dnes je 22.02.2020 a svátek má Petr

V zahraničí vítězí hlavně jedinečná osobnost, říká úspěšná slovenská modelka Linda Novotná

Přidat na Seznam.cz
Modeling se stal její vášní i prací a úspěchy slaví nejen u nás, ale také v zahraničí. Díky své oduševnělé kráse si plní své sny. Jaký život vede 18ti letá žádaná modelka?

Linda Novotná pochází ze slovenského města Malacky, které je vzdálené jak kousek od Brna, tak kousek od Bratislavy. 18ti letá studentka střední školy byla objevena ještě na základní škole ve věku 14 let. V dnešní moderní době stačilo poslat pár fotek na Instagram. Nezávisle na tom se jí agentura Exit Model Management ozvala sama. Tak začala i dobrodružná cesta poznání za modelingovým snem. Jako jedné z mála se Lindě podařilo vybudovat si vlastní prestiž za hranicemi Česka i Slovenska. 

Mezi českým a zahraničním modellingem jsou velké rozdíly. Mohla byste popsat rozdíl mezi domácí a zahraniční prací modelky? Kde je to těžší?

Na Slovensku a v Česku máme veľmi málo kastingov a tým pádom aj menej práce. Modeling tu nie je taký rozšírený ako v ázijských krajinách alebo vo svetových módnych metropolách. Konkurencia je tu oveľa menšia, a dostať nejakú prácu sa dá pomerne ľahko, ak nás materská agentúra podporí. V zahraničí sa na kastingu stretávam so stovkami modeliek, kastingov absolvujem počas fashion weeku minimálne 10 denne a veľakrát sa stáva, že nakoniec ani žiadnu prehliadku nechytím... V zahraničí hlavne rozhodujú miery, jedinečná osobnosť a sila booku (kniha s našimi najlepšími fotkami, ktorou sa prezentujeme pred klientami). Tu sa miery veľmi neriešia, a návrhári väčšinou preferujú dievčatá s bokmi 90. V Paríži znamená 88cm cez boky už problém.

Jak vypadá typický pracovní den úspěšné modelky, jako jste Vy? 

Keď sa nachádzam niekde zahraničí tak môj deň je nasledovný: Milujem ospalé ráno. Radšej vstanem o polhodinku skôr aby som si ho mohla v kľude vychutnať. Spravím si raňajky, pripravím sa a som hotová vyraziť. Moje prvé kroky smerujú do kaviarne kde si so sebou vezmem kávu. Ďalej sa vydám na kastingy/alebo na job, podľa toho čo mi predchádzajúci večer agentúra poslala v mojom rozvrhu. Samozrejme nezabúdam na obed, a keď skončím skoro s povinnosťami, tak skočím s inými modelkami niekam na večeru alebo na pohár vínka. Po návrate na apartmán si ešte doprajem yógu a som pripravená ísť spať.

Svou oduševnělou éterickou krásou jste jistě okouzlila mnoho návrhářů, agentur, fotografů a castingových porot. Který druh modelingu Vás nejvíce baví a naplňuje?

Zo začiatku som si viac užívala prehliadky ako fotenia. Po čase som však začala pracovať s celosvetovo uznávanými  fotografmi a zistila som, že sa mi to páči a vyhovuje  mi oveľa viac keď sa celý tým snaží aby som práve ja vyzerala čo najlepšie. A hlavne fotky v časopisoch sú neustále dostupné, no moment na móle trvá len 15 sekúnd, ktorým predchádza neustály chaos a stres.

Šla jste pro známé zahraniční návrháře, fotila obálky časopisů, objevila se v editoriálech... Co považujete za svůj největší modelingový úspěch a proč?

Každú jednu prácu považujem za svoj malý úspech, vážim si, že si klient vybral spomedzi stovky modeliek práve mňa. No najviac som vďačná za fotenie pre Elle Czech, ktoré fotil Andreas Ortner. Andreas mi dokonca počas fotenia povedal, že by ma veľmi rád vzal do Maroka nafotiť editoriály pre Harper's Bazaar (Česká republika) a Gala Magazin ( Německo ). A o pár dní sme už spolu pili pravý marocký mätový čaj.

Určitě hodně cestujete, poznáváte nové lidi, spolupracujete na úžasných projektech... Co je Vaším pracovním snem?

90% modeliek by povedalo, že ich snom je zúčastniť sa prehliadky  Victoria's Secret. No mňa tento smer vôbec neláka. Skôr by som prijala robiť pre Moschino. Veľmi sa mi páči bláznivý štýl návrhára Jeremyho Scotta, jeho kolekcie sú navždy nezabudnuteľné.

Zbývá Vám čas na rodinu, přátele, hobby?

Študujem v treťom ročníku na strednej škole, a keď sa to zmieša s neustálym vymeškávaním kvôli modelingu tak mi už veľa voľného času nezostáva. Preferujem skôr domáce cvičenie a najviac sa uvoľním pri čítaní dobrej knihy, alebo pri pozeraní nejakého hollywoodskeho filmu. Snažím sa svoj voľný čas tráviť najmä s rodičmi za ktorých neskutočne vďačná, spravili toho pre mňa veľmi veľa. Dokonca mamu považujem za svoju najlepšiu kamarátku! Kamošky kvôli časovému stresu sem- tam zanedbávam, no vždy sa im snažím priniesť malý suvenír z mojej cesty a vyrozprávať im zážitky.

Zdroj; Linda Novotná, pinterets.com, blowmodels.com, Instagram Linda Novotná

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI SLOVESNKÁ MODELKA ÚSPĚŠNÁ MODELKA ZAHRANIČÍ MODELLING LINDA NOVOTNÁ ÚSPĚŠNÉ ČESKÉ MODELKY MODELING

Související články

Anna K. nabírá síly ve Špindlu. Hojně si užívá lyžování i dobrého jídla

Skiareál Špindlerův mlýn je vyhledávaným místem pro zimní radovánky a aktivní relax. Svou zaslouženou dovolenou si zde vychutnává i Anna K., která však prozradila, že i aktivní odpočinek nese svou daň.

Celý článek

Klára Haunerová: Móda a minimalismus

Zakladatelka a majitelka Institutu módní tvorby v Praze se zabývá přednáškovou činností ohledně fashion industry v Čechách a v zahraničí a propaguje udržitelnost v módním průmyslu. Svým počínáním ukazuje i ostatním návrhářům, že to jde dělat i jinak a přesto dobře! 

Celý článek

Nemáš Instagram? Jako bys nežil

Dnešní uspěchaná doba si vyžádala několik obětí, ale i mnoho užitečných aplikací. Už nedostáváme milostné dopisy, náš milý nečeká za oknem a nová restaurace už nebude mít hlášení v místním rozhlasu. Většina z nás je stále zahleděná do obrazovek svých chytrých telefonů.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

V centrále Louis Vuitton si pořídili druhý největší diamant na světě

Diamant velký jako tenisový míček - takovou raritu si pořídila do své centrály v Paříži značka Louis Vuitton. Jde přitom o druhý největší diamant na světě.

Celý článek

Na Oskarech bodovala Natalie Portman s vyšitými jmény slavných režisérek

Máme za sebou předávání cen Oskar - nejočekávanější večer pro americký Hollywood. A my se ptáme, jaké byly nejlepší outfity na tomto předávání v letošním roce. A že bylo, na co se dívat!

Celý článek

Nevíte, jak se obléct na ples? Inspirujte se u celebrit, co vyrazily na Český ples!

Plesová sezona je v plném proudu, a pokud vám stejně jako nám přijde jako špatný nápad oblékat šaty z maturitního plesu, který se odehrál už před několika lety, vyrazte do půjčoven a obchodů! Před tím se ale podívejte na nejkrásnější róby, které se objevily na Českém plese.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett na druhý ročník E-commerce plesu oblékla háčkované šaty a šperky za několik miliónů

Pozvání na druhý ročník pražského plesu E-commerce neodmítla módní návrhářka Jitka Klett, která se postarala o oblečení dalších krásných a úspěšných dam. Oblékla například zakladatelku Zásilkovny Simonu Kijonkovou.

Celý článek