dnes je 28.07.2021 a svátek má Viktor

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Přidat na Seznam.cz
Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

zdroj: Vogue.com

Když se po několika měsících izolace rozhodl Tom Ford letos v létě vrátit do práce a připravit novou kolekci, šel do toho s jistým odhodláním a s nadějí. Nechtěl vytvořit depresivní sbírku, která by zrcadlila ty měsíce, které strávil Ford kvůli koronavirové pandemii doma. Místo toho se rozhodl pro jiný a mnohem lepší směr.  

„Poslední věc, kterou chci vidět, je vážné oblečení. Myslím, že potřebujeme utéci. Potřebujeme se usmívat. Vím, že to, co se ve světě momentálně děje, moc radostné není. Proto jsem se rozhodl vytvořit tzv. hopeful kolekci, která vás přinutí k úsměvu,” řekl Tom Ford pro americkou mutaci magazínu Vogue.

Kolekce je opravdu hravá a plná radosti. Inspiraci Ford našel v dokumentu o módním ilustrátorovi  Antoniu Lopezovi, který v sedmdesátých letech nakreslil známé modelky Pat Cleveland a Donnu Jordan. Celý sedmdesátkový bezstarostný mood tak Ford přetransformoval do nynější doby. Současné mladé modelky představovaly právě již zmíněnou Pat a Donnu. Modelky na sobě měly oděvy s květinovými a zvířecími potisky, které byly velmi odvážně zkombinované. Nechybělo ani extravagantní líčení. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
TOM FORD MÓDNÍ KOLEKCE MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NYFW NEW YORK FASHION WEEK JARO / LÉTO 2021

Související články

Valentino ve své haute couture kolekci vyjádřil lásku

I když bude ještě chvíli trvat, než se vydáme vstříc módním přehlídkám osobně, i online zážitek může být velkým požitkem. Což rozhodně platí o podzimní kolekci značky Valentino.

Celý článek

Naomi Campbell v 51 letech nafotila kampaň odhalující její skvělé tělo

Třetí kolekce s názvem TB Summer Monogram i tentokrát přináší tři barevné varianty, s nimi také supermodelku Naomi Campbell.

Celý článek

Dramatická podzimní kampaň značky Dior vyzařuje pohádkovým tématem

Francouzský módní dům nechal svou kampaň pro nadcházející podzim a zimu plně inspirovat pohádkovými designy.

Celý článek

Prázdniny s českou značkou Pura Vida budou hrát všemi barvami!

Bez šatů LA VIDA se v létě zkrátka neobejdete. Jsou ušity z bavlny s trochou elastanu, aby se v nich dalo pořádně zadovádět a nikde se nevytahaly, neškrtily ani neškrábaly.

Celý článek

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

Příprava šatníku na léto

Rok uběhl jako voda a o slovo se opět začíná hlásit teplé počasí. Nastal čas otevřít skříně a zjistit, jestli vám v nich nechybí základní kousky jako kraťasy, tílka nebo plavky.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek