžně zakoupit? Popřípadě si je nechat zhotovit?
Modely na zakázku nedělám a moje tvorba se dá zakoupit v mém butiku v Mohelnici, kde mám nejen přehlídkové kolekce, ale i tvorbu konfekční dělanou přímo do obchodu.

Co obdivujete na domácí/světové módní scéně? 
Rád se občas podívám co se ve světě módy děje, ale nemám svého favorita.

Chtěl byste spolupracovat s některým z našich či zahraničních návrhářů?
Jsem rád že jsem svým vlastním pánem a mám svou kreativní svobodu takže ne.

Co nového připravujete, chystáte? Na co se můžeme těšit?
Chystám, jak už jsem se zmínil, novou kolekci na top styl který bude 11 dubna a můžeme se na něm těšit na jiné české návrháře a české miss. Jinak v únoru oblékám ostravskou miss university a na podzim 40 nejkrásnějších miss z celého světa v soutěži Miss princess of the Word. Do diáře se mi plní menší přehlídky po celé ČR, takže je stále něco na co se můžou těšit moji příznivci módy.

 

Zdroj: Luděk Hanák a moda.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ROZHOVORY LUDĚK HANÁK TOP STYL

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek