dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

V zahraničí vítězí hlavně jedinečná osobnost, říká úspěšná slovenská modelka Linda Novotná

Přidat na Seznam.cz
Modeling se stal její vášní i prací a úspěchy slaví nejen u nás, ale také v zahraničí. Díky své oduševnělé kráse si plní své sny. Jaký život vede 18ti letá žádaná modelka?

Linda Novotná pochází ze slovenského města Malacky, které je vzdálené jak kousek od Brna, tak kousek od Bratislavy. 18ti letá studentka střední školy byla objevena ještě na základní škole ve věku 14 let. V dnešní moderní době stačilo poslat pár fotek na Instagram. Nezávisle na tom se jí agentura Exit Model Management ozvala sama. Tak začala i dobrodružná cesta poznání za modelingovým snem. Jako jedné z mála se Lindě podařilo vybudovat si vlastní prestiž za hranicemi Česka i Slovenska. 

Mezi českým a zahraničním modellingem jsou velké rozdíly. Mohla byste popsat rozdíl mezi domácí a zahraniční prací modelky? Kde je to těžší?

Na Slovensku a v Česku máme veľmi málo kastingov a tým pádom aj menej práce. Modeling tu nie je taký rozšírený ako v ázijských krajinách alebo vo svetových módnych metropolách. Konkurencia je tu oveľa menšia, a dostať nejakú prácu sa dá pomerne ľahko, ak nás materská agentúra podporí. V zahraničí sa na kastingu stretávam so stovkami modeliek, kastingov absolvujem počas fashion weeku minimálne 10 denne a veľakrát sa stáva, že nakoniec ani žiadnu prehliadku nechytím... V zahraničí hlavne rozhodujú miery, jedinečná osobnosť a sila booku (kniha s našimi najlepšími fotkami, ktorou sa prezentujeme pred klientami). Tu sa miery veľmi neriešia, a návrhári väčšinou preferujú dievčatá s bokmi 90. V Paríži znamená 88cm cez boky už problém.

Jak vypadá typický pracovní den úspěšné modelky, jako jste Vy? 

Keď sa nachádzam niekde zahraničí tak môj deň je nasledovný: Milujem ospalé ráno. Radšej vstanem o polhodinku skôr aby som si ho mohla v kľude vychutnať. Spravím si raňajky, pripravím sa a som hotová vyraziť. Moje prvé kroky smerujú do kaviarne kde si so sebou vezmem kávu. Ďalej sa vydám na kastingy/alebo na job, podľa toho čo mi predchádzajúci večer agentúra poslala v mojom rozvrhu. Samozrejme nezabúdam na obed, a keď skončím skoro s povinnosťami, tak skočím s inými modelkami niekam na večeru alebo na pohár vínka. Po návrate na apartmán si ešte doprajem yógu a som pripravená ísť spať.

Svou oduševnělou éterickou krásou jste jistě okouzlila mnoho návrhářů, agentur, fotografů a castingových porot. Který druh modelingu Vás nejvíce baví a naplňuje?

Zo začiatku som si viac užívala prehliadky ako fotenia. Po čase som však začala pracovať s celosvetovo uznávanými  fotografmi a zistila som, že sa mi to páči a vyhovuje  mi oveľa viac keď sa celý tým snaží aby som práve ja vyzerala čo najlepšie. A hlavne fotky v časopisoch sú neustále dostupné, no moment na móle trvá len 15 sekúnd, ktorým predchádza neustály chaos a stres.

Šla jste pro známé zahraniční návrháře, fotila obálky časopisů, objevila se v editoriálech... Co považujete za svůj největší modelingový úspěch a proč?

Každú jednu prácu považujem za svoj malý úspech, vážim si, že si klient vybral spomedzi stovky modeliek práve mňa. No najviac som vďačná za fotenie pre Elle Czech, ktoré fotil Andreas Ortner. Andreas mi dokonca počas fotenia povedal, že by ma veľmi rád vzal do Maroka nafotiť editoriály pre Harper's Bazaar (Česká republika) a Gala Magazin ( Německo ). A o pár dní sme už spolu pili pravý marocký mätový čaj.

Určitě hodně cestujete, poznáváte nové lidi, spolupracujete na úžasných projektech... Co je Vaším pracovním snem?

90% modeliek by povedalo, že ich snom je zúčastniť sa prehliadky  Victoria's Secret. No mňa tento smer vôbec neláka. Skôr by som prijala robiť pre Moschino. Veľmi sa mi páči bláznivý štýl návrhára Jeremyho Scotta, jeho kolekcie sú navždy nezabudnuteľné.

Zbývá Vám čas na rodinu, přátele, hobby?

Študujem v treťom ročníku na strednej škole, a keď sa to zmieša s neustálym vymeškávaním kvôli modelingu tak mi už veľa voľného času nezostáva. Preferujem skôr domáce cvičenie a najviac sa uvoľním pri čítaní dobrej knihy, alebo pri pozeraní nejakého hollywoodskeho filmu. Snažím sa svoj voľný čas tráviť najmä s rodičmi za ktorých neskutočne vďačná, spravili toho pre mňa veľmi veľa. Dokonca mamu považujem za svoju najlepšiu kamarátku! Kamošky kvôli časovému stresu sem- tam zanedbávam, no vždy sa im snažím priniesť malý suvenír z mojej cesty a vyrozprávať im zážitky.

Zdroj; Linda Novotná, pinterets.com, blowmodels.com, Instagram Linda Novotná

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI SLOVESNKÁ MODELKA ÚSPĚŠNÁ MODELKA ZAHRANIČÍ MODELLING LINDA NOVOTNÁ ÚSPĚŠNÉ ČESKÉ MODELKY MODELING

Související články

Jennifer Lopez obdrží nejprestižnější módní cenu za své ikonické outfity

Americký módní panel odmění Jennifer Lopez oceněním za její osobitý přínos módě a veřejnosti. Přes 450 návrhářů a dalších módních expertů v panelu se shodlo, že Jennifer si zaslouží obdržet významnou cenu v roce 2019.

Celý článek

Francouzské módní giganty přispěly na opravu Notre Dame 300 miliónů euro

Největší módní společnosti ve Francii Kering a LVMH Group přispívají částkou 300 miliónů euro na opravu Notre Dame. Devastující požár způsobil škody v pondělním incidentu, které se budou opravovat až 15 let.

Celý článek

Nesmí se to nikdy vzdát, říká úspěšná vizážistka Michelle Flores Mua

Pokud někdo rozumí líčení, tak je to sympatická Michelle Flores Mua. Patří k vycházejícím talentům mezi českými vizážisty. Její příběh je inspirativní stejně jako ona sama. 

Celý článek

Slavní muži, kteří zrají jako víno

Nejznámější muži světa se časem mění v ještě více atraktivní hvězdy a mají nezapomenutelné tváře i dnes! Na kterých se zub času podepsal pozitivně, si přečtěte v tomto článku. 

Celý článek

Devítiletá cílevědomá Dear Giana dobývá svět módy a designu

Mladá umělkyně a ctižádostivá návrhářka Dear Giana je nyní k vidění v nové kampani značek Nordstrom x Nike. Není však žádným nováčkem na poli módy, a rozhodně byste se o ní měli i vy dozvědět více.

Celý článek
Čarbičková bijoux

Čarbičková Bijoux: Čelenky, které dotvoří vaši osobnost

Peří, mušle, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Z toho a mnohem více vytváří Anna Čurlejová spolu s přítelem Vladimírem originální doplňky.

Celý článek

Gigi Hadid na obálce květnového vydání československé Vogue

Modelka Gigi Hadid se objevila na titulní straně československé mutace magazínu Vogue. Fotografie pořídila topmodelka Helena Christensen a hlavní lokací se stala rodinná farma Gigi Hadid, která se nachází nedaleko New Yorku. 

Celý článek

David Hasselhoff dokazuje, že má smysl pro humor v reklamě pro Happy Socks

Legendární plážový playboy si v reklamě pro švédskou značku ponožek a plážových doplňků dělá legraci sám ze sebe. A výsledek je opravdu decentně humorný!

Celý článek