dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

Vše, co potřebujete vědět o blížící se Met Gala 2019

Přidat na Seznam.cz
Jedna z největších módních událostí roku se blíží. Dne 6. května 2019 se uskuteční Met Gala, a proto jsme si pro vás připravili článek o všem, co potřebujete o blížící se události vědět. 

The Costume Institute Gala je každoročně pořádaná charitativní událost, na kterou se sjíždějí celebrity z oblasti módy, filmu, hudby a umění. Událost vznikla roku 1948 publicistkou Eleanor Lambertovou s cílem získat peníze od lidí z vyšší newyorské společnosti na nově založený The Costume Institute. Hosté se musí obléci tak, aby korespondovali s tématem, které je každý rok přesně určené. Minulý ročník byl na téma Nebeská těla: Móda a katolická představivost (Heavenly Bodies).

Kdy a kde se událost uskuteční?

Událost se vždy pořádá první pondělí v květnu. Letos to vychází na 6. května v newyorském Metropolitním muzeu umění. Akce začíná v 19:00 místního času, kdy se na červený koberec sjíždějí umělci ze všech koutů světa. Po promenádě na koberci si umělci prohlédnou tematickou výstavu a jsou usazeni ke stolu. Letošními hlavními tvářemi Met Gala jsou zpěvačka Lady Gaga a zpěvák Harry Styles, z nichž každý má svůj jedinečný styl oblékání. 

Téma letošní Met Gala: Nadsázka a ironie v módě

Téma letošní Met Gala se odvíjí od eseje 'Camp: Notes of Fashion' z roku 1964, kterou napsala spisovatelka Susan Sontag. V publikaci se Susan zabývá myšlenkou, co to vlastně výraz 'camp' je a jak je móda úzce spojena s nadsázkou, ironií, rafinovaností a parodií. Tento koncept si může každý vyložit po svém. K pochopení tohoto výrazu vznikla v Metropolitním muzeu umění stejnojmenná výstava. Jedním z klíčových aspektů 'campu' je podle Andrew Boltona, kurátora výstavy, myšlenka: „Nebýt tak vážný a nesnažit se prvoplánově šokovat či ohromit”. Důkazem toho, že se v módě nemá nic brát vážně, jsou například zpěvačka Cher, herečka Marlene Dietrich či zpěvák Elton John.

Co návštěvníci na Met Gala obléknou?

Kromě Lady Gaga a Harryho Stylese jsou letošními co-hosty i tenistka Serena Williams a kreativní ředitel módního domu Gucci, Alessandro Michele. Předpokládá se proto, že mnoho lidí oblékne právě modely od Gucciho. Hlavní téma ovšem pasuje i pro oděvy od značek Schiaparelli, Balenciaga, Jean Paul Gautier či Valentino. Máme se tedy rozhodně na co těšit.

Vogue.co.uk, Graziadaily.co.uk, Fashionterest.com

Přidat na Seznam.cz
MET GALA 2019 MET GALA MÓDNÍ UDÁLOST SCHIAPARELLI GUCCI LADY GAGA HARRY STYLES ALESSANDRO MICHELE ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Tom Ford a Anna Wintour zachraňují módní průmysl před ekonomickou krizí

Žijeme v době koronavirové. Nikdo nečekal, co přijde. Nikdo neví, co bude. Společně to ale zvládneme. Někteří z nás ale myslí nejen na to, jak zachránit současnou žalostnou situaci ve světě, ale také na to, co přijde. Čeká nás totiž i doba pokoronavirová.

Celý článek

#PillowChallenge vládne v době karantény instagramovým trendům

Sociální média nás mohou i v době karantény spojovat v celosvětovém měřítku. Nesčetně kreativních někdy až šílených způsobů, jak „zabít nudu“ vytvořilo i tzv. #pillowchallenge, tedy polštářová výzva.

Celý článek

Naše první dámy, 3. díl: Marta Gottwaldová

Milovala luxus, kterým se obklopovala, pocházela ale z chudých poměrů. Někteří se jí smáli, jiní se jí báli. Řeč je o naší první dámě Martě Gottwaldové. Jak se stala první dámou? A u koho si nechala šít své luxusní róby? Dozvíte se v článku.

Celý článek

10 nejhezčích outfitů Melanie Trump

Každý mocný muž má za sebou ještě mocnější ženu. Nevíme, zda tato slova klasika platí i v případě prezidentského páru USA, jedno je ale jasné! První dáma Spojených států amerických má jako bývalá modelka a návrhářka styl. Pojďte se s námi podívat na 10 nejlepších outfitů Melanie Trump.

Celý článek