dnes je 26.07.2021 a svátek má Anna

Společnost Michael Kors kupuje Versace za 47 miliard korun

Přidat na Seznam.cz
Nasvědčovalo tomu mnohé a stalo se. Značka Michael Kors koupila obchodní dům Versace za 47 miliard korun.

Módní obchod století?

Americká společnost a značka Michael Kors převezme italský módní dům Versace. Italskou firmu tak čeká mnoho zásadních změn. Firmy to oznámily ve společném prohlášení 25. září 2018. Společnost Michael Kors však již dříve dokázala, že se na trhu s italskou módou umí pohybovat. Michael Kors převezme veškeré akcie Versace a z původního názvu Michael Kors Holding se přejmenuje na Capri Holdings. Ostrovy Capri totiž podle společnosti symbolizují přesně to, čím chce značka být - ikonická, luxusní a okouzlující.

Změna jména i trhu

Společnost se nikdy netajila tím, že by své portfolio známých kožených tašek a oblečení chtěla rozšířit také na zahraniční trhy. Loni například koupil za 1,2 miliardy dolarů společnost Jimmy Choo, zabývající se výrobou obuvi s velkou tradicí ve Velké Británii.

Ambiciózní plán

Ačkoli se podle posledních informací vedení Versace pohybuje obrat společnosti kolem jedné miliardy eur, Michael Kors se nechal slyšet, že roční tržby Versace by chtěl zvýšit až na 2 miliardy eur, počet obchodů by chtěl navýšit o polovinu a také by chtěl zefektivnit online prodej.

Společnost s rodinnou historií

Možné změny čekají Versace také po stránce personální. Společnost má však velkou rodinnou tradici a dědicové jejího zakladatele by podle všeho měli zůstat nadále v jejím čele. Společnost v roce 1978 založil Gianni Versace, jehož tragický osud poznamenal směřování celé značky. Gianni byl totiž v roce 1997 násilně zavražděn. Od jeho smrti společnost vede jeho sestra Donatella, která se vlastně stala tváří celé společnosti. Je jak její obchodní ředitelkou, tak i návrhářkou, která má na kontě bezpočet úžasných návrhů, které navždy změnily svět módy. Podle médií součástí dohody Michael Kors a Versace byla i podmínka, že Donatella Versace zůstane dozorem značky. Donatella, její bratr Santo a dcera Allegra také zůstanou držitelé části akcií společnosti.

CNBC.com; Patricia.com; Versace.com

Přidat na Seznam.cz
MICHAEL KORS VERSACE DONATELLA VERSACE GIANNI VERSACE NÁKUP A OBCHOD ZE SPOLEČNOSTI JIMMY CHOO NÁKUP AKTUÁLNĚ

Související články

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kasu už nedrží jen muži, říká CFO skupiny UNIQA Lucie Urválková

Přinášíme vám pokračování série rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s Lucií Urválkovou, CFO finanční skupiny UNIQA. Co je nového ve světě čísel? A kde leží bod rovnováhy mezi kariérou a rodinou?

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Odpočinek jsem musela na čas vyřadit ze svého slovníku, říká rektorka VŠE Hana Machková

Přinášíme vám další rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát na naše otázky odpovídala rektorka VŠE Hana Machková. Jaké je povolání rektorky? Co pálí VŠE nejvíce? A jaké jsou prognózy pro českou společnost? Dozvíte se v článku.

Celý článek

Česká olympijská kolekce budí rozpaky široké veřejnosti

Nová česká olympijská kolekce je unikátní tradičním modrotiskem i prvky tradičních českých a moravských krojů. Po zveřejnění kolekce však veřejnost ovládly smíšené pocity. Proto jsme se zeptali na názor právě vás.

Celý článek