dnes je 04.10.2022 a svátek má František

Společnost Michael Kors kupuje Versace za 47 miliard korun

Přidat na Seznam.cz
Nasvědčovalo tomu mnohé a stalo se. Značka Michael Kors koupila obchodní dům Versace za 47 miliard korun.

Módní obchod století?

Americká společnost a značka Michael Kors převezme italský módní dům Versace. Italskou firmu tak čeká mnoho zásadních změn. Firmy to oznámily ve společném prohlášení 25. září 2018. Společnost Michael Kors však již dříve dokázala, že se na trhu s italskou módou umí pohybovat. Michael Kors převezme veškeré akcie Versace a z původního názvu Michael Kors Holding se přejmenuje na Capri Holdings. Ostrovy Capri totiž podle společnosti symbolizují přesně to, čím chce značka být - ikonická, luxusní a okouzlující.

Změna jména i trhu

Společnost se nikdy netajila tím, že by své portfolio známých kožených tašek a oblečení chtěla rozšířit také na zahraniční trhy. Loni například koupil za 1,2 miliardy dolarů společnost Jimmy Choo, zabývající se výrobou obuvi s velkou tradicí ve Velké Británii.

Ambiciózní plán

Ačkoli se podle posledních informací vedení Versace pohybuje obrat společnosti kolem jedné miliardy eur, Michael Kors se nechal slyšet, že roční tržby Versace by chtěl zvýšit až na 2 miliardy eur, počet obchodů by chtěl navýšit o polovinu a také by chtěl zefektivnit online prodej.

Společnost s rodinnou historií

Možné změny čekají Versace také po stránce personální. Společnost má však velkou rodinnou tradici a dědicové jejího zakladatele by podle všeho měli zůstat nadále v jejím čele. Společnost v roce 1978 založil Gianni Versace, jehož tragický osud poznamenal směřování celé značky. Gianni byl totiž v roce 1997 násilně zavražděn. Od jeho smrti společnost vede jeho sestra Donatella, která se vlastně stala tváří celé společnosti. Je jak její obchodní ředitelkou, tak i návrhářkou, která má na kontě bezpočet úžasných návrhů, které navždy změnily svět módy. Podle médií součástí dohody Michael Kors a Versace byla i podmínka, že Donatella Versace zůstane dozorem značky. Donatella, její bratr Santo a dcera Allegra také zůstanou držitelé části akcií společnosti.

CNBC.com; Patricia.com; Versace.com

Přidat na Seznam.cz
MICHAEL KORS VERSACE DONATELLA VERSACE GIANNI VERSACE NÁKUP A OBCHOD ZE SPOLEČNOSTI JIMMY CHOO NÁKUP AKTUÁLNĚ

Související články

Daniel Lee nahradí v Burberry aktuálního kreativního ředitele Riccarda Tisci. Značka si od toho slibuje výrazný nárůst obratu

Světové módní týdny přináší vždy alespoň jednu překvapivou zprávu. Tentokrát se týká módního domu Burberry a výměny hlavních kreativních návrhářů. Neoficiální informace o této výměně však kolovaly již před měsícem.

Celý článek

Jsem vždy ráda, když se potkám s hodnými a pracovitými lidmi, říká senátorka Miluše Horská

Je velmi aktivní, srdce má na pravém místě, cení si základních lidských hodnot a snaží se pomáhat. Zastavit na chvíli senátorku Miluši Horskou není úplně snadný úkol, nám se to však podařilo a zeptali jsme se jí na její cit k módě, k handicapovaným dětem i na to, kde ráda tráví svůj volný čas.

Celý článek

V Británii udává trendy královská rodina a smetánka, u nás chtějí zákazníci svobodu a originalitu, říká modistka Hana Škorpilová

Modistka Hana Škorpilová je bezesporu špičkou ve svém oboru. V Praze vede vlastní modistickou školu, kde se můžete naučit nejen základy výroby klobouků. Hlavní je kreativní duše i chuť naučit se tradiční řemeslo třeba v modernějším pojetí.

Celý článek

Člověk by měl všechno dělat naplno, vědomě a nejlíp jak dovede, říká podnikatel Dalibor Uhlíř

Dlouholetý manažer a podnikatel, sportovní nadšenec a člověk, který žije tady a teď. Dalibor Uhlíř se vydal cestou kandidatury do senátu České republiky, nás však více zajímalo, jak vnímá módu svou i svých dětí a jaká je jeho životní mantra.

Celý článek

Jak královna Alžběta II. definovala svůj vlastní módní odkaz

70 let královny Alžběty II. na trůnu nebylo charakterizováno pouze její působivou vládou a významnou diplomacií. Móda Její Výsosti v průběhu let důsledně upřednostňovala královskou eleganci před módními výstřelky, díky čemuž je nyní nejvíce ikonickým odkazem královské rodiny na světě.

Celý článek

Kalendář Pirelli na rok 2023 nafotilo 14 supermodelek

49. ročník projektu Pirelli bude obsahovat snímky pořízené australskou fotografkou Emmou Summerton a je zaměřený na 14 nejvýznamnějších hvězd z řad modelingu.

Celý článek

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek