dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

V zahraničí vítězí hlavně jedinečná osobnost, říká úspěšná slovenská modelka Linda Novotná

Přidat na Seznam.cz
Modeling se stal její vášní i prací a úspěchy slaví nejen u nás, ale také v zahraničí. Díky své oduševnělé kráse si plní své sny. Jaký život vede 18ti letá žádaná modelka?

Linda Novotná pochází ze slovenského města Malacky, které je vzdálené jak kousek od Brna, tak kousek od Bratislavy. 18ti letá studentka střední školy byla objevena ještě na základní škole ve věku 14 let. V dnešní moderní době stačilo poslat pár fotek na Instagram. Nezávisle na tom se jí agentura Exit Model Management ozvala sama. Tak začala i dobrodružná cesta poznání za modelingovým snem. Jako jedné z mála se Lindě podařilo vybudovat si vlastní prestiž za hranicemi Česka i Slovenska. 

Mezi českým a zahraničním modellingem jsou velké rozdíly. Mohla byste popsat rozdíl mezi domácí a zahraniční prací modelky? Kde je to těžší?

Na Slovensku a v Česku máme veľmi málo kastingov a tým pádom aj menej práce. Modeling tu nie je taký rozšírený ako v ázijských krajinách alebo vo svetových módnych metropolách. Konkurencia je tu oveľa menšia, a dostať nejakú prácu sa dá pomerne ľahko, ak nás materská agentúra podporí. V zahraničí sa na kastingu stretávam so stovkami modeliek, kastingov absolvujem počas fashion weeku minimálne 10 denne a veľakrát sa stáva, že nakoniec ani žiadnu prehliadku nechytím... V zahraničí hlavne rozhodujú miery, jedinečná osobnosť a sila booku (kniha s našimi najlepšími fotkami, ktorou sa prezentujeme pred klientami). Tu sa miery veľmi neriešia, a návrhári väčšinou preferujú dievčatá s bokmi 90. V Paríži znamená 88cm cez boky už problém.

Jak vypadá typický pracovní den úspěšné modelky, jako jste Vy? 

Keď sa nachádzam niekde zahraničí tak môj deň je nasledovný: Milujem ospalé ráno. Radšej vstanem o polhodinku skôr aby som si ho mohla v kľude vychutnať. Spravím si raňajky, pripravím sa a som hotová vyraziť. Moje prvé kroky smerujú do kaviarne kde si so sebou vezmem kávu. Ďalej sa vydám na kastingy/alebo na job, podľa toho čo mi predchádzajúci večer agentúra poslala v mojom rozvrhu. Samozrejme nezabúdam na obed, a keď skončím skoro s povinnosťami, tak skočím s inými modelkami niekam na večeru alebo na pohár vínka. Po návrate na apartmán si ešte doprajem yógu a som pripravená ísť spať.

Svou oduševnělou éterickou krásou jste jistě okouzlila mnoho návrhářů, agentur, fotografů a castingových porot. Který druh modelingu Vás nejvíce baví a naplňuje?

Zo začiatku som si viac užívala prehliadky ako fotenia. Po čase som však začala pracovať s celosvetovo uznávanými  fotografmi a zistila som, že sa mi to páči a vyhovuje  mi oveľa viac keď sa celý tým snaží aby som práve ja vyzerala čo najlepšie. A hlavne fotky v časopisoch sú neustále dostupné, no moment na móle trvá len 15 sekúnd, ktorým predchádza neustály chaos a stres.

Šla jste pro známé zahraniční návrháře, fotila obálky časopisů, objevila se v editoriálech... Co považujete za svůj největší modelingový úspěch a proč?

Každú jednu prácu považujem za svoj malý úspech, vážim si, že si klient vybral spomedzi stovky modeliek práve mňa. No najviac som vďačná za fotenie pre Elle Czech, ktoré fotil Andreas Ortner. Andreas mi dokonca počas fotenia povedal, že by ma veľmi rád vzal do Maroka nafotiť editoriály pre Harper's Bazaar (Česká republika) a Gala Magazin ( Německo ). A o pár dní sme už spolu pili pravý marocký mätový čaj.

Určitě hodně cestujete, poznáváte nové lidi, spolupracujete na úžasných projektech... Co je Vaším pracovním snem?

90% modeliek by povedalo, že ich snom je zúčastniť sa prehliadky  Victoria's Secret. No mňa tento smer vôbec neláka. Skôr by som prijala robiť pre Moschino. Veľmi sa mi páči bláznivý štýl návrhára Jeremyho Scotta, jeho kolekcie sú navždy nezabudnuteľné.

Zbývá Vám čas na rodinu, přátele, hobby?

Študujem v treťom ročníku na strednej škole, a keď sa to zmieša s neustálym vymeškávaním kvôli modelingu tak mi už veľa voľného času nezostáva. Preferujem skôr domáce cvičenie a najviac sa uvoľním pri čítaní dobrej knihy, alebo pri pozeraní nejakého hollywoodskeho filmu. Snažím sa svoj voľný čas tráviť najmä s rodičmi za ktorých neskutočne vďačná, spravili toho pre mňa veľmi veľa. Dokonca mamu považujem za svoju najlepšiu kamarátku! Kamošky kvôli časovému stresu sem- tam zanedbávam, no vždy sa im snažím priniesť malý suvenír z mojej cesty a vyrozprávať im zážitky.

Zdroj; Linda Novotná, pinterets.com, blowmodels.com, Instagram Linda Novotná

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI SLOVESNKÁ MODELKA ÚSPĚŠNÁ MODELKA ZAHRANIČÍ MODELLING LINDA NOVOTNÁ ÚSPĚŠNÉ ČESKÉ MODELKY MODELING

Související články

První česká konference o influencer marketingu se blíží

Marketingové trendy zrychlují stejně jako naše doba, a tak není jednoduché držet krok s dobou. Jasno v nových trendech marketingu by však mohla udělat chystaná konference zaměřená na tzv. influencer marketing. O čem je vlastně řeč se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Pojďte s námi do aktivního podzimu plného motivace již od tohoto víkendu!

Projekt Let´s by Active přináší nové druhy cvičení, motivační plán pro zdravý životní styl pod dohledem zkušených trenérů, ale i zábavu a nová přátelství. Pojďte do toho s námi!

Celý článek

Představujeme vám finalisty soutěže PURE MODEL 2019

Druhý ročník prestižní modelingové soutěže PURE MODEL 2019 se přiblížil. Již za měsíc zjistíme nové vítěze. V loňském roce tato soutěž objevila novou topmodelku Barboru Fialovou, která se nedávno stala celosvětovou tváří nové kampaně Gucci.

 

Celý článek

Vyhrajte s námi vstupenky na jedinečnou módní přehlídku Chanelka, která proběhne 27. září 2019

Už samotný název napovídá, co nás na přehlídce bude čekat: Elegance, šarm a styl. Nebudou chybět známé osobnosti a večerem nás provede blogerka Lucie van Koten.

Celý článek

Nová exkluzivní kolekce od H&M objevuje retro v moderním chaosu New Yorku

Retro v moderním stylu? H&M říká ano. V podzimně zbarvených ulicích New Yorku nafotili nádhernou magickou kolekci. V hlavní roli modelka Adut Achet a fotograf Christian MacDonald.

Celý článek

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek

Rozhovor s holkou od potoka, který vám přiblíží, proč pěstovat květiny bez chemie!

Míla je holka od potoka, která se rozhodla vykácet křoví na zpustošeném poli, zorat jej a zasadit první květiny. Květiny bez chemie, s láskou a letitou rodinnou tradicí. Příběh, který sahá až do padesátých let, zamrazí i zahřeje.

Celý článek