dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Přidat na Seznam.cz
Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

zdroj: Vogue.com

Když se po několika měsících izolace rozhodl Tom Ford letos v létě vrátit do práce a připravit novou kolekci, šel do toho s jistým odhodláním a s nadějí. Nechtěl vytvořit depresivní sbírku, která by zrcadlila ty měsíce, které strávil Ford kvůli koronavirové pandemii doma. Místo toho se rozhodl pro jiný a mnohem lepší směr.  

„Poslední věc, kterou chci vidět, je vážné oblečení. Myslím, že potřebujeme utéci. Potřebujeme se usmívat. Vím, že to, co se ve světě momentálně děje, moc radostné není. Proto jsem se rozhodl vytvořit tzv. hopeful kolekci, která vás přinutí k úsměvu,” řekl Tom Ford pro americkou mutaci magazínu Vogue.

Kolekce je opravdu hravá a plná radosti. Inspiraci Ford našel v dokumentu o módním ilustrátorovi  Antoniu Lopezovi, který v sedmdesátých letech nakreslil známé modelky Pat Cleveland a Donnu Jordan. Celý sedmdesátkový bezstarostný mood tak Ford přetransformoval do nynější doby. Současné mladé modelky představovaly právě již zmíněnou Pat a Donnu. Modelky na sobě měly oděvy s květinovými a zvířecími potisky, které byly velmi odvážně zkombinované. Nechybělo ani extravagantní líčení. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
TOM FORD MÓDNÍ KOLEKCE MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NYFW NEW YORK FASHION WEEK JARO / LÉTO 2021

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek