dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Silvia Venturini Fendi představila kolekci plnou sedmdesátkové nostalgie

Přidat na Seznam.cz
Italský módní dům přinesl na milánský týden módy sedmdesátkovou nostalgii. Podlehnete tomuto trendu i vy? 

Kreativní ředitelka Silvia Venturini Fendi popsala nejnovější sbírku jako 'políbenou sluncem'. Silvia trávila prázdniny v rodinném sídle na ostrově Ponza, odkud také čerpala inspiraci. 

Je to ostrov mezi Římem a Neapolí, kde můžete spatřit nejkrásnější východy a západy slunce. Myslím, že v tomto období se cítím uvolněnější, odpočatější a jsem připravena na nové začátky,” řekla. 

Kolekce je plná zemitých odstínů barev, oversized brýlí inspirovaných sedmdesátými lety, kožichů, crop bund, šortek s vysokým pasem, vysokých ponožek, mokasínů a náušnic se známým logem. Soundtrack jež obsahoval píseň 'Let the Sunshine In' od skupiny The 5th Dimension nemohl být zvolen lépe. 

Jedná se o první čistě ženskou RTW kolekci po více než padesáti letech vytvořenou Silviou Venturini Fendi, a ne Karlem Lagerfeldem. Poté, co v únoru zemřel, převzala otěže módního domu osmapadesátiletá Silvia, dcera jedné ze zakladatelek Anny Fendi. 

Karl byl kapitánem. Můj život se změnil a já musím dělat velká rozhodnutí, protože výběr je na mně. Dříve jsme vedli dialog, dokud jsme nedošli ke kompromisu - nyní žádný kompromis není, pouze mé vlastní rozhodnutí. Musíme přemýšlet nad praktickou stránkou věci. Chci, aby se ženy v mých modelech cítily přirozeně a dobře,” dodala Venturini Fendi. 

Vogue.com, Elle.com, 10magazine.com

Přidat na Seznam.cz
FENDI silvia venturini fendi KARL LAGERFELD ZAHRANIČNÍ TVORBA MFW MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek