dnes je 18.02.2019 a svátek má Gizela

Shop ProTibet - Ježíšek, který vám bude slušet a pomáhá

Ještě nemáte ani jeden dárek pro vaše blízké a Vánoce jsou již za dveřmi? Nechte se inspirovat - dárky, které udělají radost a zároveň pomůžou tam, kde je to nejvíce třeba, to je projekt Shop Pro Tibet.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody

Předvánoční horečka je tady, každý chceme jistě udělat svým blízkým radost. Co kdyby však ta radost dokázala být dvojnásobná a dárek udělal radost i někomu jinému? Někomu, kdo to potřebuje ze všeho nejvíce. Tím se již od roku 2004 zabývá organizace MOST ProTibet. Jejich projekty se řídí mottem Pomáhat má smysl a jejich cílem je pomáhat tibetské kultuře, jež je v současné době pod nadvládou Číny. Projekty podporují vzdělání dětí, životní podmínky seniorů, původní životní styl tibetských nomádů i tradiční vzdělání buddhistických mnichů a mnišek v klášterních školách.

Originalita, kterou jinde nekoupíte

E-shop, který zprostředkovává produkty na našem trhu vyrobené až v dalekém Himálaji, byl poprvé spuštěn již v roce 2008 a těší se rok od roku větší oblíbenosti. Můžete zde koupit velmi originální produkty vyrobené tibetskými výrobci. Zároveň každým nákupem pomáháte.

Pomáhat můžete i Vy

S organizací spolupracuje spousta slavných jmen, například herečka Nela Boudová, moderátor Aleš Háma, herečka Patricie Solaříková a další. Tibetská problematika každopádně dlouhodobě působí problémy na české politické scéně. Politika prezidenta Miloše Zemana zaměřená na rozvinutí obchodních a diplomatických vztahů s Čínskou lidovou republikou udala cíl, který se k Tibetu obrací zády. Na e-shopu také kromě materiálních dárků najdete i trochu odlišné dárky, než jaké běžně najdete pod stromečkem, například Daruj kozu, Lékaři ProTibet, Kolečkové křeslo či nákup školních pomůcek pro děti. Za nákup pak obdržíte certifikát.

Tibet i ve vašem šatníku

V e-shopu také můžete koupit tibetskou originální módu - šperky, oblečení, bižuterii i další módní doplňky. Například zde můžete zakoupit krásné tradiční šály, originální tibetské náramky či deky, ponča a vlněné šály, které vás nebo vaše blízké zahřejí v zimních dnech - pocházejí přece až z dalekého Himaláje. Hřát vás bude i dobrý pocit, že jste přispěli nákupem na dobrou věc. Pro politicky angažované jedince dokonce najdete v e-shopu s módou speciálně designované doplňky na podporu Tibetu. Na e-shop se podívejte v následujícím odkazu Shop ProTibet.

Film pro Tibet

A pokud byste rádi MOSTu Pro Tibet přispěli, máme pro vás ještě jeden tip. Iniciativa MOST Pro Tibet toho dělá opravdu hodně a jedním z jejích unikátních projektů je i finanční sbírka na Film pro Tibet, kterou najdete na stránkách Hithist nebo pod následujícím odkazem  Příspěvek funguje tak, že si vyberete odměnu v určité hodnotě jako dárek za přispění na dobrou věc. Navíc se na stránkách přesně dozvíte, kolik již bylo vybráno, kolik lidí již přispělo a co ještě zbývá. Pokud se podaří film vytvořit, bude prezentován v březnu 2019 na Festivalu ProTibet a připomeneme tím 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Shop.protibet.cz; Blog.protibet.cz

TIPY REDAKCE ZE SPOLEČNOSTI KOZA PRO TIBET POMOC TIBEŤANŮM FINANČNÍ POMOC PROTIBET TIBET VÁNOCE 2018

Související články

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek

Červený koberec cen Grammy ovládla extravagance

LA bylo po roce opět svědkem přehlídky neskutečně exkluzivních šatů při předávání cen Grammy. Celebrity se tentokrát odvázaly a každý chtěl být za hvězdu.

Celý článek

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

Celý článek

Český ples v Praze navštívil světově uznávaný dánský designér

Jannik Olander, známý designér a šperkař přijel do Prahy, aby byl součástí charitativní dražby zlatého šperku osázeného 300 diamanty.

Celý článek

Chiara Ferragni oslaví 10. výročí svého blogu dokumentárním snímkem

Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších módních bloggerek světa má nápadů na rozdávání. Pro svůj blog a zároveň i fanoušky po celém světě si pro letošek připravila velmi originální dárek.

Celý článek

Několik přehlídkových lokací, 20 tuzemských návrhářů a další novinky přinese březnový MBPFW

Jarní kolekce z rukou dvaceti českých a slovenských návrhářů, nový formát showroomu a kompletní program jarního pražského módního týdne jsou zásadní novinky, které by vám neměly uniknout.

Celý článek

Paříž zažila vrchol elegance ve street style během Haute Couture týdne

Nikde jinde na světě se neobjeví tolik módně oblečených žen a mužů jako při přehlídkách vysoké krejčoviny renomovaných značek v Paříži. Styl byl přímo nakažlivý!

Celý článek