dnes je 19.04.2019 a svátek má Rostislav

Vítězství feminismu a sportu u Christiana Dior

Přidat na Seznam.cz
Síla žen, návštěva minulosti a sportovní siluety jsou jen zlomkem toho, co Christian Dior v nové podzimní kolekci nabízí. Co vedlo návrhářku Chiuri právě k těmto tématům?

Feministická síla

Christian Dior v podání Marie Grazie Chiuri dostal novou podobu. Chiuri s sebou přinesla neodepsatelný vztah k feminismu a v ženských kolekcích je to vidět. Tentokrát si na přehlídku pozvala k četbě básní slavnou feministku ze 70. let jménem Tomaso Binga. Kdysi se básnířka v uměleckých kruzích vydávala za muže, aby se prosadila. Návrhářka si prosazuje důležitost ženské síly u Diora a nyní bylo  její sdělení prostřednictvím kolekce osobní a naléhavé. Trvá si na svém, že si musí být rovny s muži.

Poválečná Anglie

Střihy, vzory, grafika a výsledný styl sahají až do poválečné Anglie. Nadšení, které Chiuri sdílí z tohoto období oblékaní žen, bylo procítěně vetkáno do celé kolekce. Ženy se v tomto období v Anglii potýkaly s nedostatkem práce a musely z velké většiny pracovat v továrnách. Večer však rády chodily tančit a řádně se na to oblékly. Mix tradičních edvardských sak i bund, plných sukní, džínoviny, kůže, výrazné oční linky a sametové šaty. Objemné vyšívané tylové sukně byly inspirovány také Yves Saint Laurentem ze stejného období.

Nekonečné možnosti kombinací

Co se týče siluety, tak Chiuri si jako základní stavební kámen vybrala sportovní body-overal bez rukávů. Něco jako bodíčko pro malé děti. Postupně na něj přidávala sportovně střižené kousky. Od sukní, korzetů, elegantních kabátů, kalhot, šatů až po saka: každý si může vrstvit, stylizovat a mixovat, jak se mu zachce. Nedalo se přehlédnout, že kostka v několika barvách se stále na oděvech opakovala. Po nich přišly palmy a 3D květiny. Kolekce má smysl v hravosti, sportovní eleganci a možnostech kombinování.

Nádherná kolekce každým coulem

Překrásně zdobené šaty, barevné Dior tašky a kabelky ladící outfitu, retro kloboučky, futuristicky tkané látky, dechberoucí aplikace na sukních, třásně, logo a slogany propagující sílu ženy jsou jen některé úžasné aspekty z kolekce Christian Dior pro podzim 2019. Kožené široké pásky upozorňující na ženský pas jsou také zpět. Spolu s ikonickým D jsou super tajnou zbraní ženského sex appealu. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVORBA PARIS FASHION WEEK PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY CHRISTIAN DIOR CHD MARIA GRACIA CHIURI PODZIM FALL 2019

Související články

David Hasselhoff dokazuje, že má smysl pro humor v reklamě pro Happy Socks

Legendární plážový playboy si v reklamě pro švédskou značku ponožek a plážových doplňků dělá legraci sám ze sebe. A výsledek je opravdu decentně humorný!

Celý článek

Exotická kráska Leomie Anderson je nejnovějším andílkem Victoria’s Secret

Andělská rodina Victoria’s Secret se opět rozrůstá! Nedávno své nadšení sdílela maďarská rodačka Barbara Palvin a rusovláska Alexina Graham. Štěstím se nyní dojímá exotická kráska Leomie Anderson.

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek