dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Trendy sluneční brýle na jaro a léto 2018

Přidat na Seznam.cz
Milujete sluneční brýle a přemýšlíte, jaké si pořídit na léto? Máme pro vás pár tipů, se kterými určitě zazáříte.

Letošní léto bude opravdu pestré. Pokud jste ten typ člověka, co může nosit pouze jeden tvar brýlí, protože v ostatních tvarech se necítí dobře, letos budete mít opravdu z čeho vybírat. Obecně platí, čím výraznější a netradičnější, tím lepší. Celkově budou v kurzu různé typy, tvary, barvy i zdobení, takže už stačí jen najít vaše favority a můžete vyrazit do letních ulic!

VÝRAZNÉ KOČIČÍ OČI

Rozhodně nejvýraznějšími brýlemi jsou letos ty v kočičím tvaru. Někteří návrháři představili extravaganci v podobě trochu více ostrých a řezaných, jiní zase trochu více veliké a oblé - provedením se tedy meze rozhodně nekladou. Pravděpodobně nejvíce zapamatovatelné letos představila značka Luis Vuitton, které nejsou ani příliš velké, svým ostrým a drobným tvarem však opravdu zaujmou.

POTISKY A BAREVNÉ RÁMY

Pokud nejste fanouškem černých a hnědých brýlí a ani výraznější barevné plochy nemusí být dostatečně výrazné, letošní léto je to ideální. Vedle nešlápnete s různobarevným strakatým provedením, bavit by vás mohly brýle značky Marni, které jsou nahoře barevné a dole průhledné. Jestliže sháníte opravdu zapamatovatelný kousek, zkuste sáhnout po vzorech či grafických potiscích.

ÚZKÉ BRÝLE

Na své si tak přijdou také milovníci úzkých brýlí. Ačkoliv na nás z každého časopisu v posledních měsících křičí velké brýle, velmi trendy budou také ty úzké a dlouhé. Vybírat můžete z různých typů obrouček i barev skel. Zřejmě největším fanouškem tohoto tvaru je Bella Hadid, která je s sebou nosí všude a stále. 

MALÉ I VELKÉ KULATÉ

Kulaté brýle jsou věčné, nějakou sezónu trochu více, jinou zase trochu méně. Někdy jsou v kurzu klasické Lenonky, jindy zase velké "masařky" přes celou tvář - jistotou však je, že se v nějakém provedení objevují každou sezónu. Letos se můžeme radovat, protože moderní budou všechny typy, malé kulaté tvary i větší, oválnější. Pohrát si můžete s výběrem dekorací, skvěle vypadají například barevné kamínky.

BAREVNÁ A ZRCADLOVÁ SKLA

Kreativní nemusíte být jen co se tvarů a barev obroučků týká, vyřádit se můžete také na samotných sklíčkách. Inspirovat se můžete 70. léty a typicky žlutými sklíčky nebo sáhnout po hravější růžové variantě. My jsme si naprosto zamilovali celotransparentní fialové brýle! Můžete také vsadit na trend, který se drží již několikátou sezónu - zrcadlová sklíčka se zajímavě řešenými obroučky jsou rozhodně skvělou volbou.

pinterest.com, glowsly.com, stylecaster.com

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY SLUNEČNÍ BRÝLE JARO/LÉTO 2018 TRENDY 2018

Související články

Šperky

Šperky si zaslouží pečlivé zacházení, říká designérka značky ANTIPEARLE

Designérka a fotografka Markéta Dlouhá Márová propojuje estetiku, módu a lásku k divoké přírodě v autorské tvorbě šperků ANTIPEARLE. Co se skrývá za tímto názvem?

Celý článek
Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Originální šperky dopřejí ženě přirozený půvab

Když se řekne „šperk“, co si představíte? My elegantní kousek ze zlatého či stříbrného kovu, který je třešničkou na dortu celého našeho outfitu. Takový, který se přizpůsobí každodenní vizáži i speciálním příležitostem. A pokud za ním navíc stojí česká značka, je nám dvojnásobnou ctí ho nosit.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Karlie Kloss, Louis Vuitton a Alex Israel v jedné jediné spolupráci

Někdy musíte mít nesporný a přirozený talent, abyste prodali své nápady a výtvory. Jindy stačí sázka na jistotu v podobě věhlasných jmen a je jedno, co vlastně prodáváte (s trochou nadsázky samozřejmě).

Celý článek

Červencové MUST HAVE volá po doplňcích!

Nový letní měsíc zalitý sluncem, pohodou, dovolenou, odpočinkem a zábavou jednoznačně volá po tom, abychom se zamyslely nad svými doplňky. Máme na mysli letní slamáky stejně jako pohodlnou a prodyšnou obuv!

Celý článek

Jak správně vybrat sluneční brýle?

Sluneční brýle se mohou jevit jako malý drobný doplněk, který se dá účelně použít v letních sestavách outfitů. Ale pokud narazíte na ten správný a dokonale padnoucí pár, hned zjistíte, jak bez nich nedokážete vyjít ani ven vynést koš.

Celý článek