dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

V zahraničí vítězí hlavně jedinečná osobnost, říká úspěšná slovenská modelka Linda Novotná

Modeling se stal její vášní i prací a úspěchy slaví nejen u nás, ale také v zahraničí. Díky své oduševnělé kráse si plní své sny. Jaký život vede 18ti letá žádaná modelka?

Linda Novotná pochází ze slovenského města Malacky, které je vzdálené jak kousek od Brna, tak kousek od Bratislavy. 18ti letá studentka střední školy byla objevena ještě na základní škole ve věku 14 let. V dnešní moderní době stačilo poslat pár fotek na Instagram. Nezávisle na tom se jí agentura Exit Model Management ozvala sama. Tak začala i dobrodružná cesta poznání za modelingovým snem. Jako jedné z mála se Lindě podařilo vybudovat si vlastní prestiž za hranicemi Česka i Slovenska. 

Mezi českým a zahraničním modellingem jsou velké rozdíly. Mohla byste popsat rozdíl mezi domácí a zahraniční prací modelky? Kde je to těžší?

Na Slovensku a v Česku máme veľmi málo kastingov a tým pádom aj menej práce. Modeling tu nie je taký rozšírený ako v ázijských krajinách alebo vo svetových módnych metropolách. Konkurencia je tu oveľa menšia, a dostať nejakú prácu sa dá pomerne ľahko, ak nás materská agentúra podporí. V zahraničí sa na kastingu stretávam so stovkami modeliek, kastingov absolvujem počas fashion weeku minimálne 10 denne a veľakrát sa stáva, že nakoniec ani žiadnu prehliadku nechytím... V zahraničí hlavne rozhodujú miery, jedinečná osobnosť a sila booku (kniha s našimi najlepšími fotkami, ktorou sa prezentujeme pred klientami). Tu sa miery veľmi neriešia, a návrhári väčšinou preferujú dievčatá s bokmi 90. V Paríži znamená 88cm cez boky už problém.

Jak vypadá typický pracovní den úspěšné modelky, jako jste Vy? 

Keď sa nachádzam niekde zahraničí tak môj deň je nasledovný: Milujem ospalé ráno. Radšej vstanem o polhodinku skôr aby som si ho mohla v kľude vychutnať. Spravím si raňajky, pripravím sa a som hotová vyraziť. Moje prvé kroky smerujú do kaviarne kde si so sebou vezmem kávu. Ďalej sa vydám na kastingy/alebo na job, podľa toho čo mi predchádzajúci večer agentúra poslala v mojom rozvrhu. Samozrejme nezabúdam na obed, a keď skončím skoro s povinnosťami, tak skočím s inými modelkami niekam na večeru alebo na pohár vínka. Po návrate na apartmán si ešte doprajem yógu a som pripravená ísť spať.

Svou oduševnělou éterickou krásou jste jistě okouzlila mnoho návrhářů, agentur, fotografů a castingových porot. Který druh modelingu Vás nejvíce baví a naplňuje?

Zo začiatku som si viac užívala prehliadky ako fotenia. Po čase som však začala pracovať s celosvetovo uznávanými  fotografmi a zistila som, že sa mi to páči a vyhovuje  mi oveľa viac keď sa celý tým snaží aby som práve ja vyzerala čo najlepšie. A hlavne fotky v časopisoch sú neustále dostupné, no moment na móle trvá len 15 sekúnd, ktorým predchádza neustály chaos a stres.

Šla jste pro známé zahraniční návrháře, fotila obálky časopisů, objevila se v editoriálech... Co považujete za svůj největší modelingový úspěch a proč?

Každú jednu prácu považujem za svoj malý úspech, vážim si, že si klient vybral spomedzi stovky modeliek práve mňa. No najviac som vďačná za fotenie pre Elle Czech, ktoré fotil Andreas Ortner. Andreas mi dokonca počas fotenia povedal, že by ma veľmi rád vzal do Maroka nafotiť editoriály pre Harper's Bazaar (Česká republika) a Gala Magazin ( Německo ). A o pár dní sme už spolu pili pravý marocký mätový čaj.

Určitě hodně cestujete, poznáváte nové lidi, spolupracujete na úžasných projektech... Co je Vaším pracovním snem?

90% modeliek by povedalo, že ich snom je zúčastniť sa prehliadky  Victoria's Secret. No mňa tento smer vôbec neláka. Skôr by som prijala robiť pre Moschino. Veľmi sa mi páči bláznivý štýl návrhára Jeremyho Scotta, jeho kolekcie sú navždy nezabudnuteľné.

Zbývá Vám čas na rodinu, přátele, hobby?

Študujem v treťom ročníku na strednej škole, a keď sa to zmieša s neustálym vymeškávaním kvôli modelingu tak mi už veľa voľného času nezostáva. Preferujem skôr domáce cvičenie a najviac sa uvoľním pri čítaní dobrej knihy, alebo pri pozeraní nejakého hollywoodskeho filmu. Snažím sa svoj voľný čas tráviť najmä s rodičmi za ktorých neskutočne vďačná, spravili toho pre mňa veľmi veľa. Dokonca mamu považujem za svoju najlepšiu kamarátku! Kamošky kvôli časovému stresu sem- tam zanedbávam, no vždy sa im snažím priniesť malý suvenír z mojej cesty a vyrozprávať im zážitky.

Zdroj; Linda Novotná, pinterets.com, blowmodels.com, Instagram Linda Novotná

ZE SPOLEČNOSTI SLOVESNKÁ MODELKA ÚSPĚŠNÁ MODELKA ZAHRANIČÍ MODELLING LINDA NOVOTNÁ ÚSPĚŠNÉ ČESKÉ MODELKY MODELING

Související články

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek

Červený koberec cen Grammy ovládla extravagance

LA bylo po roce opět svědkem přehlídky neskutečně exkluzivních šatů při předávání cen Grammy. Celebrity se tentokrát odvázaly a každý chtěl být za hvězdu.

Celý článek

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

Celý článek

Český ples v Praze navštívil světově uznávaný dánský designér

Jannik Olander, známý designér a šperkař přijel do Prahy, aby byl součástí charitativní dražby zlatého šperku osázeného 300 diamanty.

Celý článek

Chiara Ferragni oslaví 10. výročí svého blogu dokumentárním snímkem

Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších módních bloggerek světa má nápadů na rozdávání. Pro svůj blog a zároveň i fanoušky po celém světě si pro letošek připravila velmi originální dárek.

Celý článek