dnes je 11.04.2021 a svátek má Izabela

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Přidat na Seznam.cz
Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

zdroj: Vogue.com

Když se po několika měsících izolace rozhodl Tom Ford letos v létě vrátit do práce a připravit novou kolekci, šel do toho s jistým odhodláním a s nadějí. Nechtěl vytvořit depresivní sbírku, která by zrcadlila ty měsíce, které strávil Ford kvůli koronavirové pandemii doma. Místo toho se rozhodl pro jiný a mnohem lepší směr.  

„Poslední věc, kterou chci vidět, je vážné oblečení. Myslím, že potřebujeme utéci. Potřebujeme se usmívat. Vím, že to, co se ve světě momentálně děje, moc radostné není. Proto jsem se rozhodl vytvořit tzv. hopeful kolekci, která vás přinutí k úsměvu,” řekl Tom Ford pro americkou mutaci magazínu Vogue.

Kolekce je opravdu hravá a plná radosti. Inspiraci Ford našel v dokumentu o módním ilustrátorovi  Antoniu Lopezovi, který v sedmdesátých letech nakreslil známé modelky Pat Cleveland a Donnu Jordan. Celý sedmdesátkový bezstarostný mood tak Ford přetransformoval do nynější doby. Současné mladé modelky představovaly právě již zmíněnou Pat a Donnu. Modelky na sobě měly oděvy s květinovými a zvířecími potisky, které byly velmi odvážně zkombinované. Nechybělo ani extravagantní líčení. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
TOM FORD MÓDNÍ KOLEKCE MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NYFW NEW YORK FASHION WEEK JARO / LÉTO 2021

Související články

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

Talentovaná módní návrhářka Zuzana Osako představuje novou kolekci jaro/léto 2021

Tradice letos nejen v modré. Oděvní návrhářka a ilustrátorka prostě miluje český folklor a historii. Svou novou kolekci šatů tentokrát oživila o modrou barvu.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek