dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

Vítězství feminismu a sportu u Christiana Dior

Přidat na Seznam.cz
Síla žen, návštěva minulosti a sportovní siluety jsou jen zlomkem toho, co Christian Dior v nové podzimní kolekci nabízí. Co vedlo návrhářku Chiuri právě k těmto tématům?

Feministická síla

Christian Dior v podání Marie Grazie Chiuri dostal novou podobu. Chiuri s sebou přinesla neodepsatelný vztah k feminismu a v ženských kolekcích je to vidět. Tentokrát si na přehlídku pozvala k četbě básní slavnou feministku ze 70. let jménem Tomaso Binga. Kdysi se básnířka v uměleckých kruzích vydávala za muže, aby se prosadila. Návrhářka si prosazuje důležitost ženské síly u Diora a nyní bylo  její sdělení prostřednictvím kolekce osobní a naléhavé. Trvá si na svém, že si musí být rovny s muži.

Poválečná Anglie

Střihy, vzory, grafika a výsledný styl sahají až do poválečné Anglie. Nadšení, které Chiuri sdílí z tohoto období oblékaní žen, bylo procítěně vetkáno do celé kolekce. Ženy se v tomto období v Anglii potýkaly s nedostatkem práce a musely z velké většiny pracovat v továrnách. Večer však rády chodily tančit a řádně se na to oblékly. Mix tradičních edvardských sak i bund, plných sukní, džínoviny, kůže, výrazné oční linky a sametové šaty. Objemné vyšívané tylové sukně byly inspirovány také Yves Saint Laurentem ze stejného období.

Nekonečné možnosti kombinací

Co se týče siluety, tak Chiuri si jako základní stavební kámen vybrala sportovní body-overal bez rukávů. Něco jako bodíčko pro malé děti. Postupně na něj přidávala sportovně střižené kousky. Od sukní, korzetů, elegantních kabátů, kalhot, šatů až po saka: každý si může vrstvit, stylizovat a mixovat, jak se mu zachce. Nedalo se přehlédnout, že kostka v několika barvách se stále na oděvech opakovala. Po nich přišly palmy a 3D květiny. Kolekce má smysl v hravosti, sportovní eleganci a možnostech kombinování.

Nádherná kolekce každým coulem

Překrásně zdobené šaty, barevné Dior tašky a kabelky ladící outfitu, retro kloboučky, futuristicky tkané látky, dechberoucí aplikace na sukních, třásně, logo a slogany propagující sílu ženy jsou jen některé úžasné aspekty z kolekce Christian Dior pro podzim 2019. Kožené široké pásky upozorňující na ženský pas jsou také zpět. Spolu s ikonickým D jsou super tajnou zbraní ženského sex appealu. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVORBA PARIS FASHION WEEK PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY CHRISTIAN DIOR CHD MARIA GRACIA CHIURI PODZIM FALL 2019

Související články

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Jarní kolekce české návrhářky Zuzany Osako vám přinese pocit klidu

Práci módní návrhářky Zuzany Osako jsme poměrně nedávno bedlivě sledovali, a to i díky tomu, že se stala autorkou slavnostních oděvů českému týmu na olympiádu v Tokiu. Tentokrát jsme se nadchli pro její jarní kolekci Louka.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek