dnes je 17.05.2021 a svátek má Aneta

Rozhovor s mladým módním návrhářem Lukášem Macháčkem

Přidat na Seznam.cz
Povídali jsme si se skvělým módním návrhářem a vynikajícím stylistou Lukášem Macháčkem o jeho nové kolekci Jaro/Léto 2015, kampani, založení unikátního e-shopu i dalších plánech do budoucna.

Pověz nám a našim čtenářům něco o své nové kolekci?
Celá nová kolekce je koncipovaná úplně jinak než ta, co byla loni. Šlo mi o to, zařadit se do toho chodu v zahraničí. Takže v září prezentovat Jaro/Léto a následně potom v lednu – únoru prezentovat Podzim/Zimu na další rok.

Kolekce byla rozdělena do několika částí. Byly tam plavky, večerní šaty, every day, poprvé tam byly i tašky, byla to psaníčka z limitované látky z Francie. Kolekce byla čistě dámská.

Proč jsi kolekci takto rozčlenil?
Chtěl jsem kolekci Jaro/Léto 2015 udělat pro ženu, která žije v přímořském letovisku, v centru nebo ve městě, aby vždy vypadala dobře. Ať už jde na pláž, na nákup, na nějakou koktejl party, garden party a aby vypadala dobře i na red carpet, například při filmových festivalech. Když se žena oblékne u mě, tak aby byla kompletně připravena na všechny možné příležitosti.

Koncipuješ své kolekce tak, že máš jeden kus od každého nebo více?
Nejprve se udělá přehlídka, která je nějakým způsobem inspirativní. To jaký bude mít kolekce úspěch, se vždy odvine až podle poptávky klienta. Ať už jsou to poptávky stylistů na focení do časopisů nebo klientů, kteří kousky opravdu chtějí nosit. Pokud mám klientky, které jsou konfekčně zařaditelné mezi runway velikosti, tak ty odebírají často přímo přehlídkové modely. A potom, když někdo chce, má jinou disproporci nebo má poptávku na jiný materiál, malou úpravu střihu, tak se udělá podle těchto požadavků zakázka. Může jich být v neomezeném množství a možností je nespočet. Ale nikdy nejdu myšlenkově tak daleko, aby se ze mě stalo zakázkové krejčovství.

Máš už svůj atelier, kamenný obchůdek nebo e-shop?
Momentálně jednám o prostoru ne na kamenný obchod, ale na ateliér, kde nebudu jenom já, ale kde budu mít i svoje krejčovské zázemí, bude to něco jako pracovní studio. Tento ateliér by měl fungovat i jako showroom, ale ne jako obchod. Bude to prostor pro přípravu zakázek, stálé klienty, meetingy, bude se tam tvořit i nová kolekce, takže takové konceptuální studio.

Vzhledem k tomu, že poptávka po jednoduchých věcech stále roste, začal jsem uvažovat nad založením e-shopu. Ten bude zpuštěn cca do 14 dnů, momentálně ladíme finální detaily.  A právě tam bude možné nakoupit aktuální kolekci nebo se prostřednictvím tohoto e-shopu mconcept.cz poptat na zakázku.

Mnoho lidí v módním průmyslu dnes začíná takto fungovat. Jak tě to napadlo, spojit klasickou formu e-shopu a formu zakázky?
Podle mě, je tam vždycky nějaký ostych, zeptat se na cenu. Nyní bude na e-shopu prostě cena blikat, bude tam uvedeno složení materiálu a lidé se mohou rozhodnout, ano chci do toho jít, nebo nechci. A už nebude taková bariéra, že napíšou e- mail a budou očekávat závratnou sumu.

Už přemýšlíš nad kolekcí Podzim/Zima 2015?
Už teď mám více méně jasno. Udělal jsem si pár pánských oblíbených věcí a nosím je ve svém volném čase a poptávka pánské klientely na to, co mám na sobě, stále roste. Takže na e-shopu se objeví i prvních pár pánských kousků. Už teď vím, že kolekce Podzim/Zima2015, která bude představena na přelomu únor/březen 2015, bude mít pánské věci a samozřejmě i dámské.

Co tě baví více, dámská nebo pánská móda?
Mám to na stejno. Je to dáno i tím, že se zabývám i stylingem. Když navrhnu večerní šaty, tak vím, že je budu moci využít i ke stylingu. 

Jaké máš rád šperky?
Diamanty. Je spoustu krásné bižuterie, ale pokud má žena na holém dekoltu nebo rukou s perfektní manikůrou diamant, není co řešit. Mám nejraději minimalismus, čisté linie.
 

Lukáš Macháček – kolekce Jaro/Léto 2015

 

Zdroj: Lukáš Macháček a Móda.cz
Video: Lukáš Macháček
Foto: Lukáš Petr Tesař

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA LUKÁŠ MACHÁČEK MÓDNÍ NÁVRHÁŘ ROZHOVOR

Související články

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária. 

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Marie Bubláková o značce EN TEN TY KY dva špalíky: první objednávka byla obrovitánská euforie. Tady jsem poznala, že by se to mohlo lidem líbit.

EN TEN TY KY dva špalíky, známé dětské rozpočítadlo, které také nese název jednoho velkého nápadu. Nápadu, za kterým stojí Marie Bubláková. 

Celý článek

Inspirace růžovou barvou přišla od posádky letadel Nikiho Laudy, říká ředitelka dopravy RegioJet Ivana Sachsová

Přinášíme vám další inspirativní rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát jsme si povídali s ředitelkou dopravy "žlutých autobusů a vlaků" Ivanou Sachsovou.

Celý článek

Právo je o konfliktu hodnot a nalézání rovnováhy, říká místopředsedkyně Nejvyššího správního soudu Barbara Pořízková

Přinášíme vám další příspěvek ze série exkluzivních rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s místopředsedkyní Nejvyššího správního soudu JUDr. Barbarou Pořízkovou. Jaké je podle ní české právní prostředí? Kdo je její inspirací? A co pro soudkyni znamená móda a styl? Dozvíte se v článku.

Celý článek

MICHAL ZAPOMĚL: Styl je odvaha být sám sebou

Pokud si myslíte, že když jdete dělat rozhovor s jedním z nejlepších kadeřníků této země, bude řeč hlavně o barvách a trendech, jste na omylu. Postupem času totiž zjistíte, že Michal Zapoměl je jiný. Jeho čistota a inspirativnost vás vtáhne a vy máte pocit, že každou jeho větu si musíte zapamatovat. 

Celý článek

Kolekce Diane von Furstenberg x H&M HOME

Pozvěte do svého domova svět inspirovaný Diane von Furstenberg a oživte svůj interiér touto exkluzivní kolekcí.

Celý článek

Svatební trendy 2021 ze salonu tvuj-honeymoon.cz

Svatební trendy pro rok 2021. Jednoduché elegantní linie nabízí svatební salon TVŮJ HONEY MOON. "Svatební šaty jako z pohádky".   

Celý článek