dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Shop ProTibet - Ježíšek, který vám bude slušet a pomáhá

Ještě nemáte ani jeden dárek pro vaše blízké a Vánoce jsou již za dveřmi? Nechte se inspirovat - dárky, které udělají radost a zároveň pomůžou tam, kde je to nejvíce třeba, to je projekt Shop Pro Tibet.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody

Předvánoční horečka je tady, každý chceme jistě udělat svým blízkým radost. Co kdyby však ta radost dokázala být dvojnásobná a dárek udělal radost i někomu jinému? Někomu, kdo to potřebuje ze všeho nejvíce. Tím se již od roku 2004 zabývá organizace MOST ProTibet. Jejich projekty se řídí mottem Pomáhat má smysl a jejich cílem je pomáhat tibetské kultuře, jež je v současné době pod nadvládou Číny. Projekty podporují vzdělání dětí, životní podmínky seniorů, původní životní styl tibetských nomádů i tradiční vzdělání buddhistických mnichů a mnišek v klášterních školách.

Originalita, kterou jinde nekoupíte

E-shop, který zprostředkovává produkty na našem trhu vyrobené až v dalekém Himálaji, byl poprvé spuštěn již v roce 2008 a těší se rok od roku větší oblíbenosti. Můžete zde koupit velmi originální produkty vyrobené tibetskými výrobci. Zároveň každým nákupem pomáháte.

Pomáhat můžete i Vy

S organizací spolupracuje spousta slavných jmen, například herečka Nela Boudová, moderátor Aleš Háma, herečka Patricie Solaříková a další. Tibetská problematika každopádně dlouhodobě působí problémy na české politické scéně. Politika prezidenta Miloše Zemana zaměřená na rozvinutí obchodních a diplomatických vztahů s Čínskou lidovou republikou udala cíl, který se k Tibetu obrací zády. Na e-shopu také kromě materiálních dárků najdete i trochu odlišné dárky, než jaké běžně najdete pod stromečkem, například Daruj kozu, Lékaři ProTibet, Kolečkové křeslo či nákup školních pomůcek pro děti. Za nákup pak obdržíte certifikát.

Tibet i ve vašem šatníku

V e-shopu také můžete koupit tibetskou originální módu - šperky, oblečení, bižuterii i další módní doplňky. Například zde můžete zakoupit krásné tradiční šály, originální tibetské náramky či deky, ponča a vlněné šály, které vás nebo vaše blízké zahřejí v zimních dnech - pocházejí přece až z dalekého Himaláje. Hřát vás bude i dobrý pocit, že jste přispěli nákupem na dobrou věc. Pro politicky angažované jedince dokonce najdete v e-shopu s módou speciálně designované doplňky na podporu Tibetu. Na e-shop se podívejte v následujícím odkazu Shop ProTibet.

Film pro Tibet

A pokud byste rádi MOSTu Pro Tibet přispěli, máme pro vás ještě jeden tip. Iniciativa MOST Pro Tibet toho dělá opravdu hodně a jedním z jejích unikátních projektů je i finanční sbírka na Film pro Tibet, kterou najdete na stránkách Hithist nebo pod následujícím odkazem  Příspěvek funguje tak, že si vyberete odměnu v určité hodnotě jako dárek za přispění na dobrou věc. Navíc se na stránkách přesně dozvíte, kolik již bylo vybráno, kolik lidí již přispělo a co ještě zbývá. Pokud se podaří film vytvořit, bude prezentován v březnu 2019 na Festivalu ProTibet a připomeneme tím 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Shop.protibet.cz; Blog.protibet.cz

TIPY REDAKCE ZE SPOLEČNOSTI KOZA PRO TIBET POMOC TIBEŤANŮM FINANČNÍ POMOC PROTIBET TIBET VÁNOCE 2018

Související články

Eva Herzigová ve vánoční kampani na spodní prádlo Yamamay

Eva Herzigová nestárne. Svého mladého ducha ukázala ve vánoční kampani na spodní prádlo. A že jí to opravdu sluší, není třeba zdůrazňovat.

Celý článek

Prada se omluvila za nekorektní vzhled černé opičky a stahuje ji z kolekce i prodeje

Italská značka Prada se omluvila za rasistickou klíčenku ve formě černé opičky z kolekce Pradamalia. Stahuje ji též z prodeje.

Celý článek

Fotograf Petr Kozlík vypráví o tom, proč se zamiloval do focení a nestal se lékařem

Co si představíte pod pojmem nekonvenční fotografie? My rozhodně fotky Petra Kozlíka. Ať už se jedná o komerční pojetí, nebo ne. Petr do fotek vnáší pořádný kus sebe samého.

Celý článek

Užijte si Vánoční trhy s Barborou Mottlovou v Drážďanech

Dokonce i v předvánočním shonu, který je plný stresu a deadlinů, máme čas a chuť vyrazit si na výlet za hranice a navštívit vánoční trhy. Ať už do Vídně nebo třeba do stále oblíbenějších Drážďan. V čem jsou ale ty přespolní atraktivnější?

Celý článek

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Kate Middleton dokazuje, že je stylovou ikonou i při cestování

 Tři dokonalé outfity během dvou dnů vynesly Kate na módní špičku popularity. Její styl prošel razantní změnou. Vévodkyni to neskutečně sluší. 

Celý článek

Vánoční trhy v Norimberku, krása zkalená obrovskou návštěvností

Norimberské trhy jsou nejstarší, největší a nejnavštěvovanější vánoční trhy ve střední Evropě. Naše redakce pro vás nachystala tipy a zajímavosti těchto vánočních trhů, které rozhodně stojí za navštívení.

Celý článek

Fashion Awards 2018: kdo letos zvítězil?

Velkolepé udílení cen Fashion Awards 2018 plné zvučných jmen, ale i spousty začínajících a talentovaných návrhářů. Kdo překvapil, kdo vyhrál, komu patřil největší potlesk a komu to u přebírání ocenění nejvíc slušelo?

Celý článek