dnes je 23.05.2022 a svátek má Vladimír

Udržitelnost: Footshop vám ulehčí ekologičtější nakupování

Přidat na Seznam.cz
I když by se to mohlo zdát jako nemožné, tak i malý krok může znamenat velkou věc s obrovským dopadem. A přesně tak se k udržitelnosti postavila i společnost Footshop. Nechte se vtáhnout do jejich myšlenek a boje za lepší zítřek.

zdroj: se svolením značky adidas

Vliv módy na životní prostředí je velkým tématem, které se čím dál více stává diskutovanějším. Vzniká tak řada projektů a udržitelných konceptů, které jsou zaměřené na nepříznivou situaci a vše se snaží řešit. Footshop je jednou ze společností, která právě toto téma u nás otevírá a intenzivně se mu věnuje. Jedním z posledních a zároveň největších projektů, na kterém pracuje společně se značkou adidas a Reebok, je #sustainability protkaná skrz celý jejich web. Podporují tak značky, které aktivně usilují o ekologické inovace a tím významně pomáhají snižovat ekologickou stopu výrobních procesů.

"Ve Footshopu jsme si vědomi, že i jednotlivec toho může hodně ovlivnit. Jak rosteme a přibývají k nám do teamu stále další a další fanoušci tenisek a noví followeři na sociálních médiích, čím dál více vnímáme zodpovědnost za to, co komunikujeme a jaké hodnoty prezentujeme jako společnost," hlásá celá Footshop crew.

Ve spolupráci se značkami adidas a Reebok vytvořili na jejich webových stránkách pomyslné zelené místo, kde si své útočiště našly nejen udržitelné produkty, které nabízejí, ale najdou si ho tam především ti, kteří chtějí pomoci zastavit prudký nárůst fast-fashion. 

zdroj: se svolením značky adidas 

Jak to tedy vlastně funguje? Základem je “udržitelná” landing page, která slouží nejen jako rozcestník, ale zároveň se věnuje projektům a iniciativám s hashtagem #SUSTAINABILITY. Další novinkou jsou filtry, které vám přímo vytřídí udržitelné produkty a oblečení. Navíc je každý udržitelný produkt pro lepší orientaci označen zeleným štítkem.

Hlavní myšlenkou ovšem není si jen koupit udržitelné tenisky, ale především vědět, proč tomu tak je. Proto v detailech každého produktu najdete spoustu informací o materiálech či výrobě. Jedním z takových projektů jsou ikonické tenisky Stan Smith.

zdroj: se svolením značky adidas

Model Stan Smith netřeba představovat. Od roku 1973 je pořád téměř stejný. Ikonický model nejprve vyhrál srdce na tenisových kurtech, později si je díky nadčasovém designu a nenucenému vzhledu získal v ulicích a našich každodenních životech. Tyto tenisky jsou od teď součástí závazku značky adidas, začít od roku 2024 používat pouze recyklovaný polyester. Jsou vyrobeny z funkčních recyklovaných materiálů Primegreen a 50 % svršku tvoří recyklovaný materiál. 

Pojďte to zkusit také a zapojte se, byť jen malým krůčkem, protože i malé změny mohou mít velký dopad. Za udržitelný den! 

- Vyměňte plastový zubní kartáček za bambusový.

- Řekněte NE plastovým brčkům.

- Na kávu s sebou použijte omyvatelné kelímky.

- Správně recyklujte odpad.

- Při čištění zubů vypněte tekoucí vodu. 

- Podporujte i lokální značky, které myslí na životní prostředí.

- Nakupujte s opakovatelně použitelnou látkovou taškou.

zdroj: se svolením Footshop

Přidat na Seznam.cz
FOOTSHOP UDRŽITELNOST ADIDAS REEBOK INSPIRACE SUSTAINABLE FASHION SUSTAINABLE FASHION DAY SUSTAINABILITY BUĎTE SOUČÁSTÍ ZA LEPŠÍ ZÍTŘEK ŽIVOTNÍ STYL

Související články

Černé legíny nejen do posilovny

Černé legíny jsou již delší dobu módním světem vyzdvihovány. Pokud jde o jejich nošení, jako součást skutečného outfitu (ne, nemluvíme zde o cvičení jógy), buď je milujete, nebo ne. 

Celý článek

Fixační sprej: vychytávka, která udrží váš make-up na správném místě

Fixační sprej je tou největší zbraní v taštičce na make-up každého vizážisty. Zaručený způsob, jak zajistit, aby se váš zářivý make-up v létě do oběda neroztekl, ale naopak zůstal na svém místě

Celý článek

Bílá košile: základ šatníku, ale kde koupit tu pravou?

Bez námahy šik - tohle rozhodně zvládnete jen s jediným kouskem ve vašem šatníku, a to bez ohledu na to, jaký máte rozpočet nebo smysl pro styl. Řeč je o bílé košili. 

Celý článek

Kalhotová královná: trendy střihy letošního roku

Rána bývají stále ještě chladná, takže se na sukni nebo šaty možná ani necítíte. Zlatá střední cesta - kalhoty! A my vám ukážeme ty, které jsou letos opravdu trendy.

Celý článek

Móda pro teenagery v Sizeer. Poznejte nejpopulárnější značky, od Converse až po Nike či adidas!

Jejich výrobky jsou módní, pohodlné, funkční, odolné a speciální pozornost je u nich věnována poutavému designu. Pokud váš junior již nějakou dobu koketuje s osvěžením svého šatníku, anebo jste to právě vy, kdo se v poslední době zbláznil do streetwearu a chtěli byste jej lépe poznat, abyste mohli později ukázat svým rodičům v současnosti nejpopulárnější značky, potom opravdu doporučujeme přečíst si dnešní článek, v němž vám přiblížíme historii čtyřech kultovních brandů.

Celý článek

Kolekce C&A jaro/ léto 2022

Dámskou kolekcí na jaro/léto nám C&A umožňuje snít o jarním probuzení, o prvních slunečních paprscích, vzdušných materiálech a teplých letních večerech.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek