dnes je 20.11.2019 a svátek má Nikola

ROZHOVOR S TANEČNICÍ MARTINOU MARKOVOU

Přidat na Seznam.cz
Každý den na svém instagramu motivuje tisíce žen. Krásná Martina Marková (27), známá také z taneční soutěže Stardance, si vyhradila čas na zodpovězení pár otázek na španělské pláži, kde tráví svou dovolenou. 

Tahle cílevědomá žena je jednou z nejúspěšnějších českých tanečnic. Má na svém kontě nespočet výher, byla součástí televizního dokumentu „Nehasit hořím!“ a nyní je i fitness trenérkou, která nikdy nenechá nikoho na holičkách. Její hodnoty jsou milovat život a sám sebe. Právě to učí ostatní. 

Na nabídku být účastníkem soutěže Stardance jste kývla po návratu ze zahraničí a poté jste už na české půdě zůstala. Co se tedy díky soutěži změnilo?

Stardance byl dobrý start. Soutěžně už jsem byla oficiálně “v důchodu”, takže jsem měla čas se nejen věnovat Stardance jako takovému, ale i tanečním svěřencům. Pořad mi pomohl po návratu do Čech především tím, že se mnoho lidí dozvědělo, že jsem zase zpět doma. Začala jsem i přednášet v jedné z největších tanečních škol v Praze. Zájem o taneční lekce se mnou najednou tím pádem rapidně vzrostl.

 

Zůčastnila byste se televizní soutěže znovu?

Na Stardance vzpomínám moc ráda, a opravdu jsem přesvědčená, že být součástí takového projektu je nenahraditelný zážitek a zkušenost. Je to ovšem také velmi časově náročné a vzhledem k tomu, že nyní vedu svou vlastní firmu a mám kolem sebe mnoho lidi a svěřenců, kteří na mě spoléhají, nebylo by to už tak snadné a musela bych mnoho práce pozastavit nebo přerušit úplně...

Říká se o vás, že jste nejkrásnější tanečnice v historii Stardance - co Vy na to?

Už jsem to myslím někde slyšela. Ano... Je to velkorysé. Určitě se v tanečním světě pohybuje mnoho nádherných žen. Proto je to také tak divácky přitažlivý sport. Nemyslím si, že mohu sama posuzovat něco takového ohledně vlastní osoby. Velice mi to lichotí a vážím si takových slov. Věřím, že co člověk, to jiné přednosti a kvality. Snažím se na sobě neustále pracovat - a to nejen po stránce vzhledu. Věřím, že člověk, který se sám se sebou dobře cítí, tak je celkově spokojenější a šťastnější... a je to z něj i cítit.

Jak se udržujete takhle krásná, sebevědomá a s božskou postavou?

Jste moc hodná. Moc děkuji za krásná slova. Každý bojujeme s nějakými nedostatky a chtěli bychom vypadat jinak, cítit se jinak... možná se třeba i chovat jinak. Věřím, že je v pořádku, necítit se úplně perfektní - jde jen o to, na věcech, které nás “trápí” soustavně pracovat. To stačí! Například já se od svých 11ti let věnuji tanci. Nikdy jsem nepatřila k nejdrobnějším. Fitness, kterému se nyní věnuji neni jen image, je to cesta. Životní styl, který jsem si s chutí zvolila. Mnoho jsem se dočetla, nastudovala, vyzkoušela a stále zkouším a dále studuji. Nikdy nepřestávám se zlepšováním sebe sama. Jsem moc ráda, že to, co mě baví, zároveň promlouvá k druhým a mohu i jim třeba pomoci a inspirovat je na jejich cestě za “lepším já”. Proto vznikla i má firma BODYHUNTERS.

Můžete ve zkratce přiblížit, co to tedy to BodyHunters vlastně je a jak to celé funguje?

Bodyhunters je cvičební program, který uživatele kompletně provede fitness tréninkem jak doma (mimo posilovnu), tak v posilovně. Uživatel získá dle svých preferencí až 6 unikátních tréninkových rozpisů týdně. Naši trenéři prostřednictvím programu vedou efektivně uživatele k jeho zvoleným cílům.

Jak trávíte svůj volný čas?

Momentálně jste mě zastihla na dovolené, kde odpočívám - jak jinak než aktivně. Pohyb mě moc baví, navíc je pak zmrzka daleko zaslouženější. Dokonce jsem tu i zhubla. Sice hodně jíme, ale i pohybu máme dost. Ráno si vždy s přítelem trochu zacvičíme na terasce, jdeme na pláž, potom si třeba půjčíme kolo nebo si jdeme zaplavat... Brzy už se ale zase vracím a čeká mě hned troje focení. Takže se odpočinutá zase moc těším na práci a milovanou Prahu.

 

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR MARTINA MARKOVÁ FITNESS BODYHUNTERS LIFESTYLE MÓDA

Související články

Co je to minimalismus a jak funguje v praxi

Minimalismus je hodně omílané téma, ale přesto jej někdo ještě nezná. Ukážeme vám kouzlo minimalismu, uvedeme zajímavé příklady a možná se vám život v minimalistickém měřítku zalíbí.

Celý článek

Variabilní pásky návrhářky Zdeňky Imreczeové jako perfektní doplněk i vánoční dárek

Představte si kožený pásek, který můžete vázat na několik způsobů, v několika barevných provedeních. Jestliže jste tvůrčí žena, která si se svými outfity ráda hraje, pravděpodobně vás tento doplněk upřímně nadchne.

Celý článek

Cítím se dobře, když jsem dobře oblečená

Jak dalece má oblékání vliv na naše sebevědomí? Platí to, že čím lépe jsem oblečená, tím lépe se cítím? Jak dosáhnout spokojeného outfitu, abyste se opravdu cítila díky oděvu lépe?

Celý článek

Camden Town, londýnská oblast plná umění, módy a inspirace

Místo v londýnském městském obvodu známé pro své originální trhy, výborná jídla a talentované umělce. Chcete vidět Londýn z jiného úhlu pohledu? Pak nesmíte vynechat tuto kouzelnou prohlídku.

Celý článek

Pletené šaty vás v podzimních dnech zahřejí, a navíc vypadají skvěle

Počasí se ochlazuje, tak je nutné se trochu zahřát. Pletenina je dokonalým kouskem pro chladné dny. Milujete šaty nejen v létě? Pak je tohle řešení přesně pro vás.

Celý článek

Londýnská Bond Street jen září: díky Louis Vuitton

Chcete vidět ráj? Pak si určitě udělejte výlet do Londýna. Tam byl totiž znovuotevřen obchod Louis Vuitton. Slibujeme vám, že jste dlouho nic podobného neviděli.

Celý článek

Herec Pavel Liška se stal tváří Jedinečného kalendáře. Kdo z dalších celebrit je jeho součástí?

V příštím životě by chtěl být Pavel Liška, jak jinak než liškou. Jeho herecký kolega Vašek Neužil by zvolil život orangutana, zatímco Erika Stárková by chtěla být ptákem nebo mořskou pannou.

Celý článek

Vybrali jsme tři podzimní sukně, které si zamilujete

Co je víc ženského než skvěle padnoucí sukně? Existuje několik typů, střihů i barev. My jsme pro vás vybrali tři nejlepší, které vás budou bavit. Jakým sukním na podzim dáváte přednost vy?

Celý článek