dnes je 28.09.2020 a svátek má Václav

Vánoční fejeton

Přidat na Seznam.cz
Všechen tento zmatek začal nakupováním dárků, pečením cukroví pro všechny, které znáte i neznáte. Když pak zbýval týden do Vánoc, začala jsem být nervózní. Čekal mě předvánoční úklid a já nevěděla co dřív. 

Můj manžel se jako vždy věnoval televizi, naše malé štěně dělalo větší nepořádek než obvykle a starší dcera se dožadovala veganského cukroví, jinak jsem prý „out trapná matka“. Jako od ženy se ode mě zkrátka očekávalo nemožné a úklid našeho starého domu k tomu patřil samozřejmě také. Můj mladší syn se mi sice snažil pomáhat péct, ale kuchyň vypadala jak po výbuchu, dítě celé špinavé a mé nervy už to málem nevydržely. Měla jsem v plánu jít na vánoční večírek, ale manžel náhle onemocněl. Klasická chlapská rýmečka. Cítil se tak hrozně, že si musel jít okamžitě lehnout. Takže jak vypadal můj večer? Žádný vánoční večírek v práci, ani pohoda u kadeřnice, ale řvoucí dítě, které se snaží na sebe naházet více mouky, aby prý vypadal jako sněhulák. Dcera, která mě nesnáší, protože nestíhám upéct její veganské cukroví a manžel, který umírá a volá na mě, ať mu uvařím čaj. Sbohem vánoční večírku, sbohem svařáku.

Jsou Vánoce, manžel se už cítí lépe, dcera mě nesnáší o něco méně, a dokonce se nabídla, že se postará o mladšího bratra. Asi na ni taky něco leze! Malé ďábelské štěně pobíhá kolem a myslí si, že všechny baňky na stromečku jsou hračky. Jak to dopadne? Rozkousne několik z nich a já uvidím, jak mu z tlamičky kape krev. Beru štěně a jedeme k veterináři. Vezmu s sebou cukroví jako provinilý dárek, že ho otravuji na Vánoce.

Blíží se podvečer, štěně spí, manžel taky, dcera si uvědomila, jak mě opět nenávidí, tak lítám v kuchyni, abych ji udělala radost. Dárky jsou zabalené, bramborový salát připravený, a dokonce se pečou jablkové vegan-eko bochánky pro moji dceru.

Vše vypadá skvěle, jdu se upravit a zeptat se manžela, kde jsou filety z kapra. Chcete hádat? Zapomněl na svůj jediný úkol! Kydám tedy na talíře pouze kupu bramborového salátu a manžel je poprvé v životě zticha.

Na pozadí těchto výše popsaných událostí mi nejde na mysl, proč lidé říkají, že jsou Vánoce svátky klidu a pohody.

Zdroj foto: Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
VÁNOCE FEJETON POHODOVÉ VÁNOCE ŠŤASTNÉ A VESELÉ

Související články

Top 5 nejkrásnějších šatů českých princezen

Vánoce jsou svátky klidu a pohody a málokdo z nás si je dokáže představit bez tradičních českých vánočních pohádek, jejichž rozměr by mohl být i světovým unikátem. Zaměřili jsme se tedy právě na české pohádky a zmapovali pro vás nejkrásnější šaty českých princezen.

Celý článek

10 vánočních pohádek a filmů, o kterých jste nevěděli všechno

Věděli jste, že princ Pavel Trávníček v nejoblíbenější vánoční pohádce Tři oříšky musel být kvůli svému moravskému přízvuku předabován? Nebo že představitelka Jasněnky skončila po souboji s čarodějnicí Helenou Růžičkovou s přeraženou čelistí a otřesem mozku? Pronikněte s námi do zákulisí českých pohádek.

Celý článek

Jak stylově nazdobit vánoční stromeček

Dozdobit perníčky, uklidit dům a připravit se na Vánoce. Ale co stromeček? Jak ho správně nazdobit a jaké jsou trendy? Máte rádi barvy, přírodní prvky nebo spíše nic přehnaného? Pojďte se s námi podívat na 6 různých stylů.

Celý článek

Vánoce ve znamení pomoci

Vánoce jsou ideálním obdobím na to, abychom se alespoň na chvilku zastavili a věnovali svůj čas sobě a rodině. Ovšem je mezi námi spousta těch, kteří by si to moc přáli, ale buď už rodinu nemají nebo s ní bohužel nemohou být.

Celý článek

Jak netradičně pojmout štědrovečerní večeři

Vánoce bez kapra? Pro někoho je to špatný vtip, pro jiného vítaná změna. Bramborového salátu se vzdáváme jen těžko. Nespoléhejte se na řízek, co třeba losos, candát nebo vegetariánské menu?

Celý článek

Svíčka jako skvělý vánoční dárek a designový prvek na každou příležitost

Svíčky jsou krásným designovým prvkem, zvláště pak v čase Vánoc. Hodí se i při jiných příležitostech a jen na vás, které zvolíte. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si moderně zpříjemnit prostředí pomocí svíček.

Celý článek

Jak si bezstarostně užít svátky

Období plné vůně vánočního cukroví, dětských besídek, originálních dárků ale také generálního úklidu. Jak si ty nejkrásnější svátky v roce užít v poklidu? Máme pro vás několik rad.

Celý článek

Chystáte se péct vánoční cukroví? Co to zkusit zdravě

Dobrých receptů není nikdy dost, a o vánočních svátcích to platí dvojnásob. Jaké jsou vaše nejoblíbenější? Tradiční linecké, sladké perníčky, vanilkové rohlíčky nebo včelí úly? Vybrali jsme pro vás několik z nich, tak nasaďte zástěru a jdeme na to.

Celý článek