dnes je 21.08.2019 a svátek má Johana

Vše, co potřebujete vědět o blížící se Met Gala 2019

Přidat na Seznam.cz
Jedna z největších módních událostí roku se blíží. Dne 6. května 2019 se uskuteční Met Gala, a proto jsme si pro vás připravili článek o všem, co potřebujete o blížící se události vědět. 

The Costume Institute Gala je každoročně pořádaná charitativní událost, na kterou se sjíždějí celebrity z oblasti módy, filmu, hudby a umění. Událost vznikla roku 1948 publicistkou Eleanor Lambertovou s cílem získat peníze od lidí z vyšší newyorské společnosti na nově založený The Costume Institute. Hosté se musí obléci tak, aby korespondovali s tématem, které je každý rok přesně určené. Minulý ročník byl na téma Nebeská těla: Móda a katolická představivost (Heavenly Bodies).

Kdy a kde se událost uskuteční?

Událost se vždy pořádá první pondělí v květnu. Letos to vychází na 6. května v newyorském Metropolitním muzeu umění. Akce začíná v 19:00 místního času, kdy se na červený koberec sjíždějí umělci ze všech koutů světa. Po promenádě na koberci si umělci prohlédnou tematickou výstavu a jsou usazeni ke stolu. Letošními hlavními tvářemi Met Gala jsou zpěvačka Lady Gaga a zpěvák Harry Styles, z nichž každý má svůj jedinečný styl oblékání. 

Téma letošní Met Gala: Nadsázka a ironie v módě

Téma letošní Met Gala se odvíjí od eseje 'Camp: Notes of Fashion' z roku 1964, kterou napsala spisovatelka Susan Sontag. V publikaci se Susan zabývá myšlenkou, co to vlastně výraz 'camp' je a jak je móda úzce spojena s nadsázkou, ironií, rafinovaností a parodií. Tento koncept si může každý vyložit po svém. K pochopení tohoto výrazu vznikla v Metropolitním muzeu umění stejnojmenná výstava. Jedním z klíčových aspektů 'campu' je podle Andrew Boltona, kurátora výstavy, myšlenka: „Nebýt tak vážný a nesnažit se prvoplánově šokovat či ohromit”. Důkazem toho, že se v módě nemá nic brát vážně, jsou například zpěvačka Cher, herečka Marlene Dietrich či zpěvák Elton John.

Co návštěvníci na Met Gala obléknou?

Kromě Lady Gaga a Harryho Stylese jsou letošními co-hosty i tenistka Serena Williams a kreativní ředitel módního domu Gucci, Alessandro Michele. Předpokládá se proto, že mnoho lidí oblékne právě modely od Gucciho. Hlavní téma ovšem pasuje i pro oděvy od značek Schiaparelli, Balenciaga, Jean Paul Gautier či Valentino. Máme se tedy rozhodně na co těšit.

Vogue.co.uk, Graziadaily.co.uk, Fashionterest.com

Přidat na Seznam.cz
MET GALA 2019 MET GALA MÓDNÍ UDÁLOST SCHIAPARELLI GUCCI LADY GAGA HARRY STYLES ALESSANDRO MICHELE ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Freddie Mercury: královna všech královen

Vyhýbal se všem stereotypům. Svým životem ovlivnil několik generací. Řeč je o frontmanovi kapely Queen, Freddiem Mercury. Extravagantní styl se projevoval i v jeho oblékání a na kontě má tak několik nadpozemských outfitů. Pojďte si s námi připomenout tuto osobnost světové hudby.

Celý článek

Rozhovor s kreativní dvojicí známou jako Ester&Josefina

Ester a Josefina, kreativní duo, které zná nejen český instagram! Instagramerky, autorky knihy, majitelky módních kolekcí, pořadatelky besed. A mnoho dalšího… Co znamená značka Ester&Josefina? Vyzpovídali jsme holky v rozhovoru pro móda.cz.

Celý článek

Vkus není otázkou peněz, ale osobnosti, říká designérka interiéru Kateřina Šindelářová

Pro vytvoření dokonalého prostoru ať už pro rodinný život, nebo pro práci, je nezbytné vnímat první dojem z celého projektu. Pocit, který na vás daná místnost či budova dýchne, je základním stavebním kamenem. Pak už společně stavíte svůj vlastní sen…

Celý článek

Češky objevují chutě třebíčské whisky, milují ji i ve světě

Pokud byste hledali nápoj pro dámy, jistě byste sáhli po šampaňském či dobrém víně. Věděli jste ale, že i pravé dámy nepohrdnou něčím ostřejším? A tak se zrodila pravá česká whisky Trebitsch, kterou podle všeho milují nejen muži, ale i ženy. Takže dámy a pozorní pánové, zbystřete! Více v článku.

Celý článek