dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Úctyhodná stavba Elbphilharmonie bude otevřena v Hamburku

Přidat na Seznam.cz
Spojení hudby a architektury v perfektním díle přineslo švýcarské studio Herzog & de Meuron.

Budova, která je nazývána také Labská filharmonie, je postavena na starém skladě a v celém Hamburku bude opravdu vyčnívat. Její otevření je plánováno na 11. ledna 2017 a svým návštěvníkům má přinést nezapomenutelné hudební okamžiky.

Tři koncertní haly, hotel a 45 soukromých apartmánů hovoří samo za sebe. Švýcarské studio si dalo při tvorbě tohoto díla opravdu záležet. Bývalý sklad se sice ve vzhledu budovy nezapře, avšak přesně to bylo účelem doplněným o nespočet skleněných ploch. Z budovy je pak úžasný výhled na celé město ve výšce 37 metrů, nemuselo by to tedy dělat problém ani lidem trpícím strachem z výšek. Budova je postavena na břehu Labe a bude zpřístupněna nejenom lidem lačnícím po kulturním, hudebním zážitku, ale také těm, kteří si budou chtít užít jen zmiňovanou vyhlídku.

I interiér budovy je vytvořen rukou precizních designérů. Jakmile totiž vstoupíte dovnitř, vezme vám budova dech. Perfektní ozvučení, 2820 míst pro diváky ve všech třech sálech dohromady i ohled na přírodu v rámci použití směsí přírodní sádry či recyklovaného papíru nás nenechává klidnými.

Elbphilharmonie je postavena z nespočtu tun různých materiálů, precizně upravených na potřeby samotné budovy i potřeby jedinečného ozvučení. Jako třešničkou na dortu je pak její jedinečný vzhled, který přes den odráží slunce a v noci září mnoha světly.

herzogdemeuron.com

 

Přidat na Seznam.cz
ELBPHILHARMONIE LABSKÁ FILHARMONIE STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN

Související články

Jak naučit muže žehlit

A je to vůbec možné, přimět muže k tak nelibé činnosti, které tak může vnímat i nejedna žena?

Celý článek

NIKE UNLIMITED STADIUM – dali byste ostrý duel se svým digitálním já?

Společnost NIKE přichází s revolučním stylem trénování. Že by odzvonilo oblíbeným mobilním aplikacím?

Celý článek

Nová kolekce šperků Trash Made opět připomíná podstatu recyklace

O první kolekci značky Trash Made inspirované odpadem z moře jsme vás informovali přesně před rokem. Nyní je tu jejich další počin z oblasti šperků.

Celý článek

Snapchat s technologií video brýlí

Značka Snapchat se rozhodla vybočit od chytrých telefonů a světových aplikací a vytvořila vůbec první hardware produkt.

Celý článek

Interiérová inspirace: Doma u Caroline Sieber

Dům stylistky Caroline Sieber je důkazem, že spousta barev a vzorů ještě nemusí nutně znamenat kýč. Vydejte se s námi do londýnského Notting Hillu a inspirujte se perfektními kombinacemi zelené, modré a růžové.

Celý článek

Dovolená plná vášně

Letní dovolená není jen o slunění, vodních radovánkách a o posledních plavkových trendech…

Celý článek
Fujifilm X-T1

Fotoaparát FUJIFILM X-T2

Fotoaparát FUJIFILM X-T2 je nejmodernější nezrcadlový digitální fotoaparát, který využívá špičkové technologie pro dosažení prémiové kvality fotografií a který se vyznačuje výjimečně kvalitním ovládáním a krásným designovým provedením připomínajícím tradiční fotoaparáty.

Celý článek

Jak maximálně vytěžit skrytou sílu INSTAGRAMU?

Instagram není jen interaktivním prostorem pro zábavu, ale také velmi silným marketingovým nástrojem, jehož skrytého potenciálu můžete umět maximálně využít i vy.

Celý článek