dnes je 13.06.2021 a svátek má Antonín

Udržitelnost: Footshop vám ulehčí ekologičtější nakupování

Přidat na Seznam.cz
I když by se to mohlo zdát jako nemožné, tak i malý krok může znamenat velkou věc s obrovským dopadem. A přesně tak se k udržitelnosti postavila i společnost Footshop. Nechte se vtáhnout do jejich myšlenek a boje za lepší zítřek.

zdroj: se svolením značky adidas

Vliv módy na životní prostředí je velkým tématem, které se čím dál více stává diskutovanějším. Vzniká tak řada projektů a udržitelných konceptů, které jsou zaměřené na nepříznivou situaci a vše se snaží řešit. Footshop je jednou ze společností, která právě toto téma u nás otevírá a intenzivně se mu věnuje. Jedním z posledních a zároveň největších projektů, na kterém pracuje společně se značkou adidas a Reebok, je #sustainability protkaná skrz celý jejich web. Podporují tak značky, které aktivně usilují o ekologické inovace a tím významně pomáhají snižovat ekologickou stopu výrobních procesů.

"Ve Footshopu jsme si vědomi, že i jednotlivec toho může hodně ovlivnit. Jak rosteme a přibývají k nám do teamu stále další a další fanoušci tenisek a noví followeři na sociálních médiích, čím dál více vnímáme zodpovědnost za to, co komunikujeme a jaké hodnoty prezentujeme jako společnost," hlásá celá Footshop crew.

Ve spolupráci se značkami adidas a Reebok vytvořili na jejich webových stránkách pomyslné zelené místo, kde si své útočiště našly nejen udržitelné produkty, které nabízejí, ale najdou si ho tam především ti, kteří chtějí pomoci zastavit prudký nárůst fast-fashion. 

zdroj: se svolením značky adidas 

Jak to tedy vlastně funguje? Základem je “udržitelná” landing page, která slouží nejen jako rozcestník, ale zároveň se věnuje projektům a iniciativám s hashtagem #SUSTAINABILITY. Další novinkou jsou filtry, které vám přímo vytřídí udržitelné produkty a oblečení. Navíc je každý udržitelný produkt pro lepší orientaci označen zeleným štítkem.

Hlavní myšlenkou ovšem není si jen koupit udržitelné tenisky, ale především vědět, proč tomu tak je. Proto v detailech každého produktu najdete spoustu informací o materiálech či výrobě. Jedním z takových projektů jsou ikonické tenisky Stan Smith.

zdroj: se svolením značky adidas

Model Stan Smith netřeba představovat. Od roku 1973 je pořád téměř stejný. Ikonický model nejprve vyhrál srdce na tenisových kurtech, později si je díky nadčasovém designu a nenucenému vzhledu získal v ulicích a našich každodenních životech. Tyto tenisky jsou od teď součástí závazku značky adidas, začít od roku 2024 používat pouze recyklovaný polyester. Jsou vyrobeny z funkčních recyklovaných materiálů Primegreen a 50 % svršku tvoří recyklovaný materiál. 

Pojďte to zkusit také a zapojte se, byť jen malým krůčkem, protože i malé změny mohou mít velký dopad. Za udržitelný den! 

- Vyměňte plastový zubní kartáček za bambusový.

- Řekněte NE plastovým brčkům.

- Na kávu s sebou použijte omyvatelné kelímky.

- Správně recyklujte odpad.

- Při čištění zubů vypněte tekoucí vodu. 

- Podporujte i lokální značky, které myslí na životní prostředí.

- Nakupujte s opakovatelně použitelnou látkovou taškou.

zdroj: se svolením Footshop

Přidat na Seznam.cz
FOOTSHOP UDRŽITELNOST ADIDAS REEBOK INSPIRACE SUSTAINABLE FASHION SUSTAINABLE FASHION DAY SUSTAINABILITY BUĎTE SOUČÁSTÍ ZA LEPŠÍ ZÍTŘEK ŽIVOTNÍ STYL

Související články

5 instagramových fitness účtů, které vám pomůžou udržet se v kondici

Také jste přišli na to, že udržet se v dobré náladě a kondici zvládnete i doma? Nebo se některý den hned po tom, co vstanete z postele, toužíte protáhnout?

Celý článek

Udržitelné cestování

Nevíte, kam zavítat toto léto na dovolenou a nebo jen na chvilkový únik do přírody? My vám poradíme a nemusíte cestovat daleko za svým vysněným odpočinkem.

Celý článek

Těhotenská móda: kde sehnat pohodlné, ale přesto stylové kousky?

Pokud se ráno přistihnete u otevřené skříně a přemýšlíte, co si dnes obléknete, v těhotenství je to snad ještě horší. To nám dá za pravdu asi každá nastávající maminka. 

Celý článek

Trendy kousky, které máte doma, ale netušíte, že společně budou fungovat

Nenechte se strhnout vlnou nákupní absence a bezmyšlenkovitě neutrácejte. Zkuste se nejprve porozhlédnout, co vlastně všechno ve svém šatníku máte.

Celý článek

Shackets. Košile nebo bunda? Jarní nezbytnost vašeho šatníku

Shackets je jedním z posledních trendů, který pohltil sociální sítě, ale také ulice všech velkých metropolí. Nechte se inspirovat a na jaro si pořiďte podobný kousek.

Celý článek

Westfield Chodov rozšiřuje nabídku udržitelnějších kolekcí, kterou testuje módní návrhářka Kamila Vodochodská

Kamila Vodochodská hodnotí 3 vlajkové produkty rodinných podniků, mezi které patří: dětský set Kitikate, recyklovaný župánek a šortky od Oxalis dessous a ekologické prací prostředky značky Tierra Verde ze stáčecích stanic drogerií dm. To vše spolu s novinkami sezóny pro jarní období se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Marie Bubláková o značce EN TEN TY KY dva špalíky: první objednávka byla obrovitánská euforie. Tady jsem poznala, že by se to mohlo lidem líbit.

EN TEN TY KY dva špalíky, známé dětské rozpočítadlo, které také nese název jednoho velkého nápadu. Nápadu, za kterým stojí Marie Bubláková. 

Celý článek

Inspirace růžovou barvou přišla od posádky letadel Nikiho Laudy, říká ředitelka dopravy RegioJet Ivana Sachsová

Přinášíme vám další inspirativní rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát jsme si povídali s ředitelkou dopravy "žlutých autobusů a vlaků" Ivanou Sachsovou.

Celý článek