dnes je 22.05.2019 a svátek má Emil

Shop ProTibet - Ježíšek, který vám bude slušet a pomáhá

Přidat na Seznam.cz
Ještě nemáte ani jeden dárek pro vaše blízké a Vánoce jsou již za dveřmi? Nechte se inspirovat - dárky, které udělají radost a zároveň pomůžou tam, kde je to nejvíce třeba, to je projekt Shop Pro Tibet.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody

Předvánoční horečka je tady, každý chceme jistě udělat svým blízkým radost. Co kdyby však ta radost dokázala být dvojnásobná a dárek udělal radost i někomu jinému? Někomu, kdo to potřebuje ze všeho nejvíce. Tím se již od roku 2004 zabývá organizace MOST ProTibet. Jejich projekty se řídí mottem Pomáhat má smysl a jejich cílem je pomáhat tibetské kultuře, jež je v současné době pod nadvládou Číny. Projekty podporují vzdělání dětí, životní podmínky seniorů, původní životní styl tibetských nomádů i tradiční vzdělání buddhistických mnichů a mnišek v klášterních školách.

Originalita, kterou jinde nekoupíte

E-shop, který zprostředkovává produkty na našem trhu vyrobené až v dalekém Himálaji, byl poprvé spuštěn již v roce 2008 a těší se rok od roku větší oblíbenosti. Můžete zde koupit velmi originální produkty vyrobené tibetskými výrobci. Zároveň každým nákupem pomáháte.

Pomáhat můžete i Vy

S organizací spolupracuje spousta slavných jmen, například herečka Nela Boudová, moderátor Aleš Háma, herečka Patricie Solaříková a další. Tibetská problematika každopádně dlouhodobě působí problémy na české politické scéně. Politika prezidenta Miloše Zemana zaměřená na rozvinutí obchodních a diplomatických vztahů s Čínskou lidovou republikou udala cíl, který se k Tibetu obrací zády. Na e-shopu také kromě materiálních dárků najdete i trochu odlišné dárky, než jaké běžně najdete pod stromečkem, například Daruj kozu, Lékaři ProTibet, Kolečkové křeslo či nákup školních pomůcek pro děti. Za nákup pak obdržíte certifikát.

Tibet i ve vašem šatníku

V e-shopu také můžete koupit tibetskou originální módu - šperky, oblečení, bižuterii i další módní doplňky. Například zde můžete zakoupit krásné tradiční šály, originální tibetské náramky či deky, ponča a vlněné šály, které vás nebo vaše blízké zahřejí v zimních dnech - pocházejí přece až z dalekého Himaláje. Hřát vás bude i dobrý pocit, že jste přispěli nákupem na dobrou věc. Pro politicky angažované jedince dokonce najdete v e-shopu s módou speciálně designované doplňky na podporu Tibetu. Na e-shop se podívejte v následujícím odkazu Shop ProTibet.

Film pro Tibet

A pokud byste rádi MOSTu Pro Tibet přispěli, máme pro vás ještě jeden tip. Iniciativa MOST Pro Tibet toho dělá opravdu hodně a jedním z jejích unikátních projektů je i finanční sbírka na Film pro Tibet, kterou najdete na stránkách Hithist nebo pod následujícím odkazem  Příspěvek funguje tak, že si vyberete odměnu v určité hodnotě jako dárek za přispění na dobrou věc. Navíc se na stránkách přesně dozvíte, kolik již bylo vybráno, kolik lidí již přispělo a co ještě zbývá. Pokud se podaří film vytvořit, bude prezentován v březnu 2019 na Festivalu ProTibet a připomeneme tím 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Shop.protibet.cz; Blog.protibet.cz

Přidat na Seznam.cz
TIPY REDAKCE ZE SPOLEČNOSTI KOZA PRO TIBET POMOC TIBEŤANŮM FINANČNÍ POMOC PROTIBET TIBET VÁNOCE 2018

Související články

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek

Meghan Markle oblékla šaty, které zdůraznily poporodní bříško. Veřejnost ji za to miluje.

Vévodkyně ze Sussexu poprvé ukázala své miminko před několika dny. Dojemné fotografie oblétly celý svět a Meghan zaujala nejen krásným zdravým chlapečkem, ale i tím, co si oblékla. 

Celý článek

Herečka Kristin Davis ze Sexu ve městě prodává dům za 85 miliónů korun

Známá herečka prodává svůj kalifornský dům v Brentwoodu. Vyhlášená adresa slavných amerických celebrit přijde na desítky miliónů. Jak vypadá luxusní interiér známé herečky, který je obklopen přírodou?

Celý článek

Globální výzva k boji proti klimatickým změnám v podobě výstavy designu

Ožehavé a čím dál více řešené téma globálních klimatických změn se promítá do všech odvětví a oborů. I výstava Cooper Hewitt Design Triennial má poukázat na důležitost daného tématu!

Celý článek

Nadčasové a udržitelné obaly oblečení, kosmetiky a doplňků jsou trendem i nutností

Ekologické, nadčasové, odolné a šetrné k naší planetě jsou nové technologicky vyspělé obaly, které pronikají i do světa módy. Plastům ničících planetu, především oceány, pomalu odzvonilo. Co je nahradí?

Celý článek

Soukromé letadlo Elvise Presley jde do dražby

Mohli bychom hádat, že oblíbenou barvou Krále Rock 'n' Rollu byla red velvet. Tou se obklopil ve svém domě v podobě červených koberců na zdech, ale také do ní stylizoval své soukromé letadlo.

Celý článek

Móda na cestách v Toskánsku - den druhý

Po více jak jedenácti hodinovém spánku jsme se probudili do větrného a zamračeného rána. Dalším problémem byla i nefunkční wifi, což mělo na svědomí nepříznivé počasí. 

Celý článek